Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már nem bírom tovább magamban...

Már nem bírom tovább magamban tartani, szeretném valakivel megbeszélni! Vagy tartsam magamban továbbra is és húzzam ki ezt az évet? Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Az a helyzet, hogy idén lett egy új tanárom. Mindenki bírja, mert tényleg jófej, nem terhel le minket nagyon (olyan tantárgyat tanít, amit idén tanulunk utoljára és az osztályunkból senkinek sem kell a továbbtanuláshoz). Ő nagyon megkedvelt engem...nagyon. Az első pillanattól fogva. És már zavar, nem tudok nem gondolni rá. Szinte nem volt olyan óra, amikor ne jött volna oda hozzám és ne érintett volna meg (pl. elmegy a pad mellett és végigsimít a hajamon, többször is megesett). Vagy mikor óra után kérdeztem tőle valamit a tananyaggal kapcsolatban és a karomat simogatja. Meg órán kívül mikor találkoztunk a folyosón, leállított beszélgetni (asszem akkor az előző héten beteg voltam és hiányoztam suliból, ő meg érdeklődött meggyógyultam-e már), és beszélgetés közben egyszer csak végigsimított az arcomon.. Ha hiányoztam egy órájáról, a következő alkalommal mindig megkérdezte hol voltam, mert hogy hiányolt. Óra alatt többször is érzem magamon a tekintetét, ettől feszengeni szoktam. Megjegyezte már, hogy nagyon csinos vagyok.

A legutóbbi órán valami dokumentumfilmet néztünk, a tanárom pedig fogott egy széket és beült mögém. Aztán csak azt éreztem, hogy piszkálja a hajamat és végigsimít a hátamon. Utána végig előredőlve ült, nagyon közel, alig kaptam levegőt, fél órát bírtam aztán ki kellett mennem a mosdóba mert nem bírtam a közelségét... Ez volt az a pont, hogy már nem bírom tovább. Nem tudom ezt hova tenni. Az osztálytársaim is látják, hogy máshogy viselkedik velem mint velük, ez is úgy feszélyez.

Akar tőlem valamit? Szóljak valakinek? Járok már 1 éve pszichológushoz, gondoltam neki elmondom, de csak 2 hét múlva tudok találkozni vele, addig meg csomószor látom újra a tanáromat. Már ma éjjel is vele álmodtam.. Lehet csak én reagálom túl, mindenesetre nagyon zavaró.

Köszönöm hogy végigolvastad!

18/L



2018. márc. 29. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég gáz helyzet. Próbálj vele távolságtartó lenni. Ha simogat, vagy ilyesmi, akkor reagálj rá határozottan, és például ülj arrébb, vagy mozdulj arrébb.

Ha ezek után se esik le neki, vagy nyomul, és amúgy csak veled viselkedik így, én szólnék az igazgatónőnek.

2018. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális. Velem is történt hasonló, csak nemem írogatott a tanár. Én megoldottam azzal, higy helyet cseréltem a padtársammal és nem írtam vissza neki (ablak mellett ülünk, szóval így nem tudott odajönni). Aztán békénhagyott. De szerintem a te esetedben ez jomolyabb, szóval mondd el a pszihológusodnak. Valószínűleg tud segíteni. És már annyira nincs sok hátra az évből. Kitartást. 😊
2018. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocsi a sok hibáért telefonról írtam és nem vettem észre. 😌
2018. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele nyíltan! "Tanár úr, engem nagyon feszélyez, ahogyan viselkedik velem, az osztálytársaim is szóvá tették már, és ez számomra nagyon kellemetlen. Nyilván Önnek sem érdeke, hogy olyan pletykák induljanak el az iskolában, amelyek az Ön munkájára is kockázatot jelentenek, örülnék, ha nem hozna engem ilyen helyzetbe. Köszönöm."
2018. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Régebben elöl ültem, aztán pont miatta az ő óráján leghátsó padba ültem át, de mindig "megtalált"... Nem is igazán figyelek az óráján, mindig mást tanulok vagy rajzolgatok, de egyáltalán nem dühös miatta vagy ilyesmi, nem igazán érdekli mit csinálok.
2018. márc. 29. 10:17
 6/16 A kérdező kommentje:

Na igen, a nyílt beszéd. Pont ezt álmodtam ma is, hogy ráüvöltöttem "Ne érjen hozzám!" Eléggé hisztérikus voltam...

Igen, gondoltam rá, de sajnos van pár tényező amik megnehezítik ezt. Akit érdekel annak privátban leírom, itt nem merem, így is félek hogy valamelyik oszt.társam rám ismer, mert használják páran az oldalt.

2018. márc. 29. 10:25
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
És neked bejön amugy? Vagy nem az eseted?
2018. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a tanár körülbelül? Fiatal? Neked bejön?

Ha te nem érzel iránta semmit, akkor először legyél távolságtartóbb, majd szépen mondd meg neki négyszemközt (szünetben vagy tanítás után, esetleg üzenetben),hogy téged ez zavar, nem akarsz tőle semmit, legyen szíves, hagyjon békén.

2018. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Negyven éves konkrétan. Alsóbb évfolyamokból a lányoknak nagyon bejön, de nekem nem az esetem. Én nem akarok tőle semmit.
2018. márc. 29. 12:06
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Ez hívják szerelemnek kisasszony! 56/N
2018. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!