Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy döntik el hogy a vagy b...

Hogy döntik el hogy a vagy b osztályos legyen a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy megy ez! Pl.: 7.a vagy 7.b osztályos tanulók! Hogy döntik el/osszák be őket?

2018. jún. 16. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az általános suliban úgy nézett ki hogy meg kérdezték anyukát hogy milyen nyelvet szeretne tanulni a gyerek. Nálunk speciel a németesek voltak az "A" osztályosak "B" az angol. A "D" -sek voltak a dixlexiások vagy valamilyen tanulási nehézségekkel küzködők.

De iskola válogatja gondolom.

2018. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Én művészeti suliba járok és ott úgy van a beoaztás, hogy a rajzosok az A-sok a táncosok meg a B-sek
2018. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen random döntenek az első osztályban, aztán harmadikban van a válogatás. Ilyenkor a legjobb 25 gyerek kerül az A osztályba, a többit ismét random osztják el B-től D-ig. Gimiben már a tagozat döntötte el.
2018. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a közgében a-sok voltak az ipari könyvvitelt, b-sek a mezőgazdaságit tanulták


Mindig valamilyen szakág szerinti elosztás. Kérdezd meg a tanárokat, melyikben mi a fő-tantárgy, és dönts az szerint.

2018. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban tök véletlenszerűen került mindenki A-C-ig az osztályokba. Minden osztályban volt külön németes meg angolos csoport is.

Középsuliban meg mikor ide jöttem, volt egy angolos kéttannyelvűs osztály, ők voltak az A-sok és B-E-ig a többiek. A nem kny-eseket véletlenszerűen osztották fel, itt is minden osztályban volt egy németes meg egy angolos csoport.

Én is gondolkodtam már ezen, hogy pl. miért nem névsor alapján osztják be az egész évfolyamot (és akkor egy osztályba járna mondjuk 10 Kovács XY :DDD Mondjuk lehet, épp ezt akarják elkerülni), miért ilyen össze-vissza..Az is eszembe jutott, hogy középsuliban talán szerepet játszottak az általános sulis jegyek is, de kb. minden osztályban ugyanolyan arányban voltak hülyék meg okosak is. Szóval szerintem tök véletlenszerűen szórták szét az évfolyamot 9. előtt.

2018. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban tök random volt, középsuliban (szakközép) érettségis és szakmás osztályokat szerveztek. Azt, hogy miként döntötték el, hogy B osztályos legyek az A helyett, azt nem tudom :D
2018. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban három tagozat volt, a, b és c. Én a-s voltam, mi voltunk a suli "elitje", a nyelvet, a matekot, magyart és történelmet emelt szinten tanultuk. A b-sek normál tantervű tagozatra járnak, a c-sek pedig ún. "kisegítő tagozatra" járnak, minden tanulási vagy viselkedési zavarral küszködő gyereket c osztályba pakolnak be.

Gimiben pedig így alakultak a dolgok:

-A tagozat: matek/biológia-kémia [én A-s vagyok :)]

-B tagozat: emelt angol/emelt német

-C tagozat: emelt magyar/emelt történelem

-E tagozat: emelt informatika/általános

-F tagozat: AJTP


Mint ahogy azt az előttem hozzászólók és a saját példám is mutatja, iskola válogatja, mi alapján kerülnek be egyes gyerekek az osztályokba. :)

2018. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :D
2018. jún. 17. 09:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz!
2018. jún. 17. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is tök random volt a beosztás általánosban A-C-ig, mindhárom osztály ugyanolyan volt, egyiknek sem volt semmi különlegessége. Gimiben pedig tagozat alapján.
2018. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!