Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meddig fog ennyire fájni,...

Meddig fog ennyire fájni, hogy vége a kozepsulinak?

Figyelt kérdés
Most ballagtam es szerencsére imádtam azt a helyet. Nem azért, mert olyan népszerű voltamm , , de akiket szeretek azokat nagyon és tudom, hogy fogjuk tartani a kapcsolatot, de én szerettem, hogy minden nap velük lehettem. Olysn jó volt. És nagyon furcsa, de úgy elem meg ezt a ballágas dolgot, mintha valami hatalmas trauma lenne. Folyamatosan jönnek vissza az emlékek és olyan fájdalmat érzek a mellkasomban. Az is ratesz egy lapattal, hogy az exem is oda jár. Nem rég szakitottunk és ez duplán megvisel, de ha egyutt maradunk is rossz lett volna ez. Minden nap láttuk egymást, szunetekben megvoltak a kis helyek ahol találkoztunk. Tudom, hogy a párok általában nem egy helyen dolgoznak, de én szerettem ezt. Nem volt sok vagy ilyesmi. Örültem, hogy nincs az, hogy csak suli után lathatjuk egymást, hanem ott vagyunk egy helyen. Ő meg ott marad szakman, ez is zavar, hogy ő meg ott lesz én meg már nem. Ha nem szakitunk simán ott maradtam volna én is vele pedig amúgy nem ezt szeretném. Néha még így is azt érzem hogy maradnom kéne. Meddig fog ez ennyire fájni?
2018. jún. 29. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Na akkor én leszek a szemét hozzászóló. Nem fogjátok tartani a kapcsolatot. Legalábbis az egész osztály biztos nem.lehet lesz néhány ember akivel összejártok időnként mert megmaradtok jó barátoknak. De most majd jön a fősuli,egyetem, vagy aki dolgozni megy, az ott fog ismerkedni,barátkozni. Amikor bekerüsz az új közösségbe, akkor nagyon hamar elfelejted a középiskolát. Azért érzed magad most így, mert eddig tartalmasan teltek a suliba napok és most van egy nagy ürességet az érettségi után.
2018. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor inkább azt írom, hogy akikkel akarjuk azokkal így is tudjuk tartani a kapcsolatot. Ha nem, hát nem. Inkább az visel meg, hogy ott kell hagynom azt a helyet. De ha ott is maradnék most még akkor is el kéne szakadnom tőle egyszer.
2018. jún. 29. 09:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként diákmunkáztam is, de nem tudtam más helyet úgy megszeretni mint ezt. Van olyan, aki szeret bejarni a munkahelyere és hiányozna neki ha ott kéne hagyni? Persze nekem is volt olyan, hogy nem volt kedvem felkelni, utam az orat, ideges voltam a dolgozat miatt. Szóval ezeket leszamitva, mert tudom, hogy ilyen mindenhol lesz. Ha tovabbtanulok az is csak egy suli azt is ott kell hagynom. A munkahely lesz majó ami hosszabb távú. Félek, hogy sehol nem fogom már ilyen jól érezni magam
2018. jún. 29. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el fogod. Én is azt hittem miután elballagtunk általánosból hogy soha többé ilyen jó helyet nem kaptam. És én is pont ezt a fájdalmat éreztem a mellkasomban, sírtam, nem találtam a helyem, teljesen elvesztem és azt hittem nem élem túl a régi sulim nélkül. És ilyen érzésekkel kezdtem el az új iskolát is, eldöntöttem hogy nem fogom megszeretni pont azért mert újra el kell válni. Nem kötöttem mély barátságokat, mindenkiben (tanárban, diákban) csak a hibát láttam mert nem olyan volt mint amit megszoktam és szerettem. Egyszerűen utáltam.

Aztán eltelt jó sok idő, történtek dolgok úgy a suliban mint a magán életben és ez változott. Megszerettem embereket, dolgokat. 9ik elején (meg szerintem végén is még) gondolkodás nélkül mentem volna vissza a régi sulimban. Most (10et végeztem) már nem. Mármint még mindig szívesen vissza mennék, de már vannak dolgok amiket képtelen lennék itt hagyni. Nem azt mondom hogy a mostani sulim jobb mint a régi vagy fordítva. Másak, az egyiket ezért, a másikat azért szeretem.

Adj időt magadnak, idővel az új dolgok kezdik majd átvenni a régiek helyét és ez így van rendjén. Úgy ahogy rendjén van az is hogy most fáj. Engedd hogy fájjon, később enyhülni fog, majd eltűnik :)

2018. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!