Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyivel jobb, hogy kipuskázz...

Mennyivel jobb, hogy kipuskázzák az összes dogát?

Figyelt kérdés

Ma is, hogy írtunk magyarból a 14 asztalból 10 szinte végig telefonból nézte. Holnap töri tz-t írunk és most is a chat csoportba küldözgetik a puskáikat, van olyan aki az eddigi összes dogáját telefonból nézte ki (persze már ha aznap megírta, pótlólag, külön ülve nem mindig lett egyből jó osztályzat). Már egy tanárunk megjegyezte, tudja hogy kik puskáznak, mert nem lehet igaz, hogy aki matekból kettes az fizikából, hogy lehet 4, 5 osztályzatai (tudja, hogy minket nem érdekel ezért csak alapot ad, de nem egyszerűeket). Ha magunk ellenőrzünk feladatokat milyen érdekes hibátlan szinte, doga meg, ha nem tud puskázni akkor 2 vagy 1. Tökre idegesítő, hogy van aki tényleg tanul, megszenved a jobb jegyért ők meg puskával írnak, és nem buknak le. Persze egy két tanár még el is hiszi, hgy fejlődnek😡

18 évesek vagyunk, jövőre érettségi.


2018. ápr. 16. 23:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
69%
Hát.. igazából teljesen fölösleges megtanulnotok az anyagot, amint elvégzed a sulit, és kikerülsz a való életbe, majd szépen kitörölheted a sulis anyaggal a popsid mert semmit nem ér az egész. Jól teszik hogy puskáznak.
2018. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Az élet az ilyen. Lehet hogy nem tetszik, de nem mindig az jut előre aki keményen dolgozik, hanem az aki okosan.

Persze nem minden esetben jó a puska. Matek dolgozatot lecsalni például rossz, mert akkor később az érettségin nem fog menni (és ott nehéz puskázni). De vannak olyan dolgozatok amelyeknél el kell ismerni hogy nem olyan a témakör hogy bármikor is az élete folyamán szüksége lenne rá az embernek. Olyankor miért is magolná be, ha egyszerűbben és könnyebben jobb jegyet kaphat.


Az igazságtalan részével nem értek egyet. Hiszen neked is megvan a lehetőséged puskázni, pont annyira mint nekik. Ugyan úgy élhetnél vele. Pusztán a te döntésed hogy nem puskázol.


Lehet játszani a becsületesdit. Én is ilyen voltam. Gimnázium alatt megtudtam hogy a mintatanuló "szorgalmas" cuki kislányok a legnagyobb csalók az egész osztályban. És mindenki csal. Pusztán valaki jobban mint a többiek.

Én nem csináltam onnantól kezdve lelkiismereti kérdést az ügyből. Senki jegyét nem csorbítottam vele. Senkitől nem vettem el vele semmit. Csak magamon segítettem, úgy hogy a többieket nem húztam le. Neked is azt tudom ajánlani hogy a helyzethez mérten gondold át melyik verzióval jönnél ki hosszú távon jobban. Az életben a kemény munka nem elég. Ha az lenne akkor a bányában dolgozók 10-15 év alatt milliárdosok lennének. Pusztán a kemény munka kevés, taktikázni is kell.

2018. ápr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Majd az érettségin megszívják. Talán neked is mondták az idősebbek, vagy a szülők: nem az iskolának vagy a tanárnak tanulsz, hanem magadért. Ők rövidebb távon jól járnak. Te hosszabb távon jársz jól, mert a tudást senki nem veheti el tőled, de a puskát igen :)
2018. ápr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek egyéni feladata , hogy most puskázik avagy sem . Én azt mondom oké mehet a puskázás ha olyan tantárgyról van szó amivel NEM szeretnénk későbbiekben továbbtanulni viszont , ami érettségi tantárgy annál jobb ha az ember nem csal . Mindenesetre ez nem egy olyan dolog amin változtatni tudnánk . Mindenkinek saját dolga hogy , hogyan kívánja elérni az adott célt .
2018. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Egész gimit + egyetemet végig puskáztam. Van érettségim és diplomám is. Attól, hogy minden dolgozatra bemagolod az anyagot tudni nem fogod. Érteni kell!
2018. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
energia takarékosak, ha ügyesek otthon azzal foglalkoznak ami tényleg érdekli őket
2018. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Hidd nekem el, hogy puskázni csak az tud, aki konyít is valamit az adott tantárgyból. Egy tök hlye nem tudna úgy puskázni, hogy jó dolgozatot írjon, mivel azt sem tudná, hol kell keresni. Egyszer majd figyeld meg, ezeket a puskázós embereket ki hívná a tanár a táblához, lazán, csípőből megoldaná a feladatot.
2018. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kihívták őket, nem tudták. Lefotózzák a füzetet többnyire vagy kiscetlikre kiírják. Att is megértem, hogy ami nem érettségi tárgy kipuskázzák, legyen, de még azokat is képesek teljesen a telefonból kiírni, meg olyan szavakat kikeresni amiket nem is tudnak.
2018. ápr. 17. 07:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A fölösleges magolás helyett szerintem teljesen normális dolog puskázni, csak nem mindegy, hogy mennyire hagyja a tanár (amúgy tényleg látszik, hogy ki puskázik, egyetemen megmutatta a tanárunk). Egyrészt a puska használatához már érteni kell a dolgokat, jobb esetben te is írod meg, nagy vonalakban már ezzel tanulsz valamit. Illetve, ha egy tanár annyi időt ad a dolgozat megírására amennyi kell, akkor nem lesz ideje mindent kipuskázni az embernek, továbbá, ha valami összetettebb kérdést tesz fel, akkor pedig érteni is kell a dolgokat, ég h puskázik is az ember.

Az érettségire meg, ha nem emelt szinten írsz valamit, akkor nem is nagyon kell lexikális tudás. Töri: szövegértés, Magyar: szövegértés és fogalmazás, Nyelv: amúgy sem tudod kipuskázni, max a szavakat, Matek: amúgy sem lehet puskázni.

2018. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Majd idővel rájössz, hogy a sok értelmetlen lexikális tusást halál fölösleges belenyomorgatni az agyadba, főleg ha semmire nem kell.

Szivattak minket is annó minden létező szarsággal, írók és költők életrajza, zenetörténet, utolsó noname királyok meg egyéb idióták tettei, művtöri és hasonló vackok. És akkor még a fizikát-kémiát meg sem említettem. Tudod mire mentem ezekkel? SEMMIRE.

Akit ami érdekel, az fogja tanulni ezeket, mindenki másnak csak masszív szívás és túl akar lenni rajta. A való életben full használhatatlan ez a sok minden, tömik a fiatalok fejét olyan gyökérséggel, hogy melyik író hol született, melyik király hol halt meg és közben egy levelet nem tudnak postára adni, fingjuk nincs hogy működik az adózás és sorolhatnám estig.

Szóval ahelyett, hogy sír a szád, mások miért nem olyan életképtelen magológépek, inkább törődj a magad dolgával.

2018. ápr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!