Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 19 évesen ez milyen eredmény?

19 évesen ez milyen eredmény?

Figyelt kérdés

Üdv!

Hamarosan lesz egy általános iskolai osztálytalálkozó féle. Kicsit aggódom, hogy talán nem tartok ott ahol kéne.

Például sok volt osztálytársam már dolgozik, autót vettek, stb.

Van aki már megházasodott és gyereket szült, mondjuk szerintem ez kicsit korai, de jól mutatja, hogy én például egy ideje szingliként vagyok, (nem szeretem ezt a szót, de attól még így van:D).

Jogsim ugyan van már, de autó még nagyon messze van (elsőre is valami jobbat szeretnék venni, az meg ugye nem olcsó).

Az egyedüli eredmény talán, hogy leérettségiztem és most az egyetemen próbálok teljesíteni.

Az osztálytársak nagy része egy évvel idősebb, de ez nem kellene, hogy számítson, hisz évvesztesek ezért nagyjából egyszerre végzünk a sulikban.


Tehát pénzügyileg sehol nem vagyok (a szüleim igen, de abban nekem semmi munkám nincs, szóval nem az én érdemem), párkapcsolat terén szintén nem vagyok sehol, egyedül annyi, hogy ezeket rálehet fogni az egyetemre.


Szóval tartok attól, hogy a többség megjelenik autóval, esetleg a párjával, én meg odamegyek egyedül busszal vagy gyalog.

Mit gondoltok ez mennyire gáz/nem gáz ennyi idősen?

19/F



2018. jún. 12. 13:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy kicsit "elhagytam magam", mármint régebben viszonylag rendszeresen sportoltam, de egy ideje már nem.

Nem nézek ki kifejezetten rosszul, de nem bánnám ha kicsit izmosabb lennék.

2018. jún. 12. 13:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Shawn Mendes meg ennyi idősen már sztár volt 3 kontinensen..


és?


elszedte előled (meg előlem) a legszebb magyar lányokat, a levegőt, jókedvet, munkát, egészséget?


nem


akkor?


örülj neki, hogy élsz, szabad vagy és talán ép is! csak akkor mérd magad máshoz ha fejleszt rajtad valamit

2018. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nemhiszem hogy gáz. akinek kocsija meg családja van ennyi idősen az jórészt a szüleik pénzéből van nem a sajátjukból.

nekem is sok osztálytársam házas meg terhes volt aszt ott örültek maguknak, most meg 15 évvel később ott vannak elválva elhizottan és lógnak a tinderen :D

2018. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze vannak szélsőséges kivételek, mint például Shawn Mendes, de lehetne említeni Daniel Radcliffet, Justin Biebert akik még fiatalabb korukban voltak híresek.

Én inkább magyar viszonylatokban gondolkodom, mert a hírességek, pláne külföldiek az más kategória.


Azért aggódok kicsit, mert bármit nézek az életemben semmi nem kimagasló.

Egyetemre járok? Nagy ügy rengetegen járnak egyetemre.

Legalább jól nézek ki? Saccolni se tudom mikor jártam rendesen konditerem közelében.

Van egy nagyon jól kinéző barátnőm? Semmilyen barátnőm nincs.


Tehát kicsit lemaradva érzem magam.

2018. jún. 12. 13:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásul kell venni, hogy minél tovább tanul valaki, azaz minél későbben lép be a "munka" világába, annál tovább marad "gyerek", annál később lesz belőle "felnőtt". Ez azonban hosszabb távon (akár 20 éven belül) megtérül, akár egészségügyi téren is (kevésbé megy tönkre a szervezete).
2018. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem vagy elmaradva.
2018. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó vagy, van aki dolgozik, van aki tanul, kb 19 évesen mindeki itt tart, ami szerintem tök átlagos :D

Barátnőt pedig eleve fura vinni osztálytalálkozóra. Aki pedig vannak "jó dolgai", amúgy sem azért van, hogy villogjon vele, hanem mert ő boldog tőle.

Szóval no para, élvezd a talalkozót a régi ismerősökkel, az a legjobb. ^^

2018. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Semmivel sem vagy lemaradva és szerintem ilyen egy átlagos 19 éves. Nincsen ezzel semmi probléma, ez egyáltalán nem rossz. Illetve ez nem egy verseny és eleve nem is lehet összehasonlítani, hogy ki hol tart az életben x évesen, mert mindenkinek más tervei vannak, mindenkinek más a fontos és mindenki mást tart jónak, ideálisnak.


