Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Kerítsek egy...

Mit tegyek? Kerítsek egy olyan tanárt, aki nem játszadozik velem, vagy a jelenlegivel próbáljak valamit kezdeni? De mit és hogyan?

Figyelt kérdés

A jövő tanév őszi vizsgaidőszakában (szerencsére OKJ képzésen leszek ugyanabban az iskolában, így nem esek ki a közoktatásból) újraérettségizek emelten több tárgyból is és mikor erre a döntésre jutottam, megkértem az egyik tanárnőmet, - akivel saját bevallása szerint sok dologban hasonlítunk egymásra, elmondása alapján a fiatalkori verziója vagyok, hogy tartson nekem különórákat az adott tárgyakból, mert pont a két választottam a szakpárja. Igen ám, csakhogy ő a jövő tanévtől egy határmenti suliban fog tanítani, ezért nem tudom, meddig tud engem vállalni. Erről hiába kérdeztem, konkrét választ egyszer sem adott. Az utóbbi pár hétben folyamatosan játszott velem, hol szó nélkül lelépett a suliból, mikor én korrepetálásra bementem hozzá, hol vitázott velem, mert az adott feladat megoldását nem tudtam, ezért kijelentette, hogy pocsékolom az ő és a saját időmet is, mert ő csak akkor hajlandó velem foglalkozni, ha az adott érettségi feladatsort már átrágtam párszor. Na, de éppen a feladatok megoldásának logikája miatt kértem, hogy tanítson. Leellenőrizni a megoldókulcs alapján én is le tudom. Azért van szükségem tanárra, hogy felkészítsen a vizsgára, elmagyarázza az adott feladatok stragtégiai megoldását, nem pedig önigazolás miatt kértem fel. Csakhogy folyamatosan becsmérel és megállás nélkül kritizál, néha gúnyolódik, holott tudja, hogy az életemben ebben a félévben óriási törések és gyökeres változások voltak, nem hiába kell újraérettségiznem az emelt tárgyaimból. Hiszen mindet elszúrtam. Én az elejétől kezdve őszinte és végtelenül udvarias voltam vele, éppen ezért nem értem, miért áll hozzám ennyire közömbösen. A modora mindig is kifogásolható volt, de most tényleg úgy érzem, hogy nem tudom tovább tolerálni ezt a viselkedést. Hiába kértem, hogy legyen egy kicsit empatikusabb és türelmesebb, nem változtatott. Mint magánember kifejezetten szimpatikus számomra, de tanárként nem igazán. Viszont talán ő az egyetlen reményem. Ugyanis nincs pénzem magántanárra, a jelenlegi életkörülményeim pedig pocsékok, folyamatosan dolgozok, gyűjtögetek, a szüleimnek segítek mindenbe és mivel nem élnek együtt már egy évtizede, így ketté kell szakadjak, hogy mindkét résznek eleget tehessek, főleg most, hogy a nagyszüleim haldoklanak. Szóval egyszerűen nem érzem, hogy lenne energiám a tanárommal is csatákat vívni azért, hogy tanítson.

Ti hogy döntenétek a kialakult patthelyzetben és miért?



2018. jún. 27. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Hatalmi ágakkal való bánásmódban az asszertivitás egyenesen öngól. Így az iskola rendszerben is, ha őszinte vagy, azt gyengeségnek veszik.
2018. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Őszinte leszek Veled. Tanárként odajönnél hozzám, hogy a nyáron készítselek fel két tárgyból emelt szinten érettségire ingyen, elküldenélek melegebb éghajlatra. A szabadságom alatt ingyen nem dolgoznék. Persze ha kifizeted az óradíjamat akkor leht róla szó.

Valószínűleg a tanárod mielőtt igent mondott Neked nem gondolt bele, hogy nyáron hetente kétszer találkoznia kell veled ingyen. Szerintem ingyen kicsi az esélye, hogy találsz normális tanárt.

