Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozó felnőtt...

Osztálytalálkozó felnőtt korban ilyen?

Figyelt kérdés

A meghívón : Hozd el párod és gyermekedet is!


- Nekem furcsa, még a párjaink talán, de legtöbbünknek felnőtt gyermeke,(egy-kettőnek unokája) van.


Persze pár kivétel akinek még született kicsi.


De ami mem tetszik az a tanárok ajnározása, (lassan 50-évesek leszünk) fel van sorolva az összeg:

-Tanárúr ajándék: x -ft

-Felesége virág :y -ft

-Vacsorájuk :xy ft

stb

Nem az összeg fáj, hanem, hogy még mindig itt tartunk, -felnőtt emberek ,mi sem vagyunk már kisgyermekek...


Egy osztálytársunk már nincs velünk az teljesen rendben van, hogy közös koszorút viszünk'a sírjához.


-Bár van aki szerint ez is furcsa.


Szerintetek?



2018. aug. 22. 09:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
#nem
2018. aug. 22. 09:58
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem, ez így nincs rendben. Ez akkor eleve családtalálkozó és nem osztálytalálkozó. Vidéki osztálytársak nálunk is bepróbálkoztak ezzel, de le lettek hamar szavazva.


Azt sem értem, miért kellene más vacsoráját fizetni.

Azt sem, hogy miért kellene ajándékot adni egy volt osztályfőnöknek 50 évesen?

A felesége jelenlétét és virgát pedig főleg nem finanszíroznám.


Nem azért, mert nincs rá pénzem, hanem mert ez nevetséges.

2018. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez nevetséges.
2018. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket valami túlbuzgó nő találhatta ki.


Nálunk is van halott osztálytárs, nem szoktunk közös koszorút venni. Párok elvitele abszurd, aki akarja, mutogathatja fotón. Gyerekeké még abszurdabbb.


Nekünk sikerül úgy megoldani az éteremmel, hogyha legalább 10-en vagyunk, a tanár (normál) fogyasztása már ingyenes.

2018. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk csak 10 éves találkozónk lesz jövőhéten, de ide is hozzák a párjaikat, pedig az még nem is házastárs, csak egy barát-barátnő. Meg van hívva vagy 5 tanár, mindnek fizetjük a vacsit. Furafura.
2018. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4. - Pasi szervezi (vagy a felesége)...


Nekem van családom ,-de többek egyedül vannak vagy elváltak...


Nekik ez milyen? -Tuti nem fognak eljönni....


A saját "kezdeti lelkesedésem" is alábbhagyott.

2018. aug. 22. 11:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég gáz. Én ezért nem fogok elmenni, mert a többségnek erről szól az egész, "mutassuk meg ki mit ért el az életben".. köszi de kihagyom :D van olyan volt osztálytársam (ezt jól megfogalmaztam), aki buszmegállóban kb levegőnek nézett :D ilyenekkel minek találkozzak? Meg 1 kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt években hány volt osztálytársammal beszéltem.. akkor minek menjek? Mondom, arról szól az egész, hogy mutogassuk kinek nagyobb a p.cse, semmi másra nem jó. :D
2018. aug. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: nem kell ilyennek lennie, de ezzel a "vidd el a párod meg gyereked" dologgal olyanná válna kétségtelenül. Eleve nem mindenkinek van párja, vagy nem is akarja elvinni, lehet, rá sem ér stb.
2018. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Summa summarum, én megírnám a szervezőnek, hogy te egy normál osztálytalálkozót szeretnél: no feleségek, no gyerekek, no tanárfeleség, no koszorú.


Ezen kívül - akár egy évvel később - szervezhet ilyesféle családi napot, amire te nem mész el. Még jobb lenne, ha többen is aláírnátok ezt.

2018. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez szörnyen hangzik... Én biztos el se mennék rá.

Igaz, mi még fiatalok vagyunk, pár éve érettségiztünk, de tanárok közül csak azoknak szólunk, akiket kedvelt az osztály, a szörnyetegeknek nem bocsájtottunk meg, nem kapnak tőlünk egy kupac szart se.

Az pedig külön kikötés volt idén, hogy partnert nem lehet hozni, gyereket meg még annyira se, mivel tavaly volt egy lány, akinek élete egyetlen értelme, hogy lebabázott, és elhozta a gyerekét az este nyolckor kezdődő vacsorára, amit hagyján, hogy végigüvöltött szegény kölyök, de még az ivászatra is hozta magával éjfélig. Semmit nem lehetett hallani a gyereksírástól, ráadásul ha bárhol szóba került a munka, vagy az egyetem, akkor azonnal pofátlanul félbeszakította a beszélgetést azzal, hogy Bencuska már ki bírja mondani tisztán az R betűt. Az elején mérgesek voltunk, aztán már csak szántuk szegény lányt, mert úgy látszik, nagyon elrontotta az életét a korai babavállalással.

Meg ott volt a másik díszpinty osztálytársnőnk, akit egy ötvenes pasi tart ki (huszonévesek vagyunk), és valahol ő is érezheti, hogy ez nem helyes, mert végig azzal próbált menőzni, hogy a csávója meghív bárkit bármilyen drága koktélra. Sikerült beégetni, hogy kösz, de nekünk van munkánk és magunknak is ki tudjuk fizetni... Őket se láttuk idén.

Soha nem fordult meg a fejemben hogy a páromat odacipeljem az osztálytalálkozónkra. Egyetem alatt ismertük meg egymást, ő ezekről az emberekről csak az én történeteimből hallott, minek vigyem el, hogy aztán hajnalig üljön csendben mellettem kívülállóként? Csak azért, hogy lássák a többiek, hogy nem árulok petrezselymet? Szánalmas...

Ajándékot meg senkinek nem veszünk. Van olyan tanárom, akivel én személy szerint nagyon jóban lettem érettségi után, neki én viszek virágot a születésnapján. De az osztálytalálkozón mindenki fizeti maga a fogyasztását, aki ki akarja fejezni külön a háláját valamelyik tanárnak, az majd vesz neki egyedül ajándékot.

2018. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!