Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában a tanárok...

Középiskolában a tanárok szoktak a tanáriban beszélgetni a tanulókról? Vagy "pletykálni" róluk, kibeszélni őket?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen témában? :D Nem feltétlen rosszindulatúra gondolok, de lehet az is. Jegyekről, vagy mi szokott ilyenkor a téma lenni? (Leginkább tanárok válaszára lennék kíváncsi :) )

2018. szept. 30. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Tanáriban kevésbé. Értekezleten annál inkább. Ott kb. minden tanulóról szó esik, nyilván a problémásabbakról (bármilyen szempont szerint) több. Ha van valami hirtelen sztori, akkor persze van, hogy megemlítik egymásnak, de amúgy ne gondold, hogy pletyizés céljából ülnek a tanáriban. Felkészülnek az óráikra, adminisztrálnak meg hasonlók. Lyukas órában is dolgoznak, csak nem a diákokkal közvetlenül.
2018. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Igen, szoktak, de még munkán kívül is :P Szünetben rohannak, de lyukasban beszélgetnek. Onnan tudom, hogy anyukám középiskolai tanár. Én nem középiskolai tanár vagyok, hanem másféle pedagógus, de igazából kb. 60%-ban a "pletykálkodás" megy... :D Kiről mit tudtunk meg innen-onnan, apjáról kiderült, h csalja az anyját fűvel-fával, verték otthon, drogozik, miket rontott el órán, miket csinált rohadt jól (ami releváns annak a tantárgynak a szempontjából, amit a másik kolléga tanít)... Ilyenek.

Ez persze intézményenként valszeg NAGYON változó. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy fővárosi, nagyvárosi, kisvárosi, vagy falusi intézményről van-e szó... Meg pláne attól, hogy milyen a munkaközösség, mennyire vannak jóban a munkatársak, mennyire bíznak meg egymásban... Meg az is attól függ, hogy milyen témák merülnek fel, tehát biztos van olyan hely is, ahol inkább rosszindulatú pletykálkodás folyik...

2018. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk speciel inkább pletyka ment. A munkaközösség nem volt olyan rossz, kb 2 tanár lett kirekesztve, de ők elég maguknak valók voltak.

Ja én diak vagyok, csak inkább a tanárokkal beszélgettem, mint sem a diákokkal. A tanáriban tényleg rengeteget dolgoznak, inkább értekezleten vagy amikor folyosón tanári előtt találkoznak max 4en kibeszélnek valakit. Nálunk az egyik legszaftosabb volt, amikor igazgatónál kihúzták a gyufát.. az gyorsan elterjedt a tanárok körében.

Megyeszékhelyi középiskoláról van szó (6-700 diak kb )

2018. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csendesekről is, vagy inkább a "nagyszájú" diákokról? :D
2018. szept. 30. 22:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy... Akiről épp van vmi "tudnivaló" :P
2018. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Más ha kitalált infókat terjesztenek ,úgy hogy mástól másképpen informálva,mint ahogy az a valóságban is van.

Tanárok arra is hajlamosak hogy terjesszék azt.

Most a rosszindulatú emberekről van szó.

2018. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Pletyi Marcsa és Pletyi Pál mindenhol létezik.
2018. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, szoktak. Meg hasonló stílusban is beszélnek egyes diákokról, mint azok róluk. Nyilván, akinek nem inge...
2018. okt. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Én csak általános iskolában tanítottam, de mikor bekerültem oda, meglepett, hogy a tanáriban szinte mindig a gyerekekről volt szó. Mindent megosztottunk róluk, kivel milyen probléma vagy épp kin milyen dicsérnivaló volt. Mindig szem előtt tartottuk a családi hátteret is, ha valamelyik gyereknél családi gondok merültek fel, megbeszéltük.

Szakközépben is tanítottam, de ott nem emlékszem ilyesmikre a tanárikból, meg ott nem is voltam annyit odabent, mert csak óraadó tanárként dolgoztam nekik.

A pletyka amúgy nálunk nem ment annyira. Inkább csak minél többet tudni a tanulókról.

2018. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Igen, szoktak, ezért nem érdemes bizalmaskodni egyikkel sem!
2018. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!