Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A lázadó fiatalok miért úgy...

A lázadó fiatalok miért úgy lázadnak, hogy közben visszabeszélnek a tanárjaiknak, és bántalmazzák a rendesebb diákokat?

Figyelt kérdés
Sok lázadó fiatal lázadni akar a rossz ellen, az elnyomás ellen, a "rendszer" ellen, mégis ez abban nyilvánul meg, hogy kegyetlenkednek, és tönkreteszik a tanárjaik, és ártatlan diáktársaik életét. Fel sem fogják milyen komoly bűncselekményeket, lelki terrort elkövetve, amelyekért nem is vonják őket felelősségre. Ha annyira lázadni akarnak, akkor miért nem úgy lázadnak, hogy a gonosz világban ők képviseljék a jót? Miért nem úgy akarnak egyéniségek lenni, hogy a sok rossz közül kiemelkednek azzal, hogy ők jószívűek? Nem veszik észre, hogy a gonosz viselkedésükkel rosszabbak lesznek, mint akik ellen lázadnak, és inkább pont hogy ő ellenük kéne lázadni?
2018. aug. 26. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A lázadók (nem csak a fiatalok) - ha megfigyeled - mind szellemileg és érzelmileg is sérültek. Máskülönben miért cseszegetnék a gyengéket? Hiszen mindenki tudja, hogy akkor édes a győzelem más felett, ha egyenlő esélyekkel indul egyik a másik ellen. Na az már badass, apukám! Bántani a gyengébbet vagy a normálisabbat nem menő, inkább szánalomra méltó és értelmetlen dolog. (Én eleve gyűlölöm az értelmetlen, logikátlan dolgokat.) Megvédeni a gyengét ellenben hatalmas élmény. A hála és a tisztelet a szemekben engem valahogy mindig is jobban felcsigázott.
2018. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert az amit leírtál nem lázadás, hanem figyelemfelhívás és kompenzálás. Az ilyen emberek sérültek és problémáik vannak. Aki lázad, annak kialakult jelleme, önálló erkölcsi normái vannak, amikhez annyira ragaszkodik, hogy fellép mindazok ellen akik nem felelnek meg ennek, vagy ártalmasnak ítéli meg a működésüket.
2018. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Mégis, mind a felnőttek, mind a fiatalok azt mondják, hogy ez fiatalkori lázadás. Szerintem sem az, de ők a sok kegyetlenséget és gonoszságot erre fogják! Szeretnék mindenkit megkérni, hogy akinek van ilyen "lázadó" ismerőse, annak legetek szívesek belinkelni ezt a kérdést, hátha észreveszi, hogy milyen gonoszságot is művel.
2018. aug. 26. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem a kérdésed.

Én csak lecsúszott prolikkal találkoztam, akik a normális embereknek ártottak volna, az összes "rendszer ellen lázadó" (pl. punk, anarchista, rocker) szimplán a rendszer és az ilyen prolik ellen lázadt, nem a tanárok vagy a diákok ellensége volt, szóval örülnék ha kifejtenéd.

2018. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg az iskolai bántalmazás, és rengeteg osztály van, ahova még a tanárok sem lépnek be szívesen. És most nem a kisebbségekről beszélek, rengeteg olyan diák van, a magyarok között is, akik szégyenszemre kiszemelnek embereke, és terrorizálják őket. Az pedig, hogy egy punk vagy rocker milyen, csak a személyiségétől függ. Közöttük is vannak rendesek, de olyanok is, akik nem azok.
2018. aug. 26. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Nemtudom. Mikor mi lazadtunk, ugyan tanart hecceltuk, meg “rosszalkodtunk”, de bantani masokat nem bantottunk... max szoban! De azt is kb 16- felett mar kinottuk.

Az a gyerek, amelyik fizikailag bantalmaz, kb 99%-ban odahaza kell keresni a problemat... sajnos! Es ez gaz!

2018. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen gonoszságra gondolsz kérdező?
2018. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra gondol, hogy vannak ilyen tipikus "bandák", akik járkálnak az utcán és megverik a gyengébbeket. Vagy azokra, akik a suliban abból szereznek örömöt, hogy a gyengébbeket, kisebbeket bántják: pl. megverik. Sajna vannak ilyen emberek, errefelé különösen is sok. Ezek azt hiszik, hogy ezzel majd kitűnnek a kis csapatjukból és a többi gyerek közül, és menőbbek lesznek. És sajnos ez sok ember szemében így van... (Mielőtt még ezt a választ is 0%-ra értékelnétek, mint ahogyan a többit, amit írok, elmondom: VANNAK KIVÉTELEK, TUDOM.)
2018. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Hát pont ez az! Az ilyen ocsmány viselkedéssel lesznek ők a kemények, meg azok, akiket tisztelnek érte a többiek. Sajnos pont az ilyen undorító viselkedés jön be a legtöbb embernek.
2018. aug. 26. 22:32
 10/10 A kérdező kommentje:
#7 Bármire, amit a diákok elkövetnek egymással gonoszságból! Amúgy nem hiszem el, hogy te még nem tapasztaltál ilyet! 1-2 éve még tele volt ez a topik azzal, hogy kit hogyan bántalmaznak és terrorizálnak az iskolában. Elég sokat változott a világ, hogy mostanra az emberek már el is felejtik, hogy miről van szó.
2018. aug. 26. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!