Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha nem birom az...

Mit tegyek ha nem birom az iskolat? 14f

Figyelt kérdés

Nagyon nem birom mar, idegesit minden es mindenki, egesz nap hulla vagyok, reggel mindig arra kelek h "ahjj mar megint iskola van"


8os vagyok


2018. máj. 14. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Háát pár év és ugy is visszasirod ezt az időszakot, ugyhogy élvezd....

Meg 8.-os vagy, mpst a legnagyobb buli a 8.!

2018. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még két évet bírj ki valahogy, aztán '"kiöregszel' és nyugodtan otthagyhatod.

Cikkek jelennek meg, hogy hiány van sok helyen közmunkásból.

2018. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én is így vagyok, elegem van az egészből, undorítóak a tanárok, az egész osztály előtt nevetnek ki és aláznak meg, ha valamit nem tudsz, ahelyett hogy segítséget adnának, mert nekik elvégre az a munkájuk, hogy minket tanítsanak, nem az hogy képünkbe mondják, hogy milyen rosszak/h*lyék vagyunk...Nekem pluszban rossz, most vagyok hetedikes, elegem van abból hogy az utolsó hetekben kell dolgozatot íratni MINDENből, rontsuk csak le a jegyeket, végülis csak az egész életünket fogja befolyásolni az év vége...

Ha ez segít akkor számolj vissza a nyári szünetig. Nincsen már sok, ne aggódj, közben lesz pünkösd is, meg gondolom néhány nap kiesik programok miatt.

Kitartást minden sulisnak! :D

2018. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Örülj annak hogy iskolába járhatsz. Hogy okosodsz, hogy művelődsz.

Tudom, most irigyled néhány szegényebb ország gyerekeit, hogy nem járnak iskolába, de ők meg napfelkeltétől napnyugtáig nehéz fizikai munkát végeznek, hogy legyen miből fenntartani magukat.


Neked megadatott az a lehetőség, hogy tanulj. Hogy később, középiskola után, vagy egyetem után legyen egy nagyon jó munkád, egy olyan munkád, amit szeretsz csinálni, amit élvezel.


Igen, a munka nem minden, nem azért élünk hogy dolgozzunk, tudom. De valamiből el kell később tartanod magad. Hidd el, jobb munkát találsz egy specifikus végzettséggel, mint 8 általánossal.

Így azért tényleg nem mindegy, hogy egy nap 12-14 órát dolgozol, vagy 6-8-at. nemde?


Bírd még ki azt a négy évet, utána már te is jobban rálátsz arra, mégis mit akarsz kezdeni az életben. Ennek függvényében pedig majd a bizonyítvány átvételekor már te magad döntheted el, hogy merre tovább ahhoz hogy elérj valamit amit szeretnél.

2018. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

22 vagyok és a mai napig nem változott e téren semmi :D Szerencsére most ballagok szóval ennyi volt :)

Hát ha eddig így voltál vele később csak rosszabb lesz . Pedig az általánost én élveztem . Utána jön a fos vihar . Kivéve ha kövire kifogsz egy normális osztályt , de valljuk be ma már erre kevés az esély . Azért hajrá . ( normális osztályom volt , nem piszkált senki , de így is irritáló volt ) :)

2018. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

ui.:


ha a suliban az osztálytársak piszkálnak, tanárok kiszúrtak maguknak, hidd el: a munka világában sincs másképp!


utóirat utóirata:


Érdekes megfigyelni, hogy azok akik másokat szekálnak, általában végzettségben és műveltségben is sokkal kevesebbet tudnak felmutatni.


Igen, 4 diplomás főnök is lehet elcsz3tt gondolkodású és egy 8 általánost végzett is lehet emberileg példamutató. Kivétel erősít.

2018. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam is így van.

A tanárok nagyin rosszul tanítanak, csak ledarálják az anyagot és azt mondják hogy magold be (nade ez mure is jó?) hol van a megértés?

Nem tanízanak szívvel-lélekkel pedig régebben azt mondják sokkal másabb volt minden (például a szüleim mai napig emlékeznek Borbíró Piroskára) míg én szerintem már 3 hét múlva elfogom feledni.

