Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be?

Hogyan illeszkedjek be?

Figyelt kérdés
szeptembertől új suliba járok, ott ismerek 3 embert, az egyik eggyel felettem lesz, a másik kettő vagy évfolyamtárs vagy osztálytárs. közülük kettővel vagyok jóban, a harmadik a volt osztálytársam akivel nem igazán beszéltem a suliban, de már 4 éve ment el. Nagyon félek a beilleszkedéstől, hogy nem kedvelnek majd és kiutálnak stb. sajnos szemtanúja voltam, ahogy a volt osztályom az évek alatt az összes új gyereket megalázta, megverte s kiutálta. félek hogy velem is ezt tennék. Nektek milyen volt az új suli? Mennyi idő alatt fogadtak be/el? hogyan zárkóztatok fel tanulásilag?

2018. aug. 7. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy a volt osztályod kiutálta az újakat, téged nem fog kiutálni az új osztályod ;D Tiszta lappal nyitsz.

Sablon dolgokat mondok, de hidd el beválnak. Legyél nyitott, azzal a kettővel akivel jóban vagy beszélgessetek, ha ők ismernek valakit próbálj becsapódni a társaságukba. Kezdj beszélgetést mindenkivel aki szimpi valami tök átlagos témáról, aztán adja magát a többi.


Én amikor új osztályba kerültem kb. így nézett ki.

Évnyitón nem tudtam részt venni. Másnap kint ült már az osztály egy része a terem előtt ahol voltunk órán, aztán megérkeztem én. Az osztály ezen fele csak fiúkból állt. Megjöttem, kezet fogtam mindenkivel "Szia xy vagyok". Kicsit vártam, aztán mikor úgy láttam hogy senki nem beszélget úgy nagyon senkivel, akkor teljesen random feldobtam hogy "gyerekek dumáljunk már valamiről olyan rossz ez a csend" aztán egy srác megkérdezte hogy miről, mondtam neki hogy nekem mindegy, bármiről de ne az legyen már hogy itt ülünk tizenegyen és csak a telót nyomkodjuk, meg nézünk magunk elé. Elkezdtem őket kérdezgetni hogy mióta járnak ide, mi a véleményük a suliról, van e olyan tanár vagy diák akit nagyon bírnak vagy utálnak. Ha mondtak valamit amibe bele tudtam kérdezni abba belekérdeztem. És így szépen lassan megnyíltunk egymásnak, nap végére már gáz sztorikat mesélgettünk és úgy váltunk el mintha már évek óta haverok lennénk. (Megjegyzem az előző osztályomban engem is kiutáltak, megaláztak, és nem kedveltek)

Aztán volt egy közös óránk az osztály másik felével (csak lányok) nekik is bemutatkoztam, ugyanígy elkezdtem velük beszélgetni, ahol tudtam elsütöttem valami poént stb. És életem eddigi legszebb öt éve volt :D

Idén újra be kell illeszkednem, kezdem az egyetemet. Egy embert ismerek, de ő se azon a karon lesz amelyiken én.

2018. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!