Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történt volna velem az...

Mi történt volna velem az iskolában, ha most lennék áldozattipus?

Figyelt kérdés

Az okostelefonok világában, ahol akár az egész világ előtt meg lehet szégyeníteni valakit.


Olyant aki:


- visszahúzódó

- csendes

- a csapatjátékokban gyenge tornaórán


Stb



2018. szept. 11. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A cyberbullying témakörében olvasgass, ennek első és leghíresebb elszenvedője a Star Wars Kid becenevet kapott srác ( [link] akinek a magáról készített videóját a „kedves” barátai feltették a netre, és annyian cikizték érte, hogy végül magántanulónak kellett mennie (hiszen az iskolaváltás sem lett volna számára megoldás). Ő végül is szerencsésnek mondható, mert vannak, akik öngyilkosok lesznek a szégyentől.

Speciel én nagyon örülök, hogy nem most vagyok fiatal, mivel csináltam én is olyan hülyeségeket, amikkel kapcsolatban hálát adok az égnek, hogy nem vette fel senki videóra.

2018. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én áldozattipus voltam. Mi lett volna velem most, a fentiek alapján.
2018. okt. 9. 08:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Én ált. iskolás a 90- es évekbe voltam 89-97ig.
2018. okt. 9. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig azt hittem, hogy sz9örnyű dolgom van, mert a mi korunkban a neten is piszkáltak és a suliban is... megnéztem utána egy cíberbully filmet és rájöttem, amit én kaptam az semmiség.


Szerintem ez országfüöggő is; azért Magyarországon nem annyira aláznának meg a jelenben mint pl az Amerikai Egyesült Államokban

2018. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rám igazak azok a tulajdonságok amiket írtál, csendes, félénk vagyok, a tesiórán nem csak a csapatjátékokban vagyok gyenge, hanem minden másban is, és ezek mellett néha elég szerencsétlen tudok lenni (volt, hogy az iskola közepén, a legnagyobb tömegben estem el) mégsem zaklatnak. Sőt, a többi hozzám hasonló osztálytársamat sem. A többiek az osztályban általában észre sem vesznek, de nem húzzák a szájukat ha egy csapatba kerülök velük, vagy ha egy csapatjátékban elronotok valamit. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy engem most mindenki kedvel, de soha nem szóltak be, nem tettek fel rólam kínos dolgokat a netre stb.

Szóval az, hogy valaki áldozattípus, nem jelenti azt, hogy feltétlenül zaklatni fogják, és, hogy az egész iskola rajta fog nevetni.

És én még egy olyan esetről sem hallottam a környezetemben, hogy valakit nyilvánosan megszégyenítettek volna. Olyanról tudok, akinek rendszeresen beszólogattak, de ezt nem interneten tették.

2019. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Javareszt öngyilkosok leszne lsd pl Amanda Todd, minel jobban kunyeràlt segitsèget, annal jobban ràmentek alàzni, vagy belölük lesznek azok akik lövlldözni kezdenek vaktàban a suliban. Es tenyleg inkabb Amerika.

En MO n ilyesmirök inkabb börtöntöltelekek esetebn olvasok pl vannak a "gyengék", azokat a többi kicsinàlja. Nemreg kinoztak agyon es öltek meg rabtàrsai egy fiatal fiut, de pont azzal provokalta öket hogy sir könyörög kér,(miközben kinozzàk), meg napközben csak apja levelet olvasta, szoval pont az àldozat habitussal provokaljak ki az ilyenek maguknak a bajt. Az erösebb jellem ezzel a helyzettel nem tud mit kezdeni egyre jobban bekattan.


Szoval a kemeny horror MO-n nem az iskolakban megy hanem a sitten. Börtönpszichologus szerint pont azert joval kemenyebb a fiatalok között mert nekik még nincs mas eszközük konfliktusokat megoldani csak a bunyo agresszio.mert még nem tudnak elni a penz hatalom vagy pl zsarolas egyeb eszközökkel

2019. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!