Nem mutatnak semmit, csak mondják és mondják (nagyon unalmas)

És annyira nem emberek, hogy egyszerűen nen tudom felfogni h hogy mehetett tanárnak. (Van aki lehülyézni a gyerekeket) a gyerek pedig elfogadja amit mondott. Nálam is volt ilyen és visszaszóltam azt veszekedés lett a vége (tanár és diákja között) és azt írta be az ellenőrzőmbe, hogy mivel szemtelenkedtem az órán és a tanárral ellenszegültem ezért osztályfőnöki figyelmeztetőben részesítem a gyermekét xDDD

Otthon csak röhögtünk rajta.

Meg volt olyan, hogy az egyik oszt.társam odament a kémia tanárhoz és megkérdezte h mikor javíthat. Mondja, h keressen meg szerdán és ha akkor nem ér rá akkor a következő szerdán. (Ez komolyan..milyen már?!?!?)

Na és amikor vizsgáztunk, az átlagunk 2,4 lett. Ez mire utal? (Nem a gyerek a buta hanem nem jól tanít a tanár) nekem 4-es lett és csak azért mert nem párhuzamba vontam. CSAK EZÉRT! És ott rögtön felháborodtam, hogy mit képzelnek magukról xD de persze mindig kimagyarázzák magukat! Hogy ők döntenek és nincsen beleszólása a diáknak meg milyen stílusba ítélkezem.

(Hát komolyan mondom felakasztom magam)

Meg a k fél pontra nem adja meg a jobb jegyet. Beperelem xDD

Mert fél ponttal többet kellett volna tanuljak. (Magának meg többet kellett volna magyaráznia. Ja, bocs azt se tudja hogy mi az...)

Olyan dolgokról tanulunk kémián amit nem is értünk!

Senki! Mindenki azon van h év végén megkapja a 3-mast vagy h ne bukjon meg:/ szóval ez szánalmas...

Persze megszoktuk kérdezni az órán (de teljesen MINDENKI lemaradt és 1 mondatba elmondja azt kész, nem érdekli ha nem tudod)

Pedig 1 igazi tanár azon van hogy jó benyomást keltsen és jó diákjai legyenek, ténylegesen adja át a tudást ahogyan csak tudja. De nem! Nekik a lényeg az, h megkapják a fizetést (a minimálbért xD)

Meg h szünetre mehessenek és h mikor lesz már hétvége. Meg mit sopánkodnak, annyi szünetük van h nem igaz.

Miért nem érdekük hogy jól tanítsanak? Meg sok tanár tényleg megalázza a diákot. (De szerencsétlen gyerek mit tegyen, ha bexari?)

Na igen, ki írtam magamból xDD

Igen, én is kezdem úgy érezni hogy a jövőbe ez kárba fog vészni nálam (a szorgalom)

Hiába tanulok pl. Kémiára legjobb jegyem a 3-mas, fél-1 pontra nem adja meg a jobb jegyet.

Vizsgán is 5öst kellett volna kapjak (mind a 40 tételt megtanultam+fogalmak) és erre 4-est kapok...

Van itt igazság???

2018. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs a hibákért, csak annyira gyorsan írtam :D

Amúgy én is 8.os vagyok/lány

2018. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Oh, drágám, ennél csak sokkal rosszabb lesz, ne aggódj! 😅
2018. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éld túl! A kötelező iskolás éveket valahogy végig kell szenvedni, én is rühelltem az általánost, viszont középsuli az már jobb volt, legalább is nekem, mert gimibe jártam, ott pl nem kellett annyit tanulni már (erős általánosba jártam és gyenge gimibe), meg sokkal jobb volt minden, igaz ott is volt elégedetlenkedés, de megcsináltam, mert érettségi már alap szinte, és mégse mindegy, hogy alja emberek közt dolgozik az ember, vagy értelmiségiek közt, ezt én onnan tudom mert van olyan szakmunkás szakmám, ahol kb "sugárzik az értelem", ha rossz munkahelyre kerül vele az ember, így tovább álltam, és tanulok most mást jelenleg, ahol normálisabb a közeg, meg inkább nekem való, mint az utóbbi. Szóval kitartás!!!
2018. máj. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!