Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jól tettem?...

Szerintetek jól tettem? Hogyan lehet kezelni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályban, aki már az első héten kijelentette: neki muszáj mindig a középpontban lennie, különben rosszul van. Mindig mondja a magáét, múltkor pl. a többiek dobáltak engem. Mikor észrevették hogy nem érdekel, célt váltottak, s a lány dobálták. Ő meg megszólalt, hogy "ne dobáljatok már engem." Majd a szünetbe jön, és mintha valami hősies jótettet hajtott volna végre, szól hogy szívesen hogy leállítottam neked a srácokat. Persze ezt is a maga fellengzős hangnemében, úgy hogy közben pedig várta hogy kimondjam az általa áhított szót. Persze én inkább kiosztottam a francba, amire megsértődött, a fél osztály viszont engem igazolt:"na, megkapta".

Másnap meg egész nap azt figyelte, hogy mikor nézek egyáltalán feléje, csak hogy el tudja kiabálni magát: "Ez a szefós már megint engem néz..." "NENÉÉZÉ'!" "Kinyomom a szemed!"

Hétfőn viszont volt egy nézeteltérés, ahol sikerült egy nagyobb közutálatra szert tennem. Adott a zsbingóban 4 szék. 2-2 egymással szemben. No én az egyikre leültem, s csendben telefonoztam, mikor odajött mellém a már ismert lány, és elkezdett piszkálni. Én úgymond belementem a játékába, flegmán és szarkasztikusan válaszoltam neki, amire ő elkezdte hogy ne legyek ilyen szemtelen. Aztán visszaszóltam neki, hogy "mér' akkor te mi vagy?" Aztán ez vagy tíz hosszú percen át folytatódott. Percről percre durvábban, és több részvevővel. A végére ott tartottunk, hogy legalább 3 ember fenyegetett hogy összever ha nem állítom le magam, mert csak játszom az agyam.

Valamilyen szinten igazuk lehet, de én megmondtam; "Nem fogom be a számat, és nem kullogok el mint egy gyáva kutya, akkor sem ha fenyegetnek. Nyugodtan verjetek meg, csak ti jártok rosszabbul. A véleményem és a viselkedésem akkor se fog változni ha összevertek."

Egyesek szerint egy lánynak nem illik visszabeszélni (szvsz: DE!). Mások szerint ezzel csak megutáltatom és lejáratom magam.

Alapjában véve egyébként egy csöndes srác vagyok, aki a legtöbb osztálytársától messze elvonul, és csak 1-2vel beszélget, velük is csak érintőlegesen. Az egyetlen ember, akibe készakarva beleszállok, "kölcsön kenyér visszajár" alapon, az ez a lány, mert szó szerint irritál. Direkt kipécézett már az első napon, és többször is odajön hozzám (pl. az említett napon is) minden ok nélkül piszkálni.

Tudom: "Okos enged, szamár szenved." de mégis mi az istent tegyek, ha rámszállt?!



2018. szept. 20. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:
jol tetted. te azert kapod csak az ivet a tobbiektol, mert csendes vagy. amint egy konnyen tamadhato ember (csendes), kinyitja a szajat a tobbiek felfognak haborodni, mert, h o ezt, h kepzeli. (igazabol pedig csak nem akarjak, h kitorj a szerepbol, teged letudnak nyomni maguk szerint es nem akarjak, h te ezt ne engedd). igy vegulis emberien, de undoeitoan viselkednek. itt te azert is vagy rossz helyzetben, mert kivulallo vagy, a kivulallokra pedig sokszor tekintenek az emberek celpontkent illetve nyilvan nem melled fognak allni. itt melled kellett volna, h alljanak, mert neked volt igazad, de a kognitiv tarsas viselkedesben sosem az igazsag nyer, hanem az ero. marpedig te toled felnek, mert ki akarsz torni a piszkalhato statuszbol. itt te nem leszel nyertes baratom, sajnos. ha ellenallsz akkor nem tiszteletet, hanem utalaltot fogsz kivaltani. tiszteletet akkor valtanal ki, ha a csoport teljes erteku tagja lennel, de a csendessehed miatt kivilallo vagy. tehat vagy ellenallsz es akkor kozutalat targya leszel es megtobb basztazayra szamithatsz, vagy csendbe turod es megtobb basztatast kapsz. szemelyes tortenet fuzodik ehhez, erre nem vagyok tul biszke. volt egy csendes srac az osztalyba es en rettento fusztralt gyerek voltam, igy ot kezdtem el piszkalni. na o egy darabig hagyta, aztan mar nem, es visszaszolt. engen ez rohadtul duhitett, mert megijedtem tole, elvesztettem a piszkaloi statuszom es, ha beolt o nyert volna, tehat a hierarchiaba magasabbra kerult volna nalam, ami fusztralt. hat nehogymar a csendes magasabban legyen nalam, stb. mellem is mellemalltak es vegulis elfajult a helyzst es en nyertem, de nen vagyok ra tul buszke. suli valtas lenne a legmegfeleobb neked, ha tovabbra is megy a piszkalodas, vagy elfajulna. hatha normalisabb kozegbe kerulsu. sok sikert!:D
2018. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!