2018. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem. Te komolyan a modorán vagy kiakadva, mikőzben ő INGYEN vállalta, hogy foglalkozik veled? Szerintem fordítva ülsz a lovon, ő szívességet tett neked, nem pedig “játszadozik” veled.

Mindenkinek jár az ingyenes közoktatásban való részvétel, ezzel te már éltél, mostantól egyéb megoldást kell találnod magadtól, vagy fizetni egy magántanárnak.

2018. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves kettes és hármas válaszolók!

Ennél a topicnál (mint sok más témánál) egyre inkább szembetűnő a felesleges viták kezdeményezése. Ha, Ti, kedves válaszolók nem tudtok érdemben hozzászólni a kérdéshez, kérlek ne kommenteljetek ide. Nem polgárpukkasztás, vagy megkeseredett előítéletes személyek elkeserítő, támadó reagálása miatt, hanem intelligens és felnőtt, racionális itélőképességű egyénektől való tanácskérés miatt írtam ki a kérdést. Kérlek, még így ismeretlenül is, tiszteljétek meg a másik embert azzal, hogy nem minősítitek le! Mint írtam, fennáll egy probléma, amit jó lenne megoldanom, de nem tudom, hogy hogyan. Irreleváns hozzászólásokat nem szeretnék, mivel nem visz előrébb.

2018. jún. 29. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

A helyedben hagynám ezt a tanárt. Megértem, hogy nyáron ő sem akar Veled foglalkozni, ráadásul ingyen. Ezt az utat felejtsd el! Nem hiszem, hogy más tanárt találsz aki majd tanít.

Anyagiak híján megpróbálnék egyedül felkészülni a két emelt érettségire. A neten vannak fent oktatóvideók szinte minden tantárgyból. Lehetőségeid beszűkültek.


Esetleg köztes megoldásként kereshetsz egy másik diákot akit meg Te korrepetálnál abból amiből jó vagy és ő viszont Téged. Pl Te angolt tanítasz neki ő meg a matekot magyarázza. Így elmondva szépen hangzik, de a megvalósítás nehéz lesz.

Vagy egy kis nyári munkával kereshetsz olcsón egy egyetemistát is (tudom pénzbe kerül, de mégsem annyiba mint egy tanár).


2-es voltam, leírtam a javaslataimat, de továbbra is fenntartom azon állításomat, hogy ingyen tanárt nem találsz nyárra akármekkora bajban is vagy.

2018. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem elég egyértelmű választ adtunk, nem fogsz találni még egy olyan tanárt, aki ingyen foglalkozik veled. Tehát vagy megelégszel a mostanival, vagy keresel más megoldást.

Az interneten van fent rengeteg ingyenesen elérhető segédanyag, valamint tananyagot összefoglaló könyveket is vehetsz/kölcsönözhetsz könyvtárból, ezek segítenek átvenni az elméletet, gyakorolni pedig magadtól is tudsz, sőt, talán hasznosabb is, ha helyenként magadtól jössz rá a megoldásra (a megoldókulcsot használhatod rávezetésként, ha nagyon elakadsz). Esetleg ha a tantárgyakat leírnád, akkor tudok konkrét oldalakat/ könyveket/feladatsorokat is ajánlani. (Ha biosz és kémia, akkor tuti :). )

2018. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Panaszold be a Klikbe.Le van szarva h elvileg mar nem tanit,akkor sem viselkedhet igy.
2018. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy magam futnék neki. Én is két tárgyból emelteztem (rendesen). És a gimis tanáraim messze voltak a jó felkészítőktől, ha csak rajtuk múlott volna katasztrofális eredményeim lettek volna, De ilyen az érettségi, az embernek magától kell felkészülni, max 1-2 konkrét kérdéssel lehet másokhoz (akár gyk-ra is) fordulni.

Ahhoz hogy tanácsot adjak tudnom kell melyik 2 tárgyról van szó.


PS.: Én sem hiszem, hogy ingyen korrepetitort lehetne bárhol is találni...

2018. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!