Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályon belüli zaklatások....

Osztályon belüli zaklatások. Kik a hibásak?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdem. Tulajdonképpen mindenki de mégis egy ilyen szituba mit lehet tenni, ti mit tettetek volna? Adott egy 9.-es osztály 34 tanulóval. Ebből mondjuk van 10 hangadó, köztük 5-en buktak is. Minden féle egyéniség keveredik, kevés fiú(4), többi lány. Kb kialakult 20 klikk, a klikkek furának tartják a másik klikkeket. Kb az osztály felét érintették különböző zaklatások. Senki nem fogott össze senkivel. Engem is sokat bántottak. 10.be kibuktak sokan. Egyre jobban bántottak 5 embert. Köztük voltam én is. Nagyon utáltak. Eleinte magamra vettem, sokat sírtam. 1 éven keresztül minden nap bántottak, elég csúnya módon, és a barátaimat is. Aztán egy nap egy hatalmas erőt vettem magamon és megváltoztam. Vagyis úgy látták. (A mély nyomok a mai napig kísértenek, meg a csúfneveim is mármint sokat gondolok rá) Mindenkinek mutattam, hogy happy az életem mindenki span, nem érdekel senki, imádok mindent. Az én csesztetésem itt befejeződött. Viszont utána olyanok kerültek sorra akik addig nem. Majdnem mindenki ki lett pécézve. Az osztályfőnök meg nem tett semmit, inkább azon mesterkedett, hogy mégjobban összeugrassza az embereket. Rengetegen futottak haza sírva. Rengeteg balhé volt. Mindennapra jutott valami.
2018. ápr. 4. 17:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit lefelejtettem, hogy 3 éve végeztem. Ekkora széthúzást egy közösségben azóta se tapasztaltam mint ami ott volt.
2018. ápr. 4. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt csak aztud valamit tenni akit piszkálnak. Ha határozottabban fellép, akkor nem tudnak vele mit kezdeni. De ez az én véleményem. Nálunk középsuliban nem volt ilyen, csak általánosban. Ott azokat piszkálták akik nem álltak ki magukért és hagyták.
2018. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Legnagyobb részben a zaklatók szerintem. Sokan az ofőt fogják szerintem támadni, de én azt gondolom, középiskolában már nem a tanárok feladata kéne, hogy legyen a nevelés. Aki 14-15 éves korára nem tanul meg normális ember módjára viselkedni, azzal már nem sok mindent lehet kezdeni, akármilyen szuper osztályfőnököt is kapnak. Persze azért egy ilyen tanár, aki ahelyett, hogy mondjuk büntetné a cseszegetőket vagy valahogyan megpróbálná összébb terelni az osztályt, inkább direkt szítja a hangulatot, csak hab a tortán.

Engem is csúfoltak amúgy meg elég durván beszólogattak, szintén középsuliban, pedig a mi ofőnk rendes volt, még voltak is ilyen "csapatépítő" tréningek az iskolapszichológussal, stb...De azon a pár gyökér osztálytársamon, akik még 12.-ben ott tartottak, hogy csúfoltak, mert szerintük ronda az arcom, ez sem segített :D

2018. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Rajtam csak nevetett az osztályfőnök amikor a hajamat tépték és leköptek a többiek. Pedig annyi volt a bűnöm, hogy csendes vagyok.
2018. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de szerintem ez valamelyest a szülőknek is köszönhető, amiért nem nevelik a gyereket. Apám teljesen egyedül nevelt engem óvodás korom óta, mert anyám úgy érezte nem neki való az anyaszerep. Neki kellett dolgoznia, nem tudott rám annyit figyelni és törődni mint azt szerette volna, viszont nevelni mindig nevelt, és mindig számíthattam és számíthatok rá mind a mai napig. Hozzáteszem, hogy ez függ a gyerek alapszemélyiségétől is, de nagyban függ, hogy mennyire nevelik a gyereket. Nekem sosem fordult meg szándékosan pl oktalan tiszteletlenség, de még amikor jogos lett volna, akkor is megadtam a tisztelet, de a hangomon érződött a véleményem, ha igazságtalannak éreztem. Miért? Mert tudom, hogy egyrészt csalódna bennem apám, másrészt mert lecseszne, harmadrészt mert úgy lettem nevelve.

