Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Komolyan miért lenne akkora...

Komolyan miért lenne akkora szó az hogy "osztálytárs"?

Figyelt kérdés
Jaj ne áruld el az osztálytársad,jaj ne nevesd ki az osztálytársad stb..Mintha olyan nagy szó lenne ez közben csak azt jelenti hogy emberek össze vannak zárva és mindenkinek elkel viselni a másik hülyeségeit,komolyan még egy tanár is ezen a szinten van hogy "osztálytárs"...
2018. jún. 18. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamilyem szinten egy csapat vagytok. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkivel jóban kell lenned
2018. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk a másik kinevetése baromi szánalmas és megalázó, akár osztálytársad, akár nem...még szép, hogy a tanár rád szól.

Egyébként meg itt a nyári szünet, 2 hónapig nem látod őket.

2018. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát már szakmát megszereztem de még érettségin két évet kell eltöltenem az intelligencia hiányban szenvedő tanári karral :(
2018. jún. 18. 23:13
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Te biztosan okj-s jedilovag vagy, ahogy minősíted le a tanáraidat. Ilyen kinelentéssel csak magadat hülyézed le. Örülj neki hogy valaki próbálja neked megtanítani a helyes viselkedést.


Az osztály egy közösség ahol illene összetartani és nem bántani egymást. Nem kéne ovis módon viselkedni (árulkodni, kinevetni). Gondolom ha Téged kinevetnének a többiek ok nélkül akkor az nagyon jól esne Neked.

2018. jún. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem közösség, hanem egy papír hatékonyabb megszerzése végett véletlenszerűen összedobált emberkupac. Annyira közösség mint egy buszmegállóban álló tömeg. Egy cél miatt vannak ott hogy felszálljanak a buszra, de semmi közül egymáshoz.
2018. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled. Az óvoda, iskola, munkahely csak egy kényszerközösség, amit ráerőltetnek az emberekre. Én minden ilyen helyen, csak annyi időt töltök, amennyit muszáj. Az iskolaidőn, munkaidőn kívül számomra ők nem léteznek.

A baráti kör, akiket én választottam, na, az nagy szó. De a rám kényszerített emberek nem.

2018. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne hosszasan filozofálni azon, hogy most egy osztály mennyire számít közösségnek, illetve mennyire kell ebben a közösségben összetartónak és bajtársiasnak lenni...

Nos, én erről azt gondolom, hogy attól, mert a felvételikor valaki vagy valami (titkárnő, igazgatóhelyettes, felvételi szoftver, stb.) egy tanterembe sorolt két tucat embert, az attól még nem lesz közösség, és önmagában semmi olyan pluszt nem jelent, amitől az oda besorolt emberek különbek lennének, mint a másik osztály tanulói, vagy akármelyik idegen.

Idővel jó esetben persze közösségé alakul egy osztály, köszönhetően a közös emlékeknek, barátságoknak, stb., de eredendően pusztán attól, mert mondjuk ők a 9/D, még nem lesznek egy közösség.

A másik dolog meg: aki értelmes és emberséges, az nem csak az osztálytársaival az, és egy ép ember nem csak azért nem genyóskodik valakivel, mert osztálytárs. Az értelmes viselkedést nem csak azokon kell gyakorolni, akikkel egy osztályba sorolt a rendszer.

2018. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Csak én nem értem a kérdést?
2018. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát nehezedre esik kulturált ember módjára viselkedni (nem nevetsz ki másokat), és ezért a tanárok a hibásak. Mondjuk tény, hogy elkéstek a neveléssel, az a szüleid dolga lett volna kb óvodás korodban.
2018. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg pont ott van a kutya elásva, hogy mindenki így áll hozzá, mint itt páran, hogy ez nem is közösség, nem én akartam ezekkel összekerülni, ki nem sz.rja le őket stb. Lehet, de most velük vagy és így már bizony közösséget alkottok, ha tetszik, ha nem. Mire jó az utálkozás? Attól még ugyanúgy osztálytársak lesztek, csak éppen haragban és rossz hangulatban mehetsz be oda mindennap. Nem lenne jobb inkább békességben? Nem lehet nyilván mindenkivel jóban lenni, de mi lesz másabb attól, ha te sem viselkedsz közösségi emberként (azaz kineveted, elárulod mondjuk a másikat, ami egyébként sem szép dolog, osztályközösségtől függetlenül)? Ha valaki nem szimpi, ne lógj vele a szünetben, sulin kívül stb, de ne utálkozz, mert totál felesleges, nem kell lesüllyedni a primitív emberek szintjére.
2018. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!