Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Nagyon felek a...

Mit tegyek? Nagyon felek a holnaptol. Van valakinek valami jo tanacsa? SOS!

Figyelt kérdés

Angliaban elek, es itt holnap indul a suli. Nagyon felek, mert nem vagyok valami bator, es nem nagyon merek baratkozni. 1 eve vagyunk itt. Az utobbi tanevet is ugy toltottem, hogy senkire nem szamithattam es egyedul voltam vagy csak kullogtam valaki utan. Nehany lany mindig kibeszel, es kirohog ha valamit rosszul mondok. Pedig en nem bantottam oket, nem tudom mi bajuk velem. Folyamatosan sugdoloznak rolam, szivatnak es hulyenek neznek. Ja es dirigalnak, hogy mit hogyan csinaljak, es ha veluk rak a tanar egy csapatba akkor, vagjak ram a pofakat, meg halkan karomkodnak. De nem is ettol felek igazan, mert lesz*rom a velemenyuket, inkabb attol felek, hogy a tanar oran majd megkerdezi tolem mindenki elott, hogy hogy telt a nyaram, mit csinaltam. Es akkor mindenki engem fog nezni ahogy beszelek, es en utalom ha engem neznek. Es a tanar igy is folyamatosan kerdezget engem, (masokat is, de ok nem felnek ha beszelni kell masok elott), es a tanar kerdez valamit, en valaszolok es utana ujjabb kerdest tesz fel. Es raadasul van egy fiu aki tetszik, es miatta meg jobban izgulok, meg gyomorgorcsom van, mert meg akarok neki felelni, de mindig benazok elotte. Ot annyira tokeletesnek latom, ezert akarok megfelelni neki, nemakarom, hogy rosszat gondoljon rolam. Es amikor beszelni kell akkor is o is nez kozben engem a tobbiekkel egyutt, es kozben nekem mindig az jar az agyamban, hogy uristen, most o is figyel engem, pedig nem akarok erre gondolni, de miatta izgulok a legjobban. Ha o nem lenne sokkal jobb lenne. Elkepzelni se tudjatok, hogy mennyire izgulok mindig, minden alkalomnal, gyomoridegem van ora elott, izzadok, es remeg a kezem, labam, a szivem nagyon gyorsan dobog. Mindenki engem nez kozben, es en meg mar mindig varom, hogy legyen mar vege. Ez nevsorolvasasnal, ora elejen szokott lenni. Nagyon felek. Sajnos az a modszer nekem nem valt be, hogy levegonek nezzem oket. En nemtudom levegonek vagy barmi masnak nezni oket.

Utalok itt lenni, utalom ezt az egeszet, de meg 1 evet ki kell huznom.


Mit tanacsoltok? Mit tegyek, hogy ne izguljak annyira? Komolyan jobban felek ettol, mint a halaltol :(



2018. aug. 20. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

En is voltam ilyen helyzetben, de mindezt itthon eltem meg.

Teljesen ertheto hogy nehez beked egy idegen orszagban, es azzal hogy nem fogadnak el meg nehezebb lett. Azonban, azert szemeztek ki teged, mivel azaltal,higy te nem odavalosi vagy, van egy jo urugyuk kit piszkalni.

Szerintem a legjobb az lenne, ha ugy allnal a dolgokhoz, hogy ne figyelj a tobbiekre, csak a tanarra koncentralj,amikor kerdez vmit, es neki akarj megfelelni, ne a tobbieknek.

Hiszen a tanar adja a jegyeket, ertekeli a valaszt, o az egyetlen aki szamit egy iskolaban. A tobbiek kicsit sem fontosak.

Es ez a fiura is igaz. Ne akarj neki, es senkinek sem megfelelni, mert nincs ra szukseg.

Csak add onmagadat, es hidd el idovel a megfelelo emberek onmagad miatt megkedvelnek.

2018. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Édesem, nagyon átérzem a helyzetedet. Nekem felnőttként a mai napig a hideg futkos a hátamon, ha meg kell szólalnom sok ember előtt. (Ennek ellenére szociális vagyok, és vannak barátaim, családom, jó munkám stb.)


Az 1. hozzászólónak igaza van, ilyen helyzet sajnos sokszor itthon is megesik.


