Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jövő héten kezdődik az egyetem...

Jövő héten kezdődik az egyetem és félek, hogy egyedül leszek, nagyon introvertált, hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés
Nehezen ismerkedek, nem merek hozzászólni másokhoz, mert félek, hogy zavarnám/nem vagyok szimpatikus. Ez lesz az első évem, gólyatáborban se voltam. Ha zavarban vagyok összevissza beszélek és furán néznek rám. Hogyan kezeljem a helyzetet?

2018. aug. 27. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se megyek gólyatáborba, és én is elég zárkózott vagyok, nem érzem jól magam sok ember között. Viszont én úgy gondolom, hogy a közös érdeklődés összehoz másokkal és akarva-akaratlanul szóba elegyedsz majd valakivel. Ha valaki hozzád szól, merj válaszolni, ha pedig neked szimpatikus valaki, akkor nyugodtan kezdeményezz beszélgetést. Ne aggódj, nem megy mindenki gólyatáborba és nehogy azt gondold, hogy a gólyatáborban örökre szóló barátságok szövődnek.
2018. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Lassan. Ne egyből a kvantumfizikát erőltesd, és ne akarj rögtön a barátja lenni mindenkinek. Elsőre megteszi egy szia. Aztán egy szia, hogy vagy. Stb.
2018. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyemre mész? (Hátha rád ír akár itt valaki. :))
2018. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem voltam gólyatáborban, elég visszahúzódó voltam a gimis osztálytársak miatt. A fősuli első napján viszont meglepő módon jól éreztem magam. Akik voltak gólyatáborban ők persze együtt ültek első nap is, viszont sokan nem voltak. Velük elkezdtem beszélgetni, teljesen alap dolgokról.. melyik suliból jöttünk, milyen volt az érettségi, merre lakunk stb stb. Emlékszem aznap a második előadásra együtt ment a csoport, együtt kerestük a termeket. Napról napra egyre jobban megismertük egymást. Senki nem volt kiközösítve. Legjobb éveim voltak, pedig nem vagyok bulizós sem. Szerettem bejárni a társaság miatt, szuper kis csoportunk volt. Most januárban végeztem de ha tehetném újrakezdeném az egészet :)

Ne izgulj, nem fogsz egyedül maradni. Első nap ne csendben ülj magadba, hanem kezdeményezz beszélgetést alap dolgokról, fel fogsz oldódni,és nem fogsz hülyeségeket se beszélni. Ha meg mégis.. mit számít? Mások is idegesek lesznek első nap. Majd belerázódsz!

Sok sikert!:)

23N

2018. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Az egyetemen bár van pár olyan ember, mint te, azért a többség mégis folyamatosan bulizik és alkoholizál! Az olyanoknak, mint te, nagyon nehéz beilleszkedni. Mivel az egyetemen már szinte csak felnőttek vannak (18 fölöttiek), és elvárják, hogy mindenki elmenjen sörözni, meg elmenjen a bulikba.
2018. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem? Biztos vannak is itt introvertáltabb egyetemisták, valószínűleg pont arról az egyetemről is.
2018. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
PTE BTK
2018. aug. 28. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A Facebookon (vagy bárhol) gondolom van egyetemi csoport, szakcsoport stb. Általában 'kar/szak neve, egyetem, 2018' vagy ilyesmi. Én speciel kicsit bogarásztam az emberek között és akiről láttam, hogy van közös érdekeltségi körünk, az megjegyeztem magamnak. De szoktunk kimondottan beszélgetni, ismerkedni is a csoportban. Hát Pécs sajnos nem éppen a szomszédban van :/.
2018. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!