Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársunk nem...

Az egyik osztálytársunk nem hoz osztálypénzt, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tudjuk róla hogy vannak anyagi problémák a családban , de úgy érzem ez akkor sem fer a többi osztálytárssal szemben. A többi tanévből is vannak tartozásai, de most eljött a 12. rajt van a tablón, evett banketten, osztálykirándult, elballagott és egyéb eseményeken vett részt a MI pénzünkön. Hiába szól neki az ofő hiába hivatja be az igazgató .. semmi. Mit gondoltok mi ilyenkor a legésszerűbb?
2018. jún. 14. 09:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
sztem semmit nem lehet tenni
2018. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ellene tenni semmit sajnos. Behajtani sehogy sem lehet rajta.
2018. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Egy embert kibírtok, örüljetek, hogy nem vagytok a helyében.
2018. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Elballagott?
2018. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Ezt az előző tanévek alatt kellett volna orvosolni. De ha jól tudom, az osztálypénz nem kötelezhető költség.


Nálunk anno ez úgy volt, hogy akkor kirándulni sem jött az illető.

Mondjuk ő nem is akart, a szalagavatóra el sem jött (nem a táncra gondolok, az avatás részére), bankettre szintén nem. Teljesen kivonta magát mindenből.

2018. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek nem tehet semmit, gimnazista/szakközépiskolás (volt), az (volt) a dolga, hogy tanuljon, nem az, hogy dolgozzon. Nem azért jár az ember 14-18 évesen iskolába, hogy pénzt keressen.


Június közepe van, a napokban mindenütt vége az iskolának. Ha valakit, akkor a szülőket kellene "büntetni", illetve én nem vittem volna el osztálykirándulásra, meg kizártam volna - ahogy fogalmazol - az "egyéb eseményekből".



De mivel ezek már mind-mind, egytől-egyig "lementek", gondolom részt vehetett a vizsgákon is, ha ott akkor - persze emiatt nem lehet - de ha ott akkor nem bukott meg, akkor jogilag megszűnt a jogviszonya az iskolával.


Szerintem már nem tehettek semmit. Az iskola nem olyan szolgáltató, mint mondjuk az E.ON, vagy a GDF-Suez, hogy akkor elzárja a gázt, lekapcsolja a villanyt az adott fogyasztónál a központi kapcsolótáblán.

2018. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagigondok vannak, akkor pont az lesz az utolsó, amit fizetni fog.
2018. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem menjetek oda a házukhoz és hordjátok el az értékeket....hülye. Mégis mit lehetne tenni, ha már elballagtatok?

Ez van. Én mondjuk a helyében nem mentem volna kirándulásra, ezt tényleg nem fair és. És nem fer.

2018. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, mert ez így valóban nem igazságos, viszont én egy ilyen helyzetben biztosan nem akadnék ki. Nem az osztálytársad nem fizette be az osztálypénzt, hanem a szülei, ugyanis ez az ő felelősségük lenne és nem a gyereket kell büntetni amiatt, mert a szülei felelőtlenek vagy szimplán csak nem tudnak megfelelő körülményeket és életszínvonalat biztosítani a gyereküknek. Nem fair, mert ti fizettek azért, amit ő kvázi ingyen megkap, de nem lehet vele mit csinálni, mert ha nem tudják kifizetni, akkor nem tudják. Örüljetek neki, hogy nektek nincsen ilyen problémátok. Szerintem senki nem halt bele abba, hogy róla is készült egy fénykép, hogy ő is megevett egy tál valamit és elment az osztálykirándulásra, elballagott, nem? Vagy akkor jobban éreznétek magatokat, ha pl. mindenki elballag csak ő nem, ha mindenkiről készül kép csak róla nem, ha kimarad az osztálykirándulásból és nem kap enni? Ő is az osztály része, én nem sajnálnám tőle. Ha ezeket a költségeket lebontjuk egy főre, akkor azért nem egy hatalmas nagy összegről van szó és szerintem belefér, hogy mondjuk ezt a begyűjtött osztálypénzből fizetik ki vagy legalább egy részét. Én legalábbis biztosan nem problémáznék ezen, mert lehetséges, hogy mi jól élünk és mindenünk megvan stb., de attól még sajnos vannak olyanok, akik ezt nem mondhatják el magukról és már a napi megélhetés is gondot okoz. Nekem nem nagy pénz, de másnak ezzel örömet okozok. Szóval én úgy gondolom, hogy ha az ember tud segíteni, akkor segítsen, de nyilván meg kell beszélni az érintettekkel, mert azt én sem tartanám korrektnek, ha szó nélkül költenék az általuk befizetett osztálypénzt.


Egyébként nálunk is voltak hasonló esetek, hogy az egyik osztálytársunk szülei nem tudták fizetni az osztálypénzt és volt belőle balhé rendesen. A szülők egymásnak estek a szülői értekezleten, hogy "mit képzelnek, majd rajtunk élősködnek" stb., mindezt azért, mert az osztályfőnök annak a szerencsétlen gyereknek is akart adni egy mikuláscsomagot... Végül apám fizette ki neki, hogy szegény gyerek ne ácsorogjon ott üres kézzel, amíg a többiek eszik a csokit stb. Akkor később is volt olyan, hogy az osztályfőnök felvetette, hogy mi lenne, ha nem mennénk messzire kirándulni, hanem csak valahol a közelben lennénk, mert a gyerekek ott is jól érzik magukat, úgyis csak az a lényeg, hogy együtt legyenek, a szülők nélkül, tudjanak szórakozni stb. és emiatt nem kell átutazni a fél országot, így akkor legalább azok a gyerekek is el tudnának jönni, akik nem tudják kifizetni a nagyobb kirándulásokat. Erre is jött a hőbörgés, hogy "az én gyerekemet igenis vigyék el ide-oda, lássa a világot, ne a szomszéd pusztába tegyék ki a rétre" stb., ezért felmerült, hogy akkor osztálypénzből kifizetik azoknak a gyerekeknek a részét is, de ezen is kiakadtak, hogy az ő pénzükből biztosan nem, így végül az osztályfőnök néhány szülővel karöltve fizette ki.

2018. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha vigasztal,nekünk az osztálypénzünkből ment el az ofő nyaralni Amerikába azon a héten mikor egy csomó ünnepség volt.
2018. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!