Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindig azzal szolnak be az...

Mindig azzal szolnak be az osztálytársaim, hogy milyen csöndes és magányos vagyok. Mit csinájak?

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány éves vagy. De ha már gimnáziumba jársz, akkor próbálj meg kicsit változtatni rajta. Ismerkedni, dumálgatni, bekapcsolodni az osztály életébe.

Nem irtad hogy f/l vagy, de biztos hogy az ellenkező nemből is van visszahúzódobb , beszélgess/lógj velük.

Ha pedig ez csak az iskolába van, és azon kivül vannak barátaid akkor ne foglalkozz velük.

2018. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
16, lány vagyok.. Egyébként köszi!
2018. szept. 29. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:

A jövőd szempontjából a legfontosabb hogy tanulj. Ebben a korban nagyon kevés igazi barátság/kapcsolat alakul ki.

Soha ne érezd hogy lemaradsz valamiről. Kapcsolatot/barátokat nyugodtan kereshetsz 18-20 évesen a főiskolán. Bár ha valóban túlzottan zárkózott vagy akkor azon változtass, nyiss mások felé, csak úgy találhatod meg a hozzád hasonló embereket. Vagy találj valami csoportos hobbyt, sportot,ahol csapattag lehetsz, vagy szervezz valamit (szakkör,csoport,programm) ahol te lehetsz a vezető. Csak legyél kitartó, mert semmi nem megy egxik napról a másikra, 3s ne aggódj rengeteg időd van még!

2018. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Amikor annyi idős voltam mint te, szintén csöndes voltam, viszonylag magányos is, bár volt az osztályban két barátnőm, és a párhuzamos osztályban is kettő. De azért a nagypofájúak beszólogattak, hogy milyen csöndes vagyok, meg szerintük ez álszerénység, felsőbbrendűnek képzelem magam náluk, ilyesmi. Elég jó tanuló is voltam, bár nem kitűnő. Akkor csak zavartan hallgattam és őrlődtem ezeken. Azt tanácsolom, hogy inkább vágj vissza! Vegyél erőt magadon, hidd el, semmi rossz nem fog történni. Én nagyon megbántam, hogy némelyik nagyszájúnak nem szólogattam vissza, ma már simán megtenném. Persze nem olyan könnyű kapásból visszavágni. A helyedben elképzelnék tipikus párbeszédeket, és begyakorolnék pár visszavágást. Ilyeneket mondanék: Azért vagyok csöndes, mert jobb csöndben lenni, mint veletek beszélgetni. / Figyelj, lehet, hogy te ezt nem fogod érteni, de képzeld, amikor csöndben vagyok, gondolkozom. Vannak ugyanis gondolataim. Picit csöndben maradsz, neked is lesznek. Nem vagyok magányos, de itt az osztályban jobban szeretek egyedül lenni, mert ti nem vagytok megfelelő társaság. Valószínű persze, hogy erre nem fognak tudni mit mondani, vagy röhögni fognak, vagy sértegetni. Erre persze rögtön lehet azt mondani, hogy: "Reakciód tükrözi értelmi képességeidet. Sejtettem, hogy érveid persze nincsenek." Stb.
2018. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!:D

(Az utolsó kifejezetten tetszett)

2018. szept. 30. 08:06
 6/13 A Tengerész ***** válasza:
Mindig is az voltam én is. És engem is bántott, hogy bántanak. Aztán valahogy rájöttem, hogy én ilyen vagyok ők meg olyanok. És arra is, hogy sz..rok rájuk. Ha beszólnak elég csak annyit válaszolni "Közöd hozzá??..." Unatkozol? Játssz a p..csöddel, ne velem foglalkozz!
2018. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Gona válasza:
74%

Én is az voltam, és az is vagyok, és büszke vagyok erre. Introvertált (befelé forduló) személyiségtípusok vagyunk, nem pedig extrovertált (kifelé forduló) típusok.

A kifelé fordulónak sok ingerre van igénye, a befelé fordulónak nem. A kifelé fordulók sokat beszélnek nem igazán lényeges dolgokról, ami a befelé fordulókat nem igazán csigázza fel.

Sokmindent tehetsz, pl. nem foglalkozol velük, tudván hogy minket nem a sok kicsi hatás érdekel, hanem a kevés nagy, nem a felszínes dolgok, hanem amikben van mélység. Ha szenyán szólnak be, a játék kedvéért visszaszólhatsz:

"Csendes vagyok, mert ki sokat beszél, keveset mond."

Ha bunkóznak, akkor lehet erősebbet is:

"Hogy kommunikáljak veled, ahhoz előbb növessz agyat..."

De elsősorban azt mondom ne igazán érdekeljen a külvilág véleménye. Légy bátran Önmagad! Légy az az Önmagad, aki leginkább szeretnél lenni! :)

2018. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy ha szeretnének beszélgetni, szívesen meghallgatod őket. Persze csak ha tényleg.
2018. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne csinálj semmit. Ilyen vagy és kész.
2018. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt a helyzet, később még a tanárok is rámszálltak.Ezekután szociális fóbiám és depresszióm lett.Bárcsak kiálltam volna magamért. Remélem neked nem fajul idáig. Kitartást! :)
2018. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!