Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerelmes vagyok a tanáromba,...

Szerelmes vagyok a tanáromba, vagy ez csak rajongás?

Figyelt kérdés
Év elején jött az iskolába egy nagyon helyes töri-tesi szakos tanár. Kb 23 éves, ez az első munkahelye. Jó vagyok töriből, ezért minden nehezebb kérdésnél engem szólít fel. Nemsokára lesz egy verseny, és benevezett rá, ezért tart nekem különórákat, hogy a 9 és 10.es anyagot átbeszéljük. (11.-es vagyok.) Mindig nagyon kedves velem, néha csak úgy rám mosolyog, és eléggé közvetlen is velem. De nagyon zavar, hogy nem tudom, mit érzek iránta. Legutoljára a főnökömbe voltam szerelmes (25 éves a volt főnököm) és mindig is nálam kb 4-5 évvel idősebb barátaim voltak. Tudom, hogy eléggé hülye kérdés, mert nekem kellene tudnom, de szerintetek szerelmes vagyok belé, vagy ez csak ilyen tini rajongás? És talán ő is érezhet valamit irántam? Vagy csak gyereknek gondol?Köszönöm előre is a válaszokat. 17/l

2018. szept. 22. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajongás inkább. Alig ismered lehet h 1 hónap múlva már nem fog tetszeni neked. Nekem is volt ilyen rajongásom kb 1 évig tartott aztán láttam az igazi énjét és "kiszerettem" belőle. Engem is lenyűgözött h milyen kedves közvetlen de aztán egy idő után nem érdekelt már. Ez minden tinivel előfordul.
2018. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, amíg nem végzel felejtsd el a tanárt. Mindketten bajba kerülhettek, ha kitudódik egy ilyen kapcsolat.

Egyébként csak veled közvetlen? Rád többet mosolyog, mint másokra? Tapasztalataim szerint a fiatal tanárok általában közvetlenebbek, lehet azért mert sokkal könnyebben találják meg a közös hangot a diákokkal a minimális korkülönbség között.

Ha mész verenyre akkor gondolom, nem csak jó vagy töriből, hanem érdekel is. Lehet, csak a tanárod tudása vonz. Vagy éppen hiányzik a kötődés és mivel az érdeklődési körötök is egyezik, ezért érdeklődsz iránta.

Hogy gyereknek lát-e? Attól függ, mennyire vagy érett korodhoz képest. De szerintem első sorban a diákot látja benned.

2018. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon veszélyes dolog a tanár-diák kapcsolat, kettejük vonzalma egymáshoz. Még az egyoldalú is az. Tanácsolom, hogy csak tanárodnak tekintsd őt, ne kacérkodj vele, férfi-nő vonzatában ne közelíts feléje. Őt kirúgják, az erkölcsi bizonyítványán egy folt keletkezik, te pedig...
2018. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ünnepélyesen megígérem neked, hogy ha egyszer valakibe VALÓBAN szerelmes leszel, azt nem fogod megkérdezni.
2018. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2

Igen, velem sokkal közvetlenebb. Felnézek rá, mint tanarra, de nem hiszem, hogy csak a tudása vonzana.

Köszönöm szépen a többi választ is.

2018. szept. 25. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:

És az nem lehet, hogy a kitüntetett figyelmet élvezed? :) Meg hogy a tanár úr ezek szerint nem csak egy fokkal szebb az ördögnél? ;) Nem lehet, hogy attól közvetlenebb veled, mert a különóráid miatt eleve többet vagytok összezárva, mint a többi osztálytársaddal? A közvetlenség mit tarak? Iskolai dolgokon kívül van-e másról is szó?


Egyébként én is csak támogatni tudom azt amit a többiek mondtak: amíg nem végeztél a sulival ne csinálj semmit és azt is nagyon óvatosan! Azért lehet számítani az emberek "jóindulatára": suttogás a hátad mögött, pletykálás, szarkavarás.

2018. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálunk is volt olyan annó, hogy valakibe a fél osztály bele volt zúgva, de persze csak tini rajongás volt, és bár tény, hogy a tanárod nagyon fiatal, akkor is a tanárod, te meg a diákja vagy. Szerintem ne gondolj bele túl sokat, hiszen szimplán csak azért is lehet veled kedves, mert jó vagy a tárgyából. Szóval szerintem a saját érdekedben ne éld bele magad nagyon. Tetszeni tetszhet, de ennyi, legalábbis amíg ki nem járod a sulit, addig biztos.
2018. okt. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy gyereknek gondol :) Persze ha azt választja, hogy gimiben tanít, nyilván azért (legális remélhetőleg azért is) választotta ezt, mert szereti ezt a korosztályt.

Ha veled sokkal közvetlenebb, az igen is jelent valamit. Méghozzá azt, hogy bízik benned, jobban mint más diakban. Viszont az, hogy ő is belelát-e valamit, nagyjából leszűrhető. Abból, illetve az alapján hogy mit és hogy mond el :)

Bár csak van annyira okos, hogy tanárként diákkal nem kezd ki.

Lehet hogy rajongás, még csak 17 vagy. De ha érettebb vagy mint a korosztályod, akkor lehet többnek érzed ezt magadban.

Megérinteni is szokott? Pl válladra tenni a kezét, vagy hogy ne írj és addig megfogja a kezed. Vagy bármilyen szituációban keresi a lehetőséget hogy megérintsen? Ha igen, az szerintem mindenképpen jelent valamit.

Ha gondolod, írhatsz, segitek kivesézni ezt a dolgot :)

2018. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne jóképű csak a "lelke" tetszik akkor is szerelmes lennél? Gondolkodj el ezen, mert ez fontos. Én is anno szerelmes voltam a tanáromba ez múló diákszerelem.
2018. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Igen, szerintem akkor is.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. okt. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!