Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnék könnyen beilleszke...

Zöld_tea kérdése:

Hogy tudnék könnyen beilleszkedni egy új iskolába?

Figyelt kérdés
Az előző iskolámban nem volt túl jó kapcsolatom az osztálytársaimmal , nem piszkáltak de köszönésen kívűl semmit nem beszéltünk. ez lehet hogy miattam van mert nem vagyok egy beszédes ember és sokak szerint "unalmas" vagyok és az is rátesz egy lapáttal hogy nem volt közös témák a többi lányt a fiúk , sminkek , ruhák érdekelték míg engem az anime , rajz, kpop foglalkoztat . Szeptemberben új iskolába megyek és szeretnék jobban beilleszkedni nem szeretnék népszerű lenni csak legyen pár barátom akikkel tudok beszélgetni .

2018. júl. 24. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van találsz olyat akit foglalkoztat az anime, rajz, a kpop meg mindenféle hentai.

Drukkolok hogy jól süljön el :), igazábol társaság függő hogy hova csöppensz be. De persze neked is tenned kell érte, de alapjáraton ha jó a közésség nem lesz nehéz összebarátkozni az emberekkel hamar.

2018. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez magától az új közösségtől, az oda járó emberektől függ, hogy megtalálod-e a magad társaságát, vagy sem. Hasonló típus vagyok, mint te, visszafogottabb és csendesebb személyiség vagyok, nem érdekelnek a tipikus csajos témák, sokkal inkább vagyok a tudományok és a zene embere, emellett keményvonalas könyvmoly, anime, illetve mangarajongó, s nem utolsó sorban egy megveszekedett ateista, a szabadidőmet pedig inkább töltöm a magam, mintsem mások társaságában. :D

Általános iskolában természetesen nem sokan viseltek el, a "nagymenők" rám sütötték a nyomorék jelzőt, és onnantól kezdve nem érdekeltem senkit (jobb is).

Jövő tanévtől gimnazista leszek, és megfogadtam, hogy nyitni fogok az osztálytársaim felé, de azt hiszem, elég könnyű lesz, eddig normálisnak tűnik mindenki. :)

Amúgy a volt osztályfőnököm szerint néha túl nyers és őszinte vagyok másokkal szemben, ezért nem kedveltek meg a drága volt osztálytársaim. :D Ezt mondjuk nem vettem észre magamon, viszont azt tudtam már jó ideje, hogy a szarkasztikus/fekete humorom miatt joggal titulálhatnak furcsának az emberek, és persze az átlagon aluli empátiámnak köszönhetően néha akaratlanul (vagy akarva, hehehe :D) megbántok másokat, vagy egyszerűen képtelen vagyok lelki támaszt nyújtani nekik, mert én inkább a problémák megoldására törekszem, nem arra, hogy egy kisírt szemű, tenni nem akaró, önsajnáltató, két lábon járó szerencsétlenséget istápoljak, aki nem képes tenni a helyzete javításáért. :/

Sajnálom, jól elkanyarodtam a témától, térjünk is vissza a lényegre. :)

Szóval, szerintem próbálj barátságos és picit nyitottabb lenni mások irányába (legalábbis az elején) sosem tudhatod, kikkel hoz össze a sors. :) S értelemszerűen kerüld ezt a sértett mártírszerepet, mert így automatikusan elüldözöd magad mellől az embereket. Bár nem te leszel a legnépszerűbb, de biztos találsz barátokat, ha csak nem egy gyűjtőiskolát szemeltél ki magadnak. :D

2018. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég sok iskolába jártam és elég jól beilleszkedtem mindenhová pedig akkoriban az én stílusom is erősen kilógott az átlagból. A titok kulcsa annyi volt, hogy ugyanúgy nem szabad elítélni azokat akiket a smink, pasik..stb érdekel. Legyél nyitott mindenki felé. Ne kategorizálj nem plázacicák, rokkerek, sznobok meg csórók közé fogsz járni, hanem veled egykorúak közé és kész. Így kell hozzáállni, ha őszintén megmutatod ki vagy mindenkinek, előbb-utóbb rád talál egy rokonlélek vagy kiderül, hogy lehetsz jóban olyan emberrel is, ki épp nem szereti a kpopot meg az animét. ;)
2018. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiabálj, hangoskodj, káromkodj, verekedj, legyél olyan, hogy keménynek nézzenek. Viselkedj magyarosan. Akkor befogadnak. Magyarországon a jófiúkat meg a jókislányokat nem szeretik, mert b*@*ssza a többiek agyát, ha nem tartasz velük a hülyeségben, mg a rosszindulatban, így hamar áldozat válik belőled.
2018. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!