Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám megtalálni Őt?...

Hogyan tudnám megtalálni Őt? Vagy esetleg kérdezzem meg az osztályfőnököt? Segítstek kérlek!

Figyelt kérdés

Ugye ma van a holokauszt megemlékezésnek a napja, az osztállyal voltunk kint városi megemlékezésen. Kb. olyan tíz perce kezdődhetett el a megemlékezés, az osztályfőnököm intett valakinek mögöttem, hátranéztem és egy fiatal férfit láttam, hogy is mondjam, nagyon megragadó külsővel. A megemlékezés vége után egy csomót beszélgetett Ő és az ofőm. Ekkor még nem egyenesen az iskolába mentünk vissza, hanem volt egy menet, ami során megnéztük a botlatóköveket és utána a zsinagógában még folyatódott a műsor. Az út során elmeséltem az ofőnek, hogy egyik családtagom írt könyvet a holokauszt témáról, nagyon le volt nyűgözve és ugye ott sétált mellette Ő is, kérdezte a könyv címét, és miután megmondtam elmondta, hogy ő most nemrégiben olvasta. Nagyon lelkes volt, sokat kérdezgetett a könyvről, a családtagról, illetve rólam is (persze csak ilyen felszínes témákról, pl. iskola, továbbtanulás). Olyan mosolygós, kedves volt, hogy azt hittem meghalok. Az osztályfőnök megjegyezte, hogy szeretne egy példányt a könyvből, meg hogy ő nem is tudott erről, látszik, hogy nem ismeri még eléggé az osztályt. Mondta Neki, hogy hányadikosok vagyunk, és hátrafordult hozzám totál meglepődött arccal és azt mondta: "Nem is gondoltam volna, nagyon intelligens vagy. " Csak kb. 220 volt a vérnyomásom, nem volt nagy ügy. :D A zsinagógában jöttem rá, hogy ő is zsidó valójában, mert akkor tette fel a kipát (?), előtte nem volt rajta. A zsinagógás megemlékezésen észrevettem, hogy egyszer-kétszer felém pillantott, bár tudom, hogy ez sok mindent jelenthet. Ő az ünnepség felénél elment, utána már nem láttuk.

Szinte semmit sem tudok róla, max. annyit, hogy egyetemista, lehet (de kihangsúlyozom, hogy LEHET) hogy a mi sulinkban tanult. Próbáltam már keresni a zsidó hitközség holnapján, de ő nem valami magas beosztású rabbi, mert nem is volt meghívva az eseményre, szinte civilként jött.

Talán az egyetlen esélyem, hogy az osztályfőnököt megkérdezem, ki is találtam egy "tervet", de szerintem totál leégetném vele magam. Ti mit gondoltok?

A terv az lenne, hogy viszek az ofőnek egy példányt és megkérdezem, hogy hogy hívták az úriembert, akivel akkor beszélgetett, hogy neki is had adhassak már egy példányt. Hm, nem túl kellemetlen és átlátszó a dolog?


Ami a származását illeti, nem érdekel, hogy zsidó, felőlem lehetne síita vagy szunnita is, akkor is ugyan úgy el lennék ájulva tőle.


Kérlek segítsetek! Mit csináljak ebben a helyzetben? Nagyon meg szeretném találni Őt! :( Az összes normális hangvételű, segítő választ felpontozom.


2018. ápr. 16. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ott tanult a sulitokban, nem? Egy tablón sincs rajta?

Egyébként, nyugi, nem átlátszó indok, teljesen okés a könyves ötlet! :D

Sok sikert!!! :D

2018. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondom, nem biztos, hogy ott tanult, de ha igen, akkor sem fogom tudni megtalálni, mert van vagy 30-40 tabló és még a keresztnevét sem tudom.
2018. ápr. 16. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát mivel nem rég olvasta a könyvet a csóka, kissé átlászó lenne. Én amúgy tuti az ofő ismerősei között nézném meg először, persze ha van neki bár manapság már mindenkinek van kb. Ha ez nem jönne be akkor egyszer mikor beszélgetsz az ofőddel megint felhozod a könyves témát, meg a megemlékezést esetleg h te is bele olvastál. És rákérdeznék hogy az az ember (aki neked bejön), vajon hogy állnak hozzá a témához családon belül. Mennyire tartják számon vagy inkább felejtenék? Hogy nem e beszélt vele már ilyenről, és eközben elfogja hinteni a csoka nevét mert ugye nem titok és egyszerübb a nevén nevezni. Esetleg megkérdezni tőle hogy nem e tudja honnan származik a családja, és ha már itt jártok mennyire van zsidóhangzása a családnevüknek vagy megváltoztatták esetleg a történtek után valami köznapibbra? stb stb

Lehet keverni kavarni, de ha nem akarod ezt a sok rizsát bevenni megrágni és kiköpni, csak simán rákérdezel arra hogy hogy hívják a barátját mert olyan ismerős volt neked pl. vagy valami hasonló kis stílű indokkal.

2018. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam keresni az ofő oldalán, de van vagy 500 ismerőse és úgy azért elég nehézkes procedúra, főleg úgy, hogy mint már mondtam, a keresztnevét sem tudom. Az pedig, hogy itt kerteljek, rosszabb szerintem, mint nyíltan rákérdezni.
2018. ápr. 16. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Emlékezz a 6 milliárd halottra!

Egyébként zsidó volt és jól nézett ki? Mi ez a baromság?

2018. ápr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!