Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek higy marad energiátik...

Nektek higy marad energiátik tanulni mikor hazaértek?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy sosincs.

Megpróbálok leülni tanulni mindig, de a fejem egyszerűen mindig elkalandozik. Ha későbbre akarom hagyni abból sosincs semmi, mivel estefele még annyi figyelmem se marad. Ti hogy oldjátok meg?



2018. okt. 2. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj haza, hanem valami tanulós helyre ami segíti a koncentrációt. Lehet könyvtár vagy más hasonló, csendes hely ahol mások is tanulnak. Esetleg a sulidban valami hely.


Környezet nagyon fontos.

2018. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Otthon csönd szokott lenni.
2018. okt. 2. 16:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon ilyen a helyzetem. Nos,sokszor úgy oldom meg,hogy egyszerűen raveszem magam,azzal,hogy rendbe kell raknom az eletemet,mert ha nem vagyok lelkileg boldog,akkor mar mindegy,meghalok,kesz,de ha megis az istenke megsegit...akkor mar ne legyek csupa egyes,mert az nem hianyzik,igy ebben a legketsegbeesett pillanatomban is tanulok,van hogy későn kapok észbe,de kihozom belőle a maximumot,es nagyon koncentralok a dologra,amit tanulok,visszamondom magamban,ismetelgetem,nagyon pici szünetekkel.
2018. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig energiam iskola után egy deka se...hazaerek,nemsokára vége is a napnak...semmi erőm,viszont igyekszem nem elrontani.
2018. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 timiandi ***** válasza:
Hát, én most kezdtem a kilencediket. Az elején megpróbáltam ezt az esti tanulást, de aztán sosem tudtam magam rávenni. Mostmár nem is tanulok😂 volt már egy pár dogánk, mind jó lett, szóval még bírom. Én reggel alapból mindig korán kelek ( 6 ), de szokásommá vált 5-kor, 4-kor kelni. Reggelente sokkal jobban megy a tanulás. A leckét a szünetekben csinálom, amúgy meg figyelek órán és megjegyzem kb. az egészet.
2018. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
11.-ben valamivel nehezebb. Én is 6-kor szoktam kelni, de nagyon nehezen. Amugy ti milyen szakon vagytok?
2018. okt. 2. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:

De a csönd önmagában otthon kevés. Mert csak punnyadás vagy netezés lesz.


Ezt nehéz elmondani, hogy miért de működik a más hely. Próbáld ki

2018. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kávé, meg a zenehallgatás szokott segíteni :) ha másra nem is, de arra rá tudom venni magam, hogy legalább átírjam az anyagot egy másik füzetbe, ezzel is memorizálom valamennyire. Este hat után amúgy már olyan fáradt szoktam lenni, hogy még ahhoz sincs energiám, hogy a hobbimmal foglalkozzak :/ Most 11-es vagyok, közgazdasági szakon tanulok, és hát rengeteg mindent kell megtanulni szakmaiból... ilyenkor fel szoktam osztani az anyagot, hogy pl. napi egy oldalt megtanulok, persze csak dolgozat előtt szoktam ilyet, mert ha nem írunk/felelünk, akkor ki se nyitom a füzeteket.
2018. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos vagy sem, én eléggé ráálltam a reggeli tanulásra az utóbbi időben... Inkább felkelek 4-kor, de este már képtelen vagyok bármire is. Egyébként 11.-es vagyok.
2018. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok. Én ha nagyon-nagyon nem tudom rávenni magam a tanulásra, akkor kicsit kreatívkodom :D Mikor tavaly magyaron a bibliáról tanultunk (utáltam szívből a témát), és arra került a sor, hogy dolgozat, fogtam az anyagot, és írtam belőle random egy hülye, értelmetlen verset. Írás közben pedig sikerült memorizálnom az egészet, és egy bazinagy ötöst írtam :D És tanulás közben még jól is szórakoztam. Vagy a tananyagot a lehető leghülyébb dologhoz kapcsolódva lehet még könnyen megjegyezni. Erről IceVlogsnak van egy videója youtube-on :)
2018. okt. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!