Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi alapján döntsek? Hallgassak...

Mi alapján döntsek? Hallgassak a szívemre azt' kész?

Figyelt kérdés

Faktválasztás, továbbtanulás a téma.

Matek-törit választottam, de most egyre inkább az orvosi felé kacsintgatok.

Nem igazán találom a helyem, és hogy mit is szeretnék csinálni. Elég távol van a kettő; orvosi és építészmérnöki.

Elég jó agyam van hála az égnek, hamar megértek dolgokat, szorgalmas vagyok, de sosem tudok dönteni, világéletemben döntésképtelen voltam. Sokszor csak fellángolások vezérelnek, és nem tudom, hogy 1 hét múlva nem fogom-e azt mondani, hogy inkább bölcsész leszek. :D

Hagyjam matek-törit, mert azzal sokfelé el lehet indulni, vagy mit csináljak? Semmit sem érzek, hogy mi lenne a jó, teljes mértékben üresség van bennem a jövőm iránt, mintha nem is érdekelne néha, pedig ez nem igaz. Sok minden érdekel.

Na mindegy, ha elolvastátok a dilemmámat, akkor szívesen várnék tapasztalatokat, tanácsokat a témában.

Ráadásul az sem mindegy, hogy a legjobb barátom orvosira akar menni, de ő ebben nem befolyásol, csak tudjátok pozitívum lenne, ha nem lennék egyedül. Eddig mindenhová úgy mentem, hogy nem ismertem senkit, és magamra voltam utalva.



2018. ápr. 12. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mármint hogy hagyjam-e meg véglegesnek a matek-törit, így értettem. :D

Plusz infó: a faktos tanáraim közül egyet sem ismerek, míg biosz-kémián gyakorlatilag biztosan a saját tanáraimat kapnám meg.

Tanácstalan vagyok, de borzalmasan.

2018. ápr. 12. 21:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik tantárgyat élvezed jobban?

Melyik az, amire akár 20 oldalas beadandót is szívesen készítenél egy adott témáról?

Melyikre szánsz a legtöbb időt (házi/beadandó/tanulás)?

Melyikkel szoktál foglalkozni iskolán/tananyagon kívül csupán mert érdekel?

2018. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd amiben jó vagy és ami érdekel mert azt fogod könnyen megjegyezni és megérteni. Így leszel sikeres.
2018. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon sok minden érdekel, de semmibe nem tudom beleásni annyira magam, félek, hogy 2 év alatt megunnám az összeset, mert aránylag sokat változik a személyiségem és a preferenciáim.

Mostanság inkább az orvosi érdekel, de mint mondtam, akármelyikkel elkezdek foglalkozni, és megint úgy érzem, hogy na az az igazi. Aztán az alábbhagy, és jön valami más.

Egyikből sem szívesen írnék 20 oldalas beadandót, de maximalista vagyok, tehát mimdegyikbe beleadnám a szívemet-lelkemet.

2018. ápr. 13. 07:11
 5/11 naphtha ***** válasza:
100%

Szia!

Felszínes vagy ?

Nincsenek ambícióid ?

Neked mindegy ?

Bubis, vagy mentes víz?

Mindkettő víz, de az egyiket jobban kívánod, mint a másikat.

Ha csak ez a két opció van, egyszerű a dolgod:

-Papír

-Ceruza

És szépen felsorakoztatod az érveket. Mellette-ellene.

Ha csak ennyi a dilemma (amit valamiért kétlek), akkor

megmutatja magát a tényálladék :)

2018. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A törit hagyd el! Az alapján, amit leírtál, hogy orvosi vagy építészmérnöki érdekel, nem valószínű, hogy szükséged lesz rá. A matek mindenképpen jó választás! Akkor is, ha orvosira mész, mert a fizika és a kémia alapja. A matekot hagyd benn. A helyedben fizikát választanék mellé, mert az az orvosira és az építészmérnökire is előkészít, de jó opció még a kémia is, szerintem.
2018. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira biosz-kémia-matek-fizika közül szeritnem bármelyik jó,mondjuk talán a fizika kevésbé. A matekot úgy gondolom hagyd meg mert azzal semmiképp nem nyúlhat az mellé. Ráadásul fakton emeltszintu anyagot vesztek ami egyetemen alapnak fog számítani és ha te ezt csak ott kezded megtanulni akkor nehéz lesz.(legalábbis nálunk ezt mondjak a tanárok)

17/L

2018. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*nyúlhatsz
2018. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem véletlenül választottam a törit, hiszen meg volt adva, hogy milyen tantárgyakból kell érettségizni az adott szakhoz. Azért ezt választottam a matek mellé, mert a fizikatanárom nem egy jó tanár, így vele a fakt csak egy szenvedés lett volna. Abból majd külön tanárhoz fogok járni, hogy minden rendben legyen.

Ráadásul így nagyobb szabadságot érzek, hiszen egy töri-matekkal sokkal több felé tudok elindulni, mint egy fizika-matekkal, mert a töris verziónál humán beállítottságú szakok sincsenek kizárva.

2018. ápr. 13. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosihoz kell az emelt biológia érettségi, szerintem mindenképp vedd fel faktra. A másiknak pedig a fizikának vagy a kémiának kell lennie. Ha nagyon bizonytalan vagy, szerintem maradhat a matek, a kémiához úgyis fog kelleni. Fizikával meg valóban nem érdemes kínlódni, ha rossz a tanár.

Ha pedig később meggondolnád magad, egy emelt törire azért könnyebb felkészülni egyedül, mint a bioszra.

2018. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!