Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha az egyik osztály...

-Shirabu- kérdése:

Mit tegyek ha az egyik osztálytársam piszkál, aki tipikusan egy tömeglány? Csak a trend és a menőség érdekli.

Figyelt kérdés
Már egy ideje piszkál. (lassan 3 éve) Először még csak kisebb beszólásai voltak, aztán pedig egyre nagyobb és addig fajult ma a dolog, hogy olyan durva dolgokat mondott nekem, hogy az nem csak nekem fájt, hanem a melettem ülőnek is...Persze visszaszóltam,mert nem hagyom magam, nem szabad gyengének látnia.Sokan mondták már, hogy azért csinálja ezt mert, én egy jó tanuló vagyok ő meg nem a legjobb, emiatt irigy rám és piszkál már egy jó 3 éve. Rajta kívül az osztályban még van egy lány aki piszkál de ő félcigány és rühellem a cigányokat. (Persze amelyik cigány rendes és normális azt tisztelem, ne értsetek félre nem vagyok rasszista, van is néhány cigány barátom de azok is nagyon normálisak, és nagyon szeretek velük lenni.)Ezért ő nem is igazán érdekel mivel nem süllyedek le arra a viselkedésre amit ő provokál. Valaki tudna tanácsokat adni, hogy hogyan állítsam le?
2018. szept. 10. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jól le kell oltani, az ilyet észérvekkel úgyse lehet meghatni, mert az IQ-ja vetekszik egy szobanövényével. Hiába érvelnél neki, pláne ha felicigány. Jól porig kell alázni. Tuskóhoz fejsze kell, nem pszichológus.
2018. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szólj az osztályfőnöködnek vagy az igazgatónak, esetleg olyan pedagógusnak, akiben megbízol.
2018. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tanárnak feleslegesen szólsz, mert igazából nem sok mindent tud csinálni és utána még pipább lesz a csaj rád, hogy "spicli" vagy.

Feltételezem, az a piszkálás tárgya, hogy te egy alapjáraton csendes, nyugis, introvertált lány vagy, aki nem öltözködik feltűnően vagy túl divatosan, szünetekben rajzolgat vagy halkan beszélget a padtársával, nem jár minden hétvégén bulizni és ebből kifolyólag a jegyei is jók. Vagyis egy extrovertált, magamutogató, nagyképű ember számára, mint ő, te vagy a megtestesült bénaság és ezért jogot is érez rá, hogy csúfoljon.

Szinte minden normális emberre jut az iskolában egy ilyen bunkó. Nekem több is jutott. Baj volt a hajam, a ruhám, a hobbim, hogy bejárós vagyok, hogy a barátnőm félig cigány, hogy a másik barátnőmnek cincogós a hangja, hogy nem iszom, nem dohányzom, nem járok bulizni, nem pasizom... Erre nincs jobb megoldás, mint magabiztosan kimutatni, hogy mélységesen leszarod a véleményét. (Tudom, hogy nem. Tudom, hogy fáj és örökre emlékezni fogsz rá. De attól még csinálj úgy, mintha nem érdekelne!) Visszaszólhatsz, hadd lássa, hogy van vér a pucádban, de ne a megbántottság beszéljen belőled! Hanem csak úgy lazán, menőn add elő, mintha igazán nem is érdekelne, csak egy kicsit idegesítene, hogy belepofázik az arcodba.

Különösebben ne érezd magad rosszul különben, pár év múlva úgysem kell majd többet látnod a képét! :D

2018. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bubuka508 ***** válasza:
Szemen kell rúgni! Máreld szét a száját!
2018. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy tipikisan csendes lány, inkább egy amolyan vidám személyiségű, aktív, vicces vagyok, de a helyzettől függ a személyiségem. :D
2018. szept. 11. 15:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Óh,jut eszembe rendesen olvassátok át mer néhányab félreértelmeztétek a helyzetet! A lány akiről írtam az nem félcigány! Csak van egy másik lány is az osztályban aki piszkál és Ő a félcigány, de ő különösebben nem érdekel mivel hozzám képest egy kis törpe :'D
2018. szept. 11. 15:40
 7/9 Bubuka508 ***** válasza:
Én értettem először is, de az ilyet akkor is fel kell rúgni.
2018. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek Babukával; ne sokat magyarázz az ilyennek, ostoba mint a napon hagyott samottégla, úgyse fogja fel. Lezavarsz neki 2-3 maflást, amíg szedegeti a fogait, addig is kussol.
2018. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha beszolj, szólj vissza. Ha annyi ezresem lenne, ahány ilyen gondom volt, már milliárdos lennék...


PL:

Ő: Miért vagy már megint olyan csendben?!

Te: A gyilkosságodat csak nem tervezhetem meg hangosan?!


Vagy:

Ő: Miért csinálod ezt, ha tudod, hogy úgysem sikerülhet?

Te: Miért veszel levegőt, ha tudod, hogy úgyis meghalsz?


Meg ilyenek. Jó sokat tudok, ha kell még, szólj, több éves tapasztalatom van sajnos...

2018. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!