Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg ennyire nélkülözhetetl...

Tényleg ennyire nélkülözhetetlen lenne az egyetemi gólyatábor? Menjek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam beiratkozni az egyetemre és amikor végeztem az egyik beiratkoztató (diák vagy tanár, nem tudom pontosan ki volt) kérdezte, hogy jelentkeztem-e gólyatáborba. Mondtam nem, nem akarok menni, meg nincs most pénzem sem. Azt monda, hogy túl nagy előnyt ad és megéri azt a 15 ezer forintot, hogy már úgy megyek be első nap, hogy haverok közé és mindenkit ismerek, meg hogy gólyatáborba szövődnek a legnagyobb barátságok és ezek a barátságok segítenek majd át egyetemen, mert később már a klikkek közé nem fognak beengedni mert zárt csoportok fognak kialakulni, meg annyit ihatok amennyi belém fér és nagyon-nagyon sok információt tudhatok meg az egyetemről gólyatábor alatt, és nagyon jó élmény lesz. És mivel elég kevesen jelentkeztek, ezért meghosszabbították a jelentkezést holnap éjfélig (eredetileg 20-áig lehetett jelentkezni). Nem tudom, hogy megéri-e azt a 3 napot az a 15 ezer, amit pluszba a laptopra akartam volna áldozni. Amúgy sem egy BME-ről beszélünk, hanem egy elég gyengusz egyetemről, ahol elvileg (hallottak alapján) halálra itatják egymást a felsősök és halálra szívatják a gólyákat. Nektek mi a véleményetek erről? Megéri menni?

2018. szept. 1. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is megéri, sok barátot tudtam szerezni, pedig alapból visszahúzódó voltam.
2018. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem voltam, annyira nem bántam meg, de utólag elmennék rá(majd a doktorisra).

Simán tudsz barátkozni, szerintem azért mondta mert kevesen jelentkeztek és úgy nem buli

2018. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam, mert nem szeretek inni, gimnáziumban is utáltam a "szívatás", "beavatás" címszó alatti nyilvános megaláztatást, mert nekem sem vicces, ha másokat megalázhatok és semmi kedvem nem volt idegenek között lenni napokig, mellesleg nem éreztem helyesnek, hogy ilyesmi nem életbevágóan fontos programok miatt a szüleimmel fizettessek ki 15-20 ezer ft-ot 19 éves létemre. Simán tudtam szerezni barátokat, mikor elkezdődött az egyetem, csak beszélgetni kellett a többiekkel. Azok az ismerőseim, akik voltak gólyatáborban azt mondták, hogy jól érezték magukat, de nem igazán kötöttek hosszú barátságokat. Olyan ez, mint amikor egy nyári táborban egy hétre legjobb barátok vagytok Pistivel, aztán hazamentek és az életben nem szóltok többet egymáshoz.
2018. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam, és nagyon király volt. :) Nem volt soha senkinek kötelező semmiben részt venni, nem volt kötelező ivászat és szívatás sem. Vicces feladatok voltak, csapatokban előadást csináltunk, meg indulót kellett írni, volt vizes bajnokság a Balatonban, meg csupa ilyesmi jóság. És én megcáfolnám az előttem szólót, akivel gólyatáborban jóban voltam, azzal most is így vagyunk, van olyan, aki kifejezetten közeli barátom lett. De persze ezen túl is simán ismerkedtem olyanokkal később, akik nem voltak gólyatáborban vagy ott valahogy nem keresztezték útjaink egymást. :) Szóval én nem gondolom, hogy előny, de egy jó élmény, és ha teheted menj. Annyit azért nem ér, hogy ebbe menj tönkre.
2018. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én elmentem és nagyon jó volt, bár én BME-re járok

viszont nem azok a legjobb barátaim akikkel gólyatáborban együtt lógtam

ha meg kevesen jelentkeztek, akkor sokan vannak akik nem mennek, tehát velük is lehet majd barátkozni

2018. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok igazság van abban, amit mondtak neked, de az egyetemet meglehet nélküle is csinálni. Nagyon jó eredménnyel is. Ennek nem feltétele a tábor.
2018. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam annak idején nem volt értelme! Később azokkal akik a táborban voltak semmiféle kapcsolatom nem volt. Semmi haszon nincs belőle!
2018. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!