Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most így nagyon kilóg a...

Most így nagyon kilóg a lóláb? Ne menjek holnap suliba?

Figyelt kérdés

Az osztály most volt 2 éjszaka, 3 napos kiránduláson és én nem mentem. Nagyon jól tudom, hogy nem szép dolog hazudni, de most itt megkövetelte a helyzet. Ne álltassunk senkit, biztos mindenki csinált már ilyet. Aznap reggel írt anyukám az ofőnek, hogy lebetegedtem, nem megyek. A barátnőm még este írt, hogy akkor megyek-e, mondtam, hogy nem biztos, mert nem vagyok túl jól. Ő erre csak annyit írt, hogy ne szívassam már, tuti csak nem akarok menni.


Az indok csupán annyi, hogy miért nem mentem, hogy eleve megjött a vérzésem és úgy nem szívesen mászkáltam volna órákat az erdőben, stb. plusz az osztályból csak egy lánnyal vagyok igazán jóba, de kezdem egyre jobban azt érezni, hogy nem érdeklem őt és sokszor faképnél hagy és napokig hozzám sem szól, szóval nagyon kirekesztettnek éreztem volna magam és azért meg nem szívesen mentem volna el, hogy csak szomorkodjak és egyedül legyek.


Orvosi igazolásom már megvan, azzal nem lenne gond, de attól tartok, hogy nagyon kilógna a lóláb, ha bemennék holnap suliba és csak a kirándulás napjain hiányoztam volna. Szóval szerintetek menjek holnap? Nincs pofám holnap odaállítani és úgy tenni, mintha semmi sem történt volna, meg ezek után kb. most egy életre elbújnék előlük.


Megköszönném a normális, segítő válaszokat.


2018. máj. 23. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Menj be. 3 nap alatt már rendbe jöttél. Csak tudd, hogy mit mondasz, mit igazolt az orvos.
2018. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem is tudok jól hazudni, félek, hogy belegabalyodnék a szavaimba és lebuknék. Na, az lenne a totális égés.
2018. máj. 23. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szrd le, ez csak egy kirándulás! Vagy már ez is kötelező lett? Én akkor sem izgultam ennyire amikor az órákra nem mentem be...
2018. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, kötelező volt. Aki nem ment, annak igazolást kell vinni vagy felsőbb osztályhoz beülni órákra.
2018. máj. 23. 16:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"kezdem egyre jobban azt érezni, hogy nem érdeklem őt és sokszor faképnél hagy és napokig hozzám sem szól"


Az ilyennek minek magyarázkodni? Ne legyél már ennyire csicska! Ő szerinted rugózik azon, hogy szarba se vett napokig? Dehogy! Te se rugózz ezen. 3 nap alatt meg lehet gyógyulni, de amúgy is mindenki gondoljon azt, amit akar, szard már le!

2018. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kispotzak ***** válasza:
100%

Nagyon komolyan azt mondom, hogy tényleg mindegy :)

Most vacakul érzed magad ettől, de hidd el, annyira nem vészes - igen, mások is megcsinálják. Ami biztos: ahogy meg lehet gyógyulni 3 nap alatt, pont úgy lehet 4 alatt is, ha vki nem hiszi el, h beteg voltál pont a kirándulás alatt, az akkor sem fogja, ha plusz egy napot hiányzol.


Viszont figyu: azt mondod, senkit nem érdekelsz, senkivel nem vagy igazán jóban. Ha ez így van, nem is fog senki érdeklődni, h miért nem voltál, mi bajod volt. Ha fognak érdeklődni, kérdezősködni, az azt jelzi, hogy igenis érdeklődnek irántad, urambocsá: volt, aki hiányolt! Hidd el, ez fontosabb, mint az, hogy 3 vagy 4 napra mondod magad betegnek.


És még vmi, a jövőre nézve: pont az osztálykirándulások azok a szituk, amikor általában az ember szembesül azzal, hogy az osztálytársai nem egészen olyanok, amilyennek a hétköznapokban látja. Nem a padban ültök, teljesen más emberek kerülnek melléd, más a szitu, és olyanokkal alakulnak ki beszélgetések, akivel nem is vártad volna. Legeslegrosszabb esetben igen, egyedül gyönyörködsz az erdő szépségeiben :) (A menzesz problémát megértem, elég vacak tud lenni, de nem fogod tudni kivonni magad minden programból az életedben, amikor épp megvan...)


Szóval, nyugi! Nem lesz olyan vészes, ahogy most érzed.

2018. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiránduláson nem vettem részt soha, mert az osztályból eleve csak egy barátnőm volt és semmi kedvem nem volt 2-3 napig olyan emberekkel összezárva lenni akikkel kötelezően jól kellene éreznem magam. Szerintem ne parázd túl ezt, beteg lettél és kész, ennyit kell mondani ha valaki kérdezi. Minden csoda 3 napig tart, egy hét és senki nem fog rá emlékezni. Suliból csak ez miatt meg ne hiányozz, ezzel magaddal szúrsz ki.
2018. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat, kicsit azért lelket tudtatok önteni belém. :) És biztosan fognak kérdezősködni, hogy miért nem mentem, de nem hinném, hogy azért, mert annyira nagyon hiányoztam volna nekik, csakhogy ítélkezni tudjanak fölöttem és legyen aznap is kit kibeszélni. Sajnos, többször megtették ezt már velem, holott, semmit okot nem adtam erre.
2018. máj. 23. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne menj be, ha ennyire félsz. Menj vissza az orvoshoz, vagy kérd meg anyukádat, hogy igazolja. 2-3 nap nem olyan sok. Amúgy ha sejtik hogy azért nem mentél, mert nincsenek barátaid, akkor se érdekeljen, ragaszkodjál ahhoz, hogy "beteg voltál" és kész, amúgy meg mindenki lehet beteg, úgy se tudják bizonyítani az ellenkezőjét.
2018. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy ne menj be. Ennyi feltöltődés, pihenés kijár neked, főleg év vége felé. Feleslegesen ne teremts magadnak stresszhelyzetet, ha nem muszáj. Az én osztályom ugyan csak egynapos kirándulásra megy idén, eldöntöttem, hogy ezúttal kihagyom. Csak 10km-re mennénk, ráadásul paintballozni... Nekem meg semmi kedvem ahhoz, hogy kék-zöld foltosan térjek haza. De leginkább nem is ez tart vissza, hanem az, hogy az osztályban egy barátom sincs, senkivel nem vagyok jóban, még annyira beszélőviszonyban sem. Tudom, hogy úgy sem hiányoznék senkinek, talán fel sem tűnne nekik, hogy nem vagyok ott.
2018. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!