Én is 19 éves vagyok és kb. ugyanazt tudom elmondani magamról, mint amit te is írtál. Leérettségiztem, egyetemre járok, szereztem nyelvvizsgát és jogosítványt. Viszont a szüleim tartanak el, nincsen pénzem, nincsen lakásom, nincsen kocsim, nincsen párom. Most én is elkezdhetnék búslakodni, hogy "jajj bezzeg az xy már külön él, dolgozik, van párja, gyereke, kocsija stb.", de nem lenne semmi értelme... Én ezt akartam, én ezt választottam és boldog vagyok vele. Ha érettségi után elmentem volna dolgozni, akkor lehetséges, hogy most jobban állnék anyagilag és önállóbb lennék, de nem lennék boldog és egyáltalán nem örülnék neki... Én egyszerűen nem arra vágytam, hogy minél előbb legyen pénzem, kocsim, lakásom, barátom, gyerekem, hanem tanulni akartam. Nekem az volt a célom, hogy jó eredményeim legyenek, egyetemre járhassak és azt tanulhassam, ami érdekel, ezt sikerült is megvalósítani és én erre még büszke is vagyok, mert úgy érzem, hogy eleget tettem érte. Lehet, hogy később kezdem majd felépíteni a saját életemet, később kezdek pénzt keresni stb., de én ezt egyáltalán nem bánom és nem cserélnék egy olyan volt osztálytársammal sem, aki pedig a munkát, kocsit, házat, gyereket stb., választotta. Azzal sincsen baj, mert nekik akkor ez volt fontos, de nekem már nem.


Egyébként abban is van igazság, hogy sokan tényleg nem csak a saját erejükből jutottak el odáig, hanem pl. a szülők segítségével (amivel egyébként nincsen semmi baj, mert szerintem minden normális szülő segíteni szeretné a gyerekét, csak mindenkinek mások a lehetőségei). Rengeteg osztálytársam kapott pl. érettségire autót, lakást a szüleitől. Azok a volt osztálytársaim pedig, akik megházasodtak és gyereket nevelnek, ugyanúgy egytől egyig a szüleiktől függnek és szerintem nem lehet nekik egyszerű...én pl. biztosan nem szeretnék ennyi idősen egy-két gyerek anyukája lenni, pláne nem úgy, hogy nincsen megfelelő anyagi hátterem, stabil párkapcsolatom, normális végzettségem és munkatapasztalatom.

2018. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Hát figyi, anyagilag egy 19 éves pontosan ott tart ahol te a nagy átlagban.


De hogy agyilag valóban nem tartasz ott...


Most komolyan, 19 éves elvileg felnőtt személyként képes vagy ilyen toronymagas hülyeségeket kérdezni?

Szerinted honnan van az a kocsi a 19-20 éves ex-osztálytársaidnak?

Vajon kinek a pénzéből? Vagy azt hiszed hogy összediákmelózta a mekiben meg a tescoban egy év alatt a feltehetőleg 1-2 millió közti autót?


Ahhoz szerinted mennyire kell felnőttnek lenni hogy az anyám-apám pénzét elköltsem, és vegyek rajta kocsit/motort/akármit?

Ehhez kell külön képesség hogy más pénzét elköltsem?


Meg ilyen hülye összeméregetést... Justin Biber vagy tökömsetudjahogykell leírni, meg egyéb random "sztárocskák" ne legyenek már kulturális origók az Isten szerelmére...

Szerinted Justin szorgalommal, meg önképzéssel, vagy épp tehetséggel jutott világhírnévhez és annyi pénzhez hogy a luxusvillájában luxusk#rvák melléről szívhatja a minőségi kokaint?

Szerinted valóban saját képességeiből tart ott?

Elárulom, kellett kb 7-8 éve valami menedzsernek egy random sejemfiú, akiből lehetett márkát csinálni, és eladni a zeneiparban. Ez lett Justin. Aztán most meg 20 évesen totál kiégve mindenfajta függőségtől leszedálva próbál még valami "karriert" fenntartani, de az is annyiból áll hogy a tinilányok bugyijába próbál bemászni...

