Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, ti mennyire...

Egyetemisták, ti mennyire ismeritek a szaktársaitokat?

Figyelt kérdés

Én most fejeztem be a harmadik hetemet az egyetemen. A helyzet érdekes, a szakon kb. 80-an vagyunk, a legtöbb óránk együtt van, és vannak kisebb csoportos órák is 20-25 fővel. A csoportomba tartozó embereket már jobban ismerem, a nevüket is tudom, de még mindig vannak olyan szaktársaim, akiket nem ismernék meg, ha szembejönnének velem az utcán.

Mindenesetre szerintem még mindig jobb a helyzet, mint általában, hiszen tisztában vagyok vele, hogy nagyobb, népszerűbb szakokon el tud veszni az ember a több száz ember között. Nálunk kifejezetten törekednek arra, hogy közelebb kerüljön a csoport egymáshoz, van külön beszélgetős, ismerkedős óra is 0 kreditért, ez sokat segít, olyanok vagyunk, mint egy nagy osztály. :)


2018. szept. 28. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy vagyok, ahogy te. Igazából 4-5 lánnyal vagyok együtt a legtöbbet azok közül, akikkel 20 fős csoportban voltam. Szóval a többi lányt rajtuk kívül nem ismerem.
2018. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 15 fős saját csoportunkból mindenkivel baráti a viszony, közös programokat is szervezünk. A teljes szakról 1 embert ismerek régebbről, kettővel az egyik óra előtt barátkoztunk össze, meg még vagy 5-6 emberrel néha váltok 1-2 szót. A maradék 100+ embert felismerni felismerem, de csak köszönünk egymásnak. Viszont előadásokon nagyon jól el lehet beszélgetni a mellettem ülővel, akárhova is kerülök. Nekünk csoportonként van egy kijelölt mentor aki segít eligazodni a szakon, feloldani a társaságot, de ez csak a sajátunkon belül megy, a többi emberhez való viszonyon sokat nem változtat.
2018. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már az ötödik félévet tolom de kb senkit sem ismerek, max 4 embert, amiből egyet azért mert egy albérletben lakunk, a másik hármat pedig inkább ő ismeri, én meg csak úgy. Látásból persze felismerek sokmindenkit hogy ez is ide jár meg az is, de ettől jobban nem ismerem őket.
2018. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb 400 emberrel járok be egy előadásra és 30 tanköri társam van, de a szakomon 600 gólya van, a karomon meg 1200 összesen.


Én 3-4 embernek tudom a nevét és senkivel sem beszégetek nagyon.


A követelező dolgokon kívűl semmilyen külön egyetemi programra nem mentem el, csak a tanulás miatt járok be.

2018. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!