Ami eszembe jutott, hogy esetleg segíthet: koncentrálj arra, ami jó neked ebből a hátralévő egy évből. Ha más nincs, akkor az biztosan nagyon jó, hogy fejlődik az angolod, ami óriási előny lesz számodra a jövőben. Ha megpróbálod ennek a célnak alárendelni a dolgokat, akkor akár azt is megteheted, hogy ha a gonoszkodó osztálytársaid kiröhögnek, mikor rosszul mondasz valamit, odamész hozzájuk, és megkérdezed tőlük, mi volt a hiba, és hogyan kellett volna helyesen mondanod (hozzáteheted, hogy szuper, ahogy ők beszélnek, és te is szeretnél ehhez közelíteni) – szerintem egy ilyen nyitott reakció medöbbentené őket eléggé. Persze benne van, hogy nemet mondanak, de akkor legalább megpróbáltad, és nyugodt szívvel elkönyvelheted őket hp-nak.


A másik: vajon nem tudod-e megkérni a tanárodat, hogy neked ne kelljen az osztály előtt beszélned? Tudom, ez is megléphetetlennek tűnhet a te korodban, de nekem az a tapasztalatom, az őszinteség nagyon kifizetődő tud lenni, ha elmondod neki, mi nyomaszt, akkor simán lehet, hogy megérti, és eltekint ettől. (Nekem volt olyan élményem gimiben, hogy az a tanár, akitől mindenki rettegett, együttérzően megengedte az egyik osztálytársnőmnek, hogy ne írjon dolgozatot, pusztán azért, mert szerelmi bánata volt a lánynak, és zokogott. Szóval a tanárok is emberek – még ha sokszor ez nem is látszik rajtuk. :))

2018. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, en is gondoltam ra, hogy ugy talan jobb lenne ha ora elott, megkeresnem a tanart es kernem tole, hogy nem lehetne-e ugy, hogy engem ne nagyon kerdezgessen a nyaramrol, mert nem nagyon merek beszelni. Hogy nem lehetne-e, hogy csak egy mondatot kerdez es utana mar semmi tobbet? Vagy ha nagyon erdekli a nyaram, akkor kulon elmondanam neki, ugy, hogy mas nem hallja. Es akkor masok elott, nem kerdezne meg.

Amugy a tanar kedves, semmi baj vele. A nemettanaromrol van szo. O teljesen nemet, Nemetorzagbol jott. Ezert is bir engem annyira, mivel o is kulfoldi, meg en is. Szoval o nagyon kedeves, es megerto, ez az egy bajom van vele, hogy kerdezget nevsorolvasasnal, hogy hogy vagyok, meg mit csinaltam a nyaron\hetvegen...stb.

De ha elmondanam neki, hogy nem szeretnem, ha olyan sokat kerdezne tolem akkor szerintem megertene, sot orulne is neki, hogy beszelek hozza valamit es orulne, hogy segithetne. Csak ahhoz ora elott, megkene keresnem, de nem biztos, hogy megtalalom, vagy ha megis akkor lehet, hogy mas tanarokkal fog beszelgetni.

2018. aug. 20. 15:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, en is félek, csak én itt Magyarországon... nem cserélünk?


Viccet félretéve: Nyugi, nagy levegő. Mielőtt elkezdenél beszélni kezdd el fújni a hüvelykujjadat. Igen, hülyén hangzik, de működik! A pontos leírásra, hogy miért, nem emlékszem, de a lényeg, hogy tényleg jó trükk!

A padra készíts ki egy üveg vizet is, így amikor megakadnál, igyál bele, és azalatt lesz időd végig gondolni a mondandód.

Előző este akár össze is írhatod vázlatpontokba, hogy mit akarsz mondani.


Szerintem ne kérd meg a tanárt, hogy ne kérdezzen, mert az a többieknek is fel fog tűnni, hogy téged nem kérdez ki.


Azt pedig, hogy a többi téged néz... akkor vagy képzeld el őket kacsajelmezben (csak szét ne röhögd magad ;)), vagy pedig fogd fel úgy, hogy azért néznek, mert érdekli őket a nyarad, és szeretnének többet megtudni rólad.


Remélem tudtam segíteni. :)

Jó sulit!


