Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy történész alapszakos...

Egy történész alapszakos hallgatónak hány oldal szakirodalmat kell olvasnia az alapképzése során? Mennyivel több ez, mint más szakokon?

Figyelt kérdés

Egy gyors becslés:

6 félév * félévenként 7 tárgy * tárgyanként egy 250 oldalas könyv = 10500 jön ki.

Mennyi lehet ez a valóságban?



2018. szept. 22. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ennyire szorgalmas és érdeklődő diák nincs. Már az első félévben nagyjából kiderül hogy a történelemnek ki melyik részét kedveli jobban. Az ahhoz kapcsolódó könyveket lehet el is olvassa, de a többit biztos nem. Idő sincs rá, meg igazából elolvasni nem nagy cucc de az olvasottak hosszútávú megjegyzése már az. Félévenként 1 maximum 2 könyvet lehet számolni, de legtöbbek az órákon elhangzottakból tanulnak, meg a tanárok által kiadott jegyzetekből, diákból, tehát az egész képzés alatt lehet hogy összesen nem olvasnak el 250 oldalt könyvekből.
2018. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikás vagyok és nekünk pl. első félévben három kötelező "tankönyvünk" volt, amit el kellett olvasni (700, 300 és 200 oldal körüliek), ezen felül négy regény és hetente novellák, drámák, versek. Ez mind kötelező volt és kellett az órákra, zh-kra, vizsgákra. Mindig adtak ajánlott olvasmányokat is, de azt már tényleg nem olvasta el senki sem év közben... Én pl. úgy csináltam, hogy kiválogattam azt, amelyik szimpi volt és azok közül egy-kettőt elolvastam a nyáron. Az egyik barátnőm történelem szakon van és kevesebbet olvasnak, mint mi, de azért nekik is van bőven. Szerintem átlagban nagyjából valami ilyesmi lehet, talán valamivel kevesebb. Viszont nekik is van több olyan órájuk, ahol a kiadott könyvből kell felkészülniük, egyedül kell feldolgozniuk a tartalmát és számonkérik.
2018. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
szerintem ennyi nagyon kevés 3 év alatt :D tök mindegy, mennyi a kötelező, fele úgyis feltételezés, meg hazugság... a politikától függ, milyen korban milyen statisztikákat készítettek, meg mit tanítottak, meg taníthattak a tanárok...
2018. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kutatásokat is végez a hallgató a tanulmányai során akkor sokkal többet olvas illetve dolgoz fel.
2018. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!