Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem a tanárnak kell megnevelni...

Nem a tanárnak kell megnevelnie a gyereket, hanem az osztálytársaknak kell rászólniuk? Ez csak szerintem nem igaz? (kifejtve lent) 0-o

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az osztályomban van néhány tiszteletlen nagy arcú. Van egy toleráns és türelmes tanárnő. Két problémája van. Az egyik, amiből a kérdés is született, hogy nem tud fegyelmezni. Szerinte nekünk kell rájuk szólnunk, merthogy nem a tanár dolga nevelni a diákot. Szerintem viszont de! Nem azt mondom, hogy külön iskola után tartson kiselőadást nekik, de akkor sem a mi feladatunk rájuk szólni. Az osztálytársakkal nem bunkóznak, csak azzal az egy tanárnővel (ezt értem úgy, hogy le ku*vázzák, bmegolnak neki, kiröhögik, hangosan zenét hallgatnak, hangosan beszélgetnek, járkálnak, és még rosszabbak), viszont ugyanazok szoktak mindegyik órán fesztiválozni, viszont csak azzal a tanárnővel ilyenek. Amikor szerencsétlen rájuk szól, merthogy órát szeretne tartani, az egyik fiú (mert nemcsak a lányok keverik a sz@rt) kikéri magának, hogy MERÉSZEL(!!!) vele így beszélni, MIT KÉPZEL MAGÁRÓL, kinek hiszi magát (ezt mind, és még rosszabbat a tanárnak), aztán a fiú akad ki. Nekem lejön a bőr a képemről, hogy merészelnek így viselkedni. Félévben amikor mindegyiküket megbuktatta (látszik, hogy annyira tanultak mint amennyire próbáltak csendben maradni), akkor ők voltak kiakadva, pedig vagy egyest írtak, vagy semmit, de a semmi alatt azt értem, hogy még a nevüket sem. Nem vagyok a saját magam ellensége. Bírnak engem, nincs velem semmi bajuk, sőt... De ez leginkább azért van mert megtartom a véleményemet magamnak. Akár hiszitek akár nem, ahova járok az egy jó iskola. Őket leszámítva nyugodtan telnek a napjaim év eleje óta. Reménykednek néhányan, köztük én is, hogy jövőre nem fogunk egy osztályba járni.


Szerintetek tényleg pont nekünk, a megtartom a véleményem típusúaknak kéne tenniük valamit, vagy tanároknak és a szülőknek? Néha pont a nagy arcúak miatt szoktunk dolgozatokat írni (van amikor szimplán azt mondják, hogy őket nem érdekli és lelépnek, de attól még mi akik semmit nem csináltunk, megírják), ami nekem végül is mindegy, mert az nekem csak egy potya 3-as, 4-es vagy 5-ös, csak akkor is idegesítő. Nem fogok emiatt elmenni az iskolából, mert szeretek odajárni, pedig lenne közelebbi iskola is, ami nem 35-40 percnyire van! Türelmes ember vagyok, de az idegeim nem drótból készültek, amik mindent kibírnak.



2018. márc. 31. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Van, hogy a tanarnak is szuksege van segitsegre. Nalam nem volt ilyen az iskolaban, de egy ido utan eldurrant volna az agyam es akkor senki nem allit meg. Puhapocs manapsag mindenki, azert van 1-2 ilyen gyoker, akik amig tokon nem rugjak oket csak csinaljak a bajt...

Neha be kell vallalni a konfliktust, ez van.

2018. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!