Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ignorálnak engem az...

Miért ignorálnak engem az osztálytársaim? 17L

Figyelt kérdés
Az van, hogy nem vagyok piszkálva, sem pedig kiutálva. Udvariasan válaszolnak nekem ha kérdezek valamit, de nem engednek belépni a baráti körükbe. Ha beszélgetést kezdeményezek nem tartják fent, a poénjaimra nem reagálnak, sőt néha a kérdéseimre sem. Néha még az is jobban esne ha utálnának mint hogy semmibe vesznek. Miért lehet ez? A régi osztályomban szerettek, itt mi lehet a baj? Érdekes, hogy a kinézetemből és a személyiségemből ítélve senki nem gondolta még hogy ilyen outsider lennék az osztályban, pont ezért a családom meg a sulin kívüli barátaim erről semmit se tudnak. Nagyon bánt, olyan mintha nem tisztelnének és nem vennének emberszámba. Utolsónak vagyok csapatba beválasztva (pedig tudják hogy sportos vagyok, de ugye először a barátok vannak beválasztva...). AZ a baj hogy nem mondhatom rájuk hogy gonoszak vagy rossz emberek mert soha nem piszkáltak, szimplán csak nem érdekli őket a jelenlétem. Mit tegyek hogy ez jobb legyen? Mit csinálok rosszul?

2018. ápr. 6. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján pont az a gond veled hogy senkit sem érdekel hogy mit csinálsz vagy mit mondasz mert teljesen érdektelen. A tisztelet az megvan feléd és ezt értékeld! Csak annyi a dolgot hogy emeld a színvonalad. Legyél érdekesebb. Mondj értelmesebb dolgokat. Ne legyél közönséges, ennyi.
2018. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy amikor mondok valamit az vagy érdektelen nekik vagy furcsán néznek rám mintha valami butaságot mondtam volna... nem tudom hogy találjam meg a középutat
2018. ápr. 6. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan ismerősöm van akiknek ugyan ez a problémájuk mint neked. Én is ugyan így viselkednek velük pont ezért. Fárasztó. Nyilván nem akarom megbántani hogy ez "de szar volt" vagy hogy "ennél azért lehetnél egy kicsit szellemesebb" vagy hogy "neked nem fáj amikor ezt mondod?". Szóval inkább ignorálom. Ha majd valami szellemesebbet mond, akkor arra pozitívan reagálok, sőt egyáltalán reagálok rá.
2018. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kell egekbe emelkedni, nem muszáj feltétlenül Hofi Géza aranyköpéseit idézni és nem kell kabaréhoz felérő poénokat kitalálni. Néha persze van hogy ez még is sikerül. Azt te is észre fogod venni egy és nagyon jó érzés tud lenni amikor mindenki a te poénodon röhög. De ez nagyon ritka, és nem is érdemes erre törekedni. Általában ahhoz hogy vicces legyél egy közösségben ahhoz a közösség közös humorát és annak jellegét kell megismerned. Mivel ennek a színvonala általában nem olyan magas ezért te is be tudsz szállni. De ehhez ki kell ismerned és jól meg kell figyelned hogy ők mit tartanak humorosnak. Ezt ilyen közös hangnak mondanám.
2018. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy próbáltam kifigyelni hogy mit tartanak poénosnak de egyszerűen nem tudom azokat a ppoénokat hozni... ha meg igen akkor is ignorálnak (például amikor mondok egy viccet és valaki megismétli és azon röhögnek csak). de biztos itt lehet a baj, hogy nem találom a közös hangot, de gyakorlatban nem tudom mit csináljak... lennék én szellemesebb de nem tudom hogyan lehetnék
2018. ápr. 6. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát lehet nagyon szürke vagy esetleg fárasztó vagy nekik, és nem küldenek el a fenébe mert nem akarnak megbántani. Ha esetleg nem lennél fárasztó vagy valami, vannak olyan emberek mindenki életében akit csak a jelenléte taszít/fáraszt/felbasz/leszív. Lehet egy központibb ember van így veled és így többiek is követik bár ez nagyon beleképzelt már. Ezt sose fogod lehet megtudni mit miért, kellene egy olyan ember aki benne van ebben a közösségben valahogy és veled is jóban van annyira, h esetleg elmondja a többiek/általános véleményét (persze ha tudja) rólad.
2018. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
van egy lány akivel jóban vagyok ebből a társaságból ő azt mondja hogy nincs velem baja senkinek... szóval nem igazán lettem ettől okosabb. nem tudom hogy ne legyek unalmas, próbálok érdekes lenni és fáj hogy ennyi ember átnéz rajtam
2018. ápr. 6. 21:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont az erőlködéseid miatt nem jutsz előrébb. Ha pl. mondasz valami vicceset, azon is lehet érezni, ha valaki feszélyezve mondja, olyan erőltetetnek hat. Én azt javaslom neked, hogy ne legyen ez a célod, csak szimplán add önmagad, és idővel akarva/akaratlanul is, de megszeretnek annyira, hogy maguk közé fogadjanak. 28/F
2018. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont ugyanez van velem is, olyan mintha én írtam volna.

Engem sem piszkálnak vagy utálnak, csak sokszor olyan, mintha ott sem lennék. Engem is az utolsók között választanak, nem igazán figyelnek rám, csapatot sem mindig találok magamnak stb.

Pedig egy értelmes, normális lány vagyok és a kinézetem sem fura. Rólam sem gondolnák, hogy ilyen vagyok.

Én az írásodból nem látom azt, hogy veled lenne a baj, úgyhogy nem sokmindent tudsz csinálni.

15l

2018. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján elég hasonló helyzetben vagyunk. De az én esetemben ehhez még hozzá jön az is, hogy én elég visszahúzódó vagyok, szóval engem valószínűleg okkal közösítenek ki. Engem sem szekáltak vagy aláztak meg soha, bár néha úgy érzem a többség azért valamennyire lenéz, mert én nem vagyok népszerű, szótlan vagyok és elég gyakran egy esetlen, ügyetlen lány benyomását keltem.
2018. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!