De ezek persze nem minden. Egy idő után a közösség szinte nagyobb hatást gyakorol, mint a szülő(k), ami lehet jó, de lehet rossz is. A tanároknak ezért kéne emberséget is tanítani, nemcsak tananyagot az iskolában. Nekem szerencsém volt, mert általánosban amikor kicsit messzire mentem, rám szóltak, megtanultam az évek során, az első középiskolámban szintén ez volt, bár már nem annyira (tanárfüggő), a második középiskolámban pedig ugyanez, a mostaniban pedig szinte semmi szigor a tanároktól, de azért ott is van. Nekem teljesen jó, mert a határ közelében sem vagyok, de több mint az osztály fele a határon túl kezdett.


Sok mindenen múlik ez. Sajnos az első kettő középiskolámban tapasztaltam, milyen a piszkálás. És miért engem? Mert csöndes, visszahúzódó és nem nagypofájú vagyok. Az ilyeneknél az sem ér már semmit, ha behívják a szülőt. Saját véleményem szerint, ha esetleg be is hívják, nem piszkálja az embereket, kérdéses, hogy a fejében sem. Annyira szívesen kérdezném meg olyankor, amikor hangosan vagy a fejében piszkálnak az emberek másokat, hogy olyankor mit éreznek, miért jó ez nekik, miért nem tartják tiszteletben a másikat, főleg ha az illető nem is szólt hozzá? Mondani erre persze nem sokat tudnának. Aztán ha esetleg majd gyerekük lesz, és pont ezt csinálná, akkor ha törődik a gyerekkel, biztos fogná a fejét, hogy viselkedik, leégeti a szülőt is, nemcsak saját magát a gyerek, miközben fiatalkorában ugyanazt csinálta.


16/l

2018. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sorban ütni kell őket, csak ez használ! Én olyan suliba jártam, ahol csak pasik voltak, ennek a 90százaléka természetesen cigány. Minden nap soron voltam, majd a végére megelégeltem, és sorban ütöttem széjjel őket. Ez azzal járt, hogy minden nap verekedtem 4 éven át. A tanárok mit tettek? Ott álltak, és nézték ki nyer. A nagyon buta/primitiv emberek csak ebből értenek, mondhat bárki bármit, a szép szó nem használ. Ütni kell őket.
2018. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen az a hibás, aki zaklat másokat, az mindegy, hogy egy nagy csoport egy valakit, vagy egyvalaki egy nagy csoportot, vagy ezek között akármi. Ha a zaklató nem vonható felelőssére, mert mondjuk kiskorú, akkor a felelősség áthárul a szüleire, a tanárra, stb. rajtuk kell elverni a port.
2018. ápr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zaklató gyerekek főként a hibásak, de valamennyire talán a szülő is. Kiskorától kezdve úgy kellett volna nevelni a gyereket, hogy fogadja el, ha valaki más, nem bántunk másokat, nem viselkedünk bunkón, nem viselkedünk udvariatlanul... Engem anyám így nevelt, teljesen normális vagyok, soha eszembe nem jutott, hogy másokat csúfoljak vagy kiközösítsek.

Ha kicsi gyereknek még nem is, de gimnazista gyerekeknek már lehetne annyi eszük, hogyha valaki nem is szimpatikus, akkor maximum nem foglalkozom vele és nem ő lesz a legjobb barátnőm, de békénhagyom és nem kezdem el megkeseríteni az életét, ha nem ártott nekem semmit.

Az osztályfőnök szerintem nem sok mindent tud tenni. Ha valaki elmondja, hogy piszkálja az XY, akkor ezzel beköpte XY-t és nagyon meg fog haragudni rá és mégjobban bántani fogja. Papolhat az ofő is a viselkedésről, ha a gyerekek tesznek rá... Nálunk is ez megy, volt már beszélgetés régebben és most is a drogokról, cigiről, szexről, viselkedésről, ráadásul lazán, nem ilyen régimódi stílusban, mégsem ért semmit.

2018. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!