PS: Ha van kedved valakivel akár magyarul (or even in english, whatever you prefer) beszélgetni, akkor nyugodtan írhatsz. :)


16/L

2018. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Az angoloknál kisebb az iskolai terrorra az esély, mint Magyarországon, ahol az a kemény, ha valaki kegyetlenkedik a gyengébbel. Ha szerencséd lesz, jó sulit fogtál ki. Örülj neki, hogy ott vagy kint, és nem Magyarországon kell végigszenvedned az iskolás éveidet!
2018. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Kedvesek vagytok! Nos, ami azt illeti szivesen cserelnek veletek, ugy ertem ha ti otthon Magyarorszagon szerepeltek, akkor ti megis azert magyarokkal vagytok eggyutt. En otthon is felos voltam, de ennyire azert sosem izgultam, mert egy anyanyelvet beszeltunk. De itt mindig az jar a fejembe, hogy mi lesz ha valamit rosszul ejtek, akkor vajon mit fognak gondolni, vagy ha akcentusom van.


Raadasul annyira izgulok ilyenkor, amikor beszelnem kell, hogy a hangom is remeg es ilyen fura hangom lesz, mivel izgulok. A multkor nemeten, alig tudtam elolvasni egy nemet 2 mondatos szoveget a tablarol. Mert kulonbozo szoveg sorok voltak es a 4-bol mindenki olvasott egyet, akit kivalasztott a tanar. Engem is kivalasztott. Gondolhatjatok, teljesen lefagytam, hogy mert pont en? Nekem kellett a 3. szovegreszt olvasnom, es az volt a legrovidebb. Elore elmondta a tanar, hogy ki melyiket olvassa majd, es amig az elottem levo 2 olvasott, en azthittem elajulok es elbogom magam. Nagyon nagyon feltem. A labam is remegett, a szivem nagyon dobogott, vert a viz, nagyon rossz volt. Aztan en kovetkeztem es eldontottem, hogy egybol gyorsan, magabiztosan neki is allok olvasni. Az elso 5 szot szepen magabiztosan elolvastam, mivel gondolkodas nelkul elkezdtem, de viszont utana kezdtem lelassulni es kezdett remegni a hangom. Attol kezdve katasztrofa volt. Alig vartam mar, hogy vege legyen, de azthittem sose lesz vege. Aztan valahogy tuleltem. Es meg 5 perccel utana is remegtem.

2018. aug. 20. 22:13
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Csak azt bántják, akin látják, hogy rosszul esik neki. Tudják rólad, hogy szeretnél beilleszkedni, azonban szégyenled az akcentusodat és félős, bátortalan vagy, tökéletes alany az ő szemükben a kigúnyolásra, bántalmazásra. Nehéz lesz, de próbál változtatni! Minél többet beszélsz angolul, annál jobban fog menni. Erőltesd meg magad nyelvtanulás szempontjából, merj kérdezni, és légy magabiztosabb, különben kicsinálnak a gyökerek. :( Amint látják rajtad, hogy veled nem lehet szórakozni, "unalmas" vagy, mert nem vált ki belőled reakciókat a tapló megjegyzések tömkelege, békén fognak hagyni, előbb vagy utóbb. Ha viszont mégsem jönne be, akkor a legjobb lenne iskolát váltani, bár nem tudom, hogy mennyire tehetik meg a szüleid ezt. Kitartást, fel a fejjel! ;)
2018. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amint látják rajtad, hogy veled nem lehet szórakozni, "unalmas" vagy, mert nem vált ki belőled reakciókat a tapló megjegyzések tömkelege, békén fognak hagyni"


Én pont ilyen voltam, de mégsem hagytak békén. Ha nem reagál az ember, akkor azért b*@*szogatják. Ha reagál, akkor meg azért. Az rosszindulatú, kegyetlen emberek elől nem lehet csak így elmenekülni.

2018. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, írd meg, végül hogyan alakultak ma a dolgok a suliban!
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Tegnap vot, az elso napom. Jol ment, nem volt semmi kulonos. Vagyishat neha egyedul ereztem magam, peldaul ora utan, amikor 5 percet meg varnunk kellett a csengetesig, akkor ott korulottem mindenki beszelgetett, es en meg csak alltam ott egyedul. Legszivesebben elsulyedtem volna a fold ala szegyenemben. Alig vartam, mar, hogy meghalljam a csengot, aztan siethessek ki a terembol.


A mai nap volt nemetem. nem kellett rajta beszelnem, senkit nem kerdezett a tanar. Viszont az a hazi, hogy holnapra (holnap is lesz nemet) gyakorolni kell nemet mondatokat olvasni, amiket leirtunk a fuzetbe. szoval holnap mar tuti kell olvasnom. :(

2018. aug. 22. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!