Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kérheti ezt az osztályfőnök?

Kérheti ezt az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Táboros osztálykirándulás volt, de nagyon lebetegedtem, nem bírtam felállni. Egy héttel ezelőtt szóltam osztályfőnöknek, hogy nem tudok részt venni. Azt mondta ez nem így megy mert már ő kifizette és hogy akkor is ki kell fizetni. Nem kérte senki, hogy kifizesse. Kifizettetheti?

2018. jún. 28. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
IGen, teljesen jogos, mert a legtöbb mindent (szállás, kaja, rendezvények) elöre ki kell fizetni, ezért hiába mondod le, a költségeket viselned kell.
2018. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
pontosan. általában papírt is szoktak írni hogy ez a program ennyi meg ennyi a költség. és hogy az utazás előtt x napon belüli lemondás esetén a költségek részét/egészét meg kell fizetni vagy épp vissza nem jár.
2018. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, kifizettetheti. A szállás, program, étkezés, utazás egy fix összeggé lett kiszámolva, és felosztva egy osztálynyi gyerek között. Ha te most visszakéred az egészet, mindenki másnak többet kell fizetni, ami hagyján, de újra kell szervezni az egészet, ráadásul a legtöbb dolog egy héttel előre már amúgy is fix. De igenis kérte valaki, hogy fizesse ki, egy teljes osztály. Ha már az ő pénzéből kifizette, illik visszaadni. Ne sajnáld már tőle azt, amit bizalomból megelőlegezett neked. Tanári fizetésből meg osztálypénzből meg ilyenek, nem nagy a kassza. Jobbulást
2018. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem kerek a történet. Mikor volt a kirándulás? Mikor lettél beteg? Utána?
2018. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
hahó öcsi ez nem így megy. már jóval előtte le kell foglalni. légy korrekt és fizesd ki a részed.
2018. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ki fogja szerinted kifizetni helyetted? A közösség, vagy az ofő?
2018. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már volt az osztálykirándulás.

Kirándulás előtt egy héttel betegedtem le, és szoltam osztályfőnöknek, hogy nem tudok menni. Előtte se mondtam, hogy megyek, de azt sem, hogy nem.

2018. jún. 28. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Mivel az egész osztályra vonatkozott a tábor így nyilván téged is számoltak. A szállásokat már jóval korábban el kell intézni és fizetni.
2018. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor legközelebb szólsz hogy nem akarsz menni és nem foglalnak a részedre. ez nem így megy, hogy 1 héttel előtte lebetegszel aztán nem fizetsz.
2018. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nem világosak a pontos előzmények, de ha meg volt beszélve, hogy az egész osztály megy, és te is, akkor bármilyen szomorú, mivel le lett foglalva x főre a hely, alighanem ki kell fizetni.

De még elég jól megúsztad, van ahol ha valaki nem akar osztálykirándulásra menni, súlyos megaláztatásban lesz része. Mint itt is.:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2018. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!