Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti beszélnétek a tesi tanárral...

Ti beszélnétek a tesi tanárral ebben az esetben? (Szükségem van egy felnőtt véleményére! )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mostanában rengetegszer játszunk csapatsportokat,ahol a tanár kiválaszt min. 2 csapatkapitányt,és azok választanak tagokat. Általában en vagyok az utolsó,és nagyon rosszul esik. Gyomorgörcsöm,hányingerem van ha tudom hogy van aznap tesi.



És látom hogy mások is kellemetnlenül érzik magukat,hogyha közel vannak az utolsó helyhez,látszik a tekintetükön. Szerintem ez embertelen és nagyon stresszes módszer, mellesleg érzem hogy falat épít közém és a többiek közé, csakmert utolsó vagyok bizonyos dolgokban.

Pokollá teszi az életem,es nem akarom hogy ez így maradjon.

Meg akarom kérni a tanárt hogy ezentúl számozással ossza be a csapatokat (pl végigmegy úgy hogy egyes,kettes,hármas, egyesek ide,kettesek oda,hármasok amoda) de nem tudom teljesítené e a kérésem,mert elég szigorú,de azért nem gonosz. Azt is el akarom kerülni hogy a többiek tudjanak róla hogy erre kértem,a szegyenérzetem nem bírná el. Ti mit tennétek ? Kivel beszéljek? A tesi tanárral, az ofővel aki megértőbb de lehet beszélne az osztállyal is (amit el akarok kerülni )vagy nyújtsak be valamilyen petíciót hogy tiltsák be ezt a módszert?(ez utóbbi csak megfordult a fejemben, mert tudom nem vagyok egyedül,akinek ez rosszul esik ) mit kéne tennen?

16/L



2018. okt. 7. 17:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem egy talajparaszt, akkor a helyedben beszélnék vele négyszemközt. Egy próbát megér, és ha nem jön be, mehetsz az ofőhöz.
2018. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Tiniként a suli az eleted,ott van a legtöbb ismerősöd barátod,akikk napi 10 órában össze vagy zárva. Es minden nap átmenni így egy nyilvános megaláztatáson nem olyasmi amit még 3 évig el szeretnék viselni.

Köszi kettes!

2018. okt. 7. 17:36
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igazad van. Kérheted úgy a tesitanárt, hogy előtte szólsz hogy nem szeretnéd ha kitudódna a beszélgetésetek. A petíció sem rossz, de az már érzékenyen érinthetné a tanárt, hogy szóvá sem tetted hogy zavar a módszere és mintegy tiltakozás jelleggel a háta mögött szervezkedsz. Egyébként nincs mit szégyelni ezen az osztály előtt sem. Érdemes lenne utána olvasni melyik módszer mennyire lehet motiváló csapatsportokban.
2018. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem kéred meg, hogy néha te is lehess csapatkapitány, ne csak mindig ugyanaz az ember?

A petícióval amúgy nem sokat érnél el szerintem, főleg, ha nem vagy valami népszerű az osztályban sem, akkor csak azért is a nagyobb szájúak téged támadnának, hogy mit hisztizel egy játék miatt. Meg ennek a csapatkapitánykodásnak is az a lényege, hogy a haverjