Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem merek szólni az osztályfőn...

Nem merek szólni az osztályfőnöknek, hogy szekálnak. Mit csináljak? 15/f

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy utána még jobban csinálják.

#tanár #diák #szekáláa
2018. máj. 17. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett dolog, és ennyiből nem lehet biztosat válaszolni. Szakgimnázium, szakiskola? Iskolapszichológus van? Ő lenne a legjobb, és hozzá merhetnél is fordulni. Az osztályfőnökről nem lehet tudni, hogy hogy tudná kezelni. Ha mondjuk büntetné az elkövetőket, az tényleg nem lenne a legjobb megoldás. Ismeretlenül még azt se tudjuk, hogy veled mennyire együttérző. Iskolaváltás nem jöhet szóba?

Ha se szólni nem lehet, se elmenni, kimenni a helyzetből, akkor nem marad más, mint hogy te oldd meg. Mégpedig úgy, hogy nem érzed magad alárendeltnek. Ha te értékesnek tartod magad és ezt sugárzod, nyugodt, semleges maradsz, nem elnyomott, akkor azt ők észre fogják venni, más lesz a kisugárzásod, és már nem lesz számukra érdekes veled szórakozni. Szóval sorold fel magadnak a saját értékeidet, tekints az osztálytársaidra szenvtelenül, egy belső lenézéssel (jól van, mondjátok csak, ti nem értek annyit, hogy izgassam magam rajtatok - mindezt csak magadban, nem hangosan), az ki fog ülni az arcodra, és meghátrálásra fogja őket késztetni. Szóval higgy magadban, sokkal értékesebb vagy, mint ők. És próbálj meg barátot keresni, olyat, aki hozzád hasonló temperamentumú.

2018. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szakgimnázium. Iskolát nem szeretnék váltani, igaz nem ez a kedvenc helyem, szchiologushoz sem szeretnék járni. Az osztályfőnök elég szigorú, de mivel az osztály egyik nagyképűje szokott szekálni, így attól tartok, hogy nem állna le, ha nem az iskolában akkor azon kívül.

Köszönöm a tanácsokat!

2018. máj. 17. 20:24
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyik nap volt, hogy mondta és tette fel a kérdéseket (kit szeretek az osztályból, kik a barátaim), nem néztem oda, nem válaszoltam neki hanem olvastam, tanultam vagy telefonoztam. Ha máskor is így teszek az jó lehet?

Az a baj, hogy ez a teremben volt én a terem egyik, ő a terem másik felében volt, ha ez mind a folyosón van lehet, hogy nem tudom megtenni, hogy nem nézek oda vagy nem válaszolok.

2018. máj. 17. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár közvetlenül őt is megkeresheted, ha véletlenül egyedül van. Abszolút egyenesen, nem félve, hanem az egyenrangúak szemszögéből - hiszen egyenrangúak vagytok, ugyanolyan gyerek, mint te, csak nagyobb a szája - egyszerűen elmondhatod neki (nem szívességet kérve, hanem tisztázva), hogy téged nagyon zavar, hogy piszkál, és legyen szíves ne tegye ezt, mert ettől te nagyon rosszul érzed magad. Ehhez persze bátorság kell, de roppantul meg fog lepődni, hogy nem megijedtél tőle, nem alárendelt vagy, hanem egyik ember beszél az osztálytársával. Nem hiszem, hogy egy ilyen nyílt kérésnek (nem megalázkodásnak) ellent tudna állni. Inkább felnézne rád, hogy hoppá, te ezt meg mered csinálni?
2018. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be, hogy elkezdtem hapkido (küzdősport) edzésre járni. Pár hónap után egészen másképpen állt hozzám a környezetem. Nem azért, mert bárkit is megvertem volna, hanem a kiállásom változott meg. Pár hónap szorgalmas edzésre járás kellett hozzá.
2022. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!