Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha az érzelmeim...

Mit tegyek ha az érzelmeim teljesen megölnek engem?

Figyelt kérdés
17 éves gimnazista lány vagyok külföldön. És még mielött idejöttem volna ebbe a suliba, teljesen beleszerettem az egyik tanáromba elsö látásra. Fogalmam sincs, mit csináljak. Minden nap sirok és szenvedek. Egyszerûen nem tudom elfelejteni, annyira vágyok rá. Nem tudok aludni, evészavarom van, alkohollal kezelem érzéseimet. Az órákon nem tudok koncentrálni, folyamatosan a gondolataimban jár, tavaly egy csomó órát el is lógtam annak reményében, hogy hátha elfelejtem, de az érzéseim Csak egyre intenzivebbek. Neki van párja, de a fényképek alapján nem tûnik túl szorosnak a kapcsolatuk. Mi a sz*rt csináljak? Hogy mondhatnám el neki, hogy mit is érzek iránta?

2018. szept. 3. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem pszichológusnak mondd el és kérj tanácsot, miként lehetne átlépni ezen.

Az ilyen típusú szerelmek el szoktak múlni egy idő után.

2018. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
#1 Ekkora hulyeséget se hallottam még,persze majd egy orvos kikezeli a szerelemből nem?
2018. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Pszichológus nem orvos, nem ad gyógyszert.

Utána kellene nézni, ki a pszichológus valójában.

2018. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

És miért, milyen gyógyszzert írna fel? Antiszerelem-tablettákat? :D Erre is van már gyógyszer?


Különben meg együttérzek veled, 18/F vagyok, én osztálytársamba szerettem bele. Borzalom. Érted, az lenne ilyenkor az okos lépés, hogy továbblépek. De a továbblépéshez ki kell iktatnom az életemből, ami lehetetlen, ha minden nap néznem kell az osztályban. Aztán persze, hogy végig gyomorgörccsel ül az ember, teljesen bele lehet ezekbe őrülni...


Ha gondolod, írj és beszélhetünk... ;)

2018. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Pszichológus (még ha Dr. is van neve előtt) bölcsész, nem orvos, nincs orvosi alapképzettsége.

Hacsak nem tanult pszichiáternek is.


Ilyen esetben szerintem a vele való beszélgetés hasznosabb lenne, mint tanárnak szólni és kellemetlen helyzetbe hozni őt.

2018. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Gondolj arra, hogy az ilyen típusú szerelmek hamar kiégnek. Te tulajdonképpen egy általad formált ideába szerettél bele, nem az igazi emberbe. Emiatt butaság szokotkodni. Én a maszturbációt javaslom, sok mindent ki lehet verni vele a fejünkből...
2018. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg minden történik a fejedben. Nem a valóságban, hanem a fejedben. Elképzelsz párbeszédeket, jeleneteket - de egyik sem a valóság. Első látásra szerelem = nem tudsz semmit arról az emberről. Nem tudod, mennyire sózza a levesét, horkol-e, hajlamos-e a politikai nézeteit kioktató hangnemben fejtegetni a párjának, miközben az tereget és a pasi útban van... Nem tudsz az életéről szinte semmit, csak amennyit nyilvánosság előtt él, amennyit fényképek alapján kisakkozol.


A szerelembe vagy szerelmes, nem a pasiba.


Én is voltam ilyen helyzetben. Nem tudtam enni, nem tudtam aludni, folyton pörgött az agyam, éveket öregedtem pár hónap alatt. Fejjel nekimentem a falnak. Szerelmet vallottam. Olyan kosarat kaptam, mint ide Lacháza. Bőgtem, 2 napig olyan rosszul voltam fizikailag, hogy azt hittem, meghalok. Annyira szorított a mellkasom és fulladtam. Egy hét múlva már tudtam rendesen aludni, kicsit többet enni, pár héttel később már nem sírtam. De fél év kellett ahhoz, hogy megint érezni tudjak valamit, mert a kikosarazás után csak fizikai tüneteket éreztem, de lelkileg valahogy száraz és halott lettem. Egyszer ezt is meg kell tapasztalni. Én több mint 30 éves fejjel tapasztaltam meg. Remélem, soha többé nem támad meg ez a nyavalya. Ha nem vallok szerelmet és nem kosaraz ki, még most se lennék túl rajta. Szóval: hajrá! Fejjel a falnak! Jómagam csak írásban mertem lekommunikálni ezt, üzeneteket küldtem neki olyan helyen, ahol látom, ha elolvasta, és ez a forma tökéletesen megfelelt a célnak. Azzal meg ne törődj, hogy milyen formába öntöd az érzéseidet, hogyan fogalmazol, milyen szavakat használsz. Pár hónap múlva így is, úgy is cikinek fog tűnni visszatekintve.


De az alkoholt hagyd. Ha teljesen tönkre akarod vágni az életedet, hát azért nem a szerelem lesz a felelős, hanem az alkohol. Se állásod, se pénzed, se jövőd nem lesz így, és mondjuk egy év múlva, két év múlva, amikor már túlvagy magán az érzelmen, ezek a problémák akkor is veled maradnak.


Az órákról meg ne lógj. Amikor lógsz, akkor azon ugye azt érted, hogy nem vagy a tanteremben, és a fickón jár az eszed? Ennyi erővel az órán is ülhetnél, és úgy járhatna rajta az eszed, ettől nem fogod elfelejteni. Ez csak egy kifogás.


Egyébként egyetértek azokkal, akik pszichológust javasolnak. Egy irracionális, táplálás nélkül is fokozódó, mérgező érzelemről beszélünk, amitől az ember képtelen funkcionálni és beteggé tesz. Meg kell találni a forrását. Az én emberem az anyámra hasonlított. Az anyámnak sosem tudtam megfelelni. Kezem-lábam törtem, hogy ennek az embernek a kedvére tegyek, felhívjam magamra a figyelmét, kiérdemeljem a megbecsülését, dicséretét. Nagyon sokat segített, amikor rádöbbentem, kire hasonlít, és hogy az én viselkedésem vele szemben kb. leképezi az anyámmal szembeni viselkedésemet is. Ne szégyellősködj. Kérj segítséget, ha egyedül nem megy.

2018. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Kinövöd, bogaram, nyugi!
2018. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha szenvedsz, eltaszítod magadtól őt. Legyél boldog, és megkapod őt.
2018. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
El fog múlni. Én is tapasztaltam, de én titokban tartottam, mert láthatóan nem érdemeltem az illetőt. Nem rég közelről neztem végig egy ilyen szenvedést hasonló korú fiam egy évfolyamtársa felé érzett igy, ( egyébként kezdeményezett) hiába óvtam, teljesen ki volt már készülve. Akkor kezdett elmúlni mikor a lány egyre bunkóbb volt vele, és végre meglátta hogy mennyire túlbecsülte.
2018. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!