Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudok szóban felelni?

Nem tudok szóban felelni?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy hogy megtanultam mindent, ha felszólít inkább azt mondom hogy nem tudom és beírja az egyest. Ha szóban kell felelnem leblokkolok, remeg a hangom és szinte ájuláa közeli állapotba kerülök :(

Egyébként világéletemben ilyen voltam, életemben talán ha kétszer mertem felelni. Van valami megoldás rá hogy ne blokkoljak le? Nem vagyok valami beszédes típus, nem tudok improvizálni és percekig beszélni a semmiről.


17/L



2018. okt. 3. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lámpaláz (szociális fóbia)
2018. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről mindenképpen kellene beszélned az érintett tantárgyakat tanító tanárokkal. Nem hiszem el, hogy ezt valaki nem értené meg/nem fogadná el, hogy neked a szóban való felelés nehézséget okoz. Ezért ne vállald be mindig az egyest, mert te fogsz rosszul járni. Vagy ha úgy tűnik, neked nem sikerül semmit elérned az üggyel kapcsolatban, kérd meg valamelyik szülőket, hogy beszéljen a tanárokkal.

Én egyébként teljesen megértem, ugyanezzel a problémával küszködöm évek óta, viszont nálam csak akkor jelentkezik gond (szédülés, végtagok remegés), ha fel kell állnom. Ülve már megtanultam annyira kezelni a stresszt, hogy képes vagyok többnyire problémamentesen felelni, bár az izgulás néha az én agyamat is blokkolja, de ilyenkor a jóindulatú tanárok meg úgyis tesznek fel segítő kérdéseket.

2018. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg az iskolapszichológust. Ez nem úgy megy, hogy beveszel egy tablettát aztán holnapra elmúlik. A végére kell járni, mi okozza az önbizalomhiányodat, és fokozatos gyakorlással kell túllépni rajta.
2018. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a legjobb barátomhoz fordultam, név szerint :Jack Daneils-hez, ő minden korlátomtól segített megszabadulni, noha nem is örökre, de egy felelés erejéig mindenképpen, még akkor is, ha felkészületlenül álltam ki az engem pásztázó, félelmetes, gúnyolódó/röhögni vágyó horda elé.

Ha Zacher sem tud előállni egyfajta gyógymóddal, akkor kérdek segítséget a pajtimtól, aki soha sem hagy cserben (max. a megkésett utalás állhat szimbiózisunk közé).

2018. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Igen, az alkohol is béta blokkoló, régen előadóművészek, színészek alkalmazták fellépés előtt. De suliban azért... nem is tudom. Rálehelsz a tanárra és az is kiüti magát. Egyébként nem mindenkinek használ, főleg aki nem bírja.
2018. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!