Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2. gimnáziumba se sikerült...

2. gimnáziumba se sikerült beilleszkednem. Nem tudom mi lehet a baj. Tippek? ( hosszabban lent)

Figyelt kérdés
9.ben az osztály amibe kerültem sajnos pár nárcisztikus ember eléggé elrontott, ezért beilleszkedésre semmi esély nem volt..( ettől függetlenül próbálkozgattam..) Nem vagyok egy nagyhangú típus, ez biztosan nem segít. De valamiért túl ellenszenves a legtöbb ember, igen előítéletes vagyok tudom, csak ez igazán megnehezíti. Az új osztály ahova kerültem, szintén nem egy túl jó suli, a tanárok többsége már nem szimpatikus, az osztálytársaim tudomást se vesznek rólam.

2018. szept. 22. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval, nárcisztikus személyiségű emberek mindenhol vannak, max. nem mutatják ki ezt annyira. Saját tapasztalatból tudom, hogy milyen ilyen emberekkel napi szinten együtt lenni, de pont az ilyen (már bocsánat a kifejezésért) sz@ rháziak miatt nem hagynám ott az iskolát. Ahhoz egy osztályban elég sokan vannak, hogy legalább egyetlen emberrel is közelebbi kapcsolatot alakíts ki. Nem muszáj iskolán kívül összejárni, ha nem olyan a kapcsolat, de az nagyon fontos, hogy mindig tudj valakihez csapódni, egyedül nagyon be tudsz csavarodni. De már mindegy, ha iskolát váltottál. Nagyon év eleje van még, még nekik is új a helyzet, nyiss feléjük, biztos lesz valaki, akivel kölcsönösen szimpatikusak lesztek egymásnak, és simán tud változni a véleményük téged illetően. A tanároknak csak annyi figyelmet szentelj, hogy mindent a képességeidhez mérten a legjobban megtanulsz, nem kell haverkodnod a tanárokkal, ha szabályba ütközőt csinálnak, nyugodtan jelezd o.f.-nek.

Egy dolgot tarts szem előtt, az iskolába nem bájcsevegni jársz, azért, hogy tanulj, úgy tekints a dologra, hogy kötelező, de a szünetek megkönnyítik a helyzetet, ne törődj másokkal, fordítsd azt az időt magadra. Ha jól gondolom, 10.-es vagy, hamar eltelik az az idő, nemsokára már érettségizel is.

Ha minden kötél szakad, és senkivel nem leszel jóba, ne felejtsd el, magadra mindig számíthatsz! (:

Mindenesetre, kitartást és a legjobbakat!

2018. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. szept. 23. 08:22
 3/4 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg nyitottabb lenni és egy-két nagyon jó barátot szerezni, akkor sokkal elviselhetőbb a többiek baromsága. Az én osztályomba is járnak hülyegyerekek mégis mivel sikerült barátokat szereznem, nem is érdekelnek. Csak a könyvekben meg filmekben van családias, összetartó osztály (persze van kivétel, általánosságban beszélek). Csak azt tudom tanácsolni, hogy kicsit legyél bátrabb, olyan nincs, hogy egy ember se kedveljen meg.
2018. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj át levelezőre, vagy legyél magántanuló, nekem is meggyűlt mindig a bajom a sok nyomorult osztálytárssal, 12-es vagyok, de mind ordít, fingik, büfög, stb, mert ez "vicces" 18-19 évesen, esetleg arról beszélnek, hogy kit, hogy, hol ba sztak meg.

Hányok tőlük, legszívesebben én is átmennék levelezőre, de nem tehetem.

2018. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!