Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Új iskola, új nyelv, új...

Új iskola, új nyelv, új ország. Hasonló esetek?

Figyelt kérdés

Most költöztúnk ki Németországba a családommal. Tegnap elkezdtem iskolába járni is (előkészítő osztály féleség), mert nem tudok németül. Már 7 éve angolt tanulok és igaz, hogy a legtöbb osztálytársam tud angolul, de ez már egy összeszokott közösség. A legtöbbjükkel összebarátkoztam (amennyire 2 nap alatt lehet...), de félek, hogy nem leszük tagja annyira a közösségnek, mint az előző iskolámban. Ha valaki volt hasonló helyzetben akkor kérem meséljen róla. Beilleszkedés, mennyi időbe telt megtanulni a nyelvet, sikerült-e felzárkóznotok stb.

13/L



2018. ápr. 10. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Báró von Tarkint csak ignoráld, nem fog segíteni... (-_-)


Legyél nyitott és menj velük programokra. Ők is ugyanolyan gyerekek, mint az itteniek, ha itt ment, akkor ott is menni fog! :)

Sok sikert és hajrá! :D

15/L

2018. ápr. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Báró von seggarc.
2018. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nyáron fogok kiköltözni Németországba, szintúgy Intensive Klasse-ba fogok járni.

Szerintem legyél nyitott, kezdeményezz, és hajrá a nyelvvel!

2018. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, én egy éve jöttem haza Spanyolországból, hát nem volt semmi a dolog. Ha jó osztályba kerülsz, akkor onnantól minden rendben van. A tanárok elnézik azt is, ha lesel ki a fejedből órán stb, mondjuk az is igaz emellett, hogy némelyek hülyeként kezelnek, pedig nem tehetsz róla. Jó, ez a személyes tapasztalatom. Vegyesen voltak jó és rossz dolgok a suliban, alapjába véve viszont nagyon örülök, hogy ott voltam egy évig. Sokat tudnék még mesélni, ha gondolod privátba is rám írhatsz :)
2018. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia, én 3 éve élek kint és azt tudom tanácsolni, hogy légy nyitott, ne zárkózz be, mert akkor nagy rá az esély, hogy kiközösítenek. Itt kint nem nagy dolog egy külföldi gyerek az osztályban, nem fognak kérdésekkel bombázni, hogy miért vagy itt és hogy érzed magad. Mi magyarok fordított esetben szétbombáznánk egy német diákot, de náluk nem ritkaság :D legyél közvetlen, magabiztos

18/L

2018. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!