Hát k#rvanagy karrier, erre irigykedhetsz igazán....


És az, hogy számodra kizárólagosan egy jól kidolgozott 50-es kar, vagy egy bomba csaj lenne eredmény. Gyerekes.


És mi, ha mindkettő meglenne (csak tételezzük fel) akkor mi lenne?

Ott állsz és várod hogy eléd boruljon mindenki a lenyűgözöttségtől?

Tanulj meg inkább jól kommunikálni, jól sztorizni, legyél társasági személy akivel szívesen leülnek az emberek sörözni. Ha ez megvan, akkor egyrészt nem fog senki se kínos kérdésekkel b#szogatni hogy "Hol a barátnő?", másrészt idővel lesz barátnő, mert a fellépés számít leginkább.


Ha a gyúrás egyenlő lenne a barátnővel, mindenki gyúrna, és nem lennének szingli kondiállatok.

2018. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló kicsit félreértetted a kérdésem.

Nem gondolom, hogy az 50-es kar és a bombázó barátnő az összes amit eredménynek lehet tartani.

Alapból nem is méregetnék senkit senkihez, de lássuk be, hogy ez társadalmi szintű dolog.

Mindenki méreget mindenkit. Az iskolában kezdődik, ugye vannak jó tanulók meg rossz tanulók. A jók akár külön jutalmat is kapnak év végén, a rosszakat meg hasonlítják a jókhoz. "Bezzeg a Pistikének kitűnő lett a bizije" stb.

Aztán ez megy a munkahelyeken is, ott is vannak akár teljesítmény értékelők, "hónap dolgozója". És felnőtt korban bizony előkerülnek az anyagi dolgok.

Tipikusan a "mennyit keresel? mivel foglalkozol?" kérdések. Megy a rivalizálás a szomszédok között is, kinek szebb a kertje, ki vett drágább autót stb.


Nem tartom ezt helyesnek, és nem mondom, hogy az emberek 100%-a így gondolkodik, de az emberek jelentős része igen. Megy a rivalizálás, ami lehet egyébként egy evolúciós dolog is.

Régen az az ősember lehetett a "legmenőbb" aki a legtöbb állatot ejtette el, mára ez átalakult. Ma az a "legmenőbb" akinek jobban hangzó diplomája van, az aki többet keres a cégével, és nyilván a státuszszimbólumok meg velejárói a dolognak.


Tehát nem tőlem ered ez a hasonlítás.


Visszatérve a kigyúrtságra, és a szép barátnőre. Nos egy alapvetően jó fizikum senkinek nem árt. Ezalatt nem a rommá gyúrt, tesztoszterontól fűtött, konditerem lakókat értem, hanem egy normális férfias testalkatot.

A szép barátnő megint egy olyan dolog, ami a férfiaknak egyfajta érdeme. Hiszen egy nem sikeres, nem jól kinéző férfinek nem valószínű, hogy lesz egy okos, szép stb barátnője. De ez oda-vissza természetesen. Tehát a nők is megnézik, hogy a másiknak milyen pasija/férje van. Ott is egyfajta sikerességet feltételeznek, ha egy jóképű, jó testalkatú, sikeres férfi van mellette.


Abban is lehet valami, hogy akik 19-20 évesen saját autóval járnak, külön élnek azok valószínűleg szülői pénzből teszik ezt, viszont ezért nem szokás megszólni a másikat.

Én mondjuk még nem láttam olyat, hogy valakinek megjegyezték, hogy "jó-jó, ez szép meg minden, de tuti a szüleid pénzéből van".


Valamint a fentebb említett dolog egy osztálytalálkozó keretében pont előjön.

8 évig így voltunk osztálytársak, hogy mindenkit beskatulyáztak valahova. Volt a Pistike a jó tanuló, Béla a rossz tanuló, Barbi a szép lány, Móricka meg az osztály bolondja. 8 éven keresztül egy olyan rendszerben, ahol tanulmányi átlagra "mérték" az embereket. Emiatt nehéz lenne akár 5 akár 10 évvel később úgy hozzáállni egy találkozóhoz, hogy nincs rivalizálás.

2018. jún. 12. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!