Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy kicsit félek a gólyatábort...

Egy kicsit félek a gólyatábortól, hogyan felejtsem el a dolgot, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indul az egyetemi gólyatábor és egy kicsit tartok tőle. Júliusban voltam after érettségi osztálykiránduláson, jókat mulattunk de egy kicsit (nagyon xd) részeg lett első éjszaka mindenki és egyik osztálytársunkat valaki lelökte a harmadikról (vagy öngyilkos lett, nem tudjuk pontosan) és szörnyethalt. Eltört a gerince és pont a tanárok közé esett be, akikkel beszélgettem akkor. Eléggé szörnyű látvány volt, mai napig kiráz a hideg tőle ha rágondolok. És hát olyan egyetemi gólyatáborba megyek, ahol elhíresült dolog, hogy vakulásig itatják a gólyákat, mert egy elég gagyi egyetem és leginkább az alkoholisták járnak oda, hallottam történeteket, hogy részegen ülnek be órára, vannak diákok akik heti egyszer józanok max, stb. És ez most nem hiányzik nekem, hogy megint emiatt legyen valami probléma. De el is szeretnék menni, mert közutálat tárgya leszek, ha nem megyek gólyatáborba. Ti mit tennétek? Hogyan nyugtassam le magam, hogy nem lesz semmi baj?

2018. aug. 14. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Menj pszichológushoz, hogy feldolgozd ezt a traumát. Láthatóan nem vagy túl rajta, és vicceskedéssel próbálod elfedni a dolgot, normális állapotban az ember nem ír xd-t félmondattal azelőtt, hogy leírja, az orra előtt halt valaki szörnyet.

2. Nem kötelező gólyatáborba menni, nem tudom, milyen utolsó szar hely ez, ha "közutálat" tárgya leszel tőle. Sokan nyaralnak a gólyatábor időpontjában, másokat nem érdekel, másoknak nincs rá pénze, és amúgy ez mindig limitált, szóval van, aki be se jut rá, mert már elfogytak a helyek.

2018. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg miért baj, ha rossz véleménnyel lesznek rólad azok az idióták, akik nem bírnak suliba járni alkoholfogyasztás nélkül?
2018. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Miért jelentkeztél egy olyan egyetemre, amiről eleve tudtad, hogy nincs jó híre?

Hát...ez tényleg egy megrázó élmény. Biztos vagyok benne, hogy én is nehezen dolgoznám fel, ha az én környezetemben történne ilyesmi.

Pszichológus helyett keress fel egy mentálhigiénés szakembert, akivel tudsz erről beszélgetni. (A pszichológus ezer ezrelék lehúzás. Csak egy diagnózist ad rólad, de a problémamegoldásban egyáltalán nem segít.)

2018. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amikor kijött a rendőrség és a mentők, egyből pszichológust küldtek ránk. Túl vagyok rajta amúgy, pár nap után túl lett mindenki rajta szerencsére kivéve a barátnői. Én mondjuk alapjáraton elég halott vagyok belül, tehát érzéktelen is vagyok. Csak a magam egészségét féltem egy kicsit, meg másokét is. És igen, elég alja hely az tény. Hát meg alig vannak normális barátaim, próbálok szerezni egyetemen, és gólyatábor nélkül elég nehéz lesz :D
2018. aug. 14. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem nehéz gólyatábor nélkül barátokat szerezni, de a te hülyeséged ebben a hitben élni.


Gondolom azért annyi értelem szorult beléd, még ha csak egy ilyen alja helyre vettek is fel, hogy tudd, mikor elég. Hidd el, semelyik gólyatáborban sem itatják odáig a diákokat, hogy abból komoly baj legyen, főleg mivel az elmúlt években nagyon sok gólyatáboros botrány tört ki. Ha úgy érzed, neked már sok, akkor egyszerűen nem iszol többet, senki se fogja leerőszakolni a torkodon.

2018. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én tudom, nekem mikor elég. De nem is a saját alkoholfogyasztásommal van a probléma hanem a többiekével. Ha valaki túl sokat fog inni, csúnya következménye is lehet. Akár magában akár másban tehet kárt. És ott, ahol sörivó versenyt rendeznek és alkoholfogyasztós játékokat, ott simán lehet valami ilyesmi. Nem tudom, lehet igazatok van, hogy nem kéne erőltetni a gólyatábort, de ki tudja, ahogy hallottam, ott nem nézik jó szemmel.
2018. aug. 14. 15:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az:


Megér neked 60eFt-ot, főleg úgy, hogy nem iszol alkoholt-hogy fetrengeni lásd az ittas, dajdajozó, orditozó neveletlen ifjusági hordát?


Ennyi a történet, semmi több.

2018. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7+ Ha megéri menj, ha meg nem, akkor költsd a pénzedet (már ha van) értelmes dologra. Barátokat, új ismerősöket meg amúgy is menet közben talál az ember.
2018. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem megyek :\
2018. aug. 14. 15:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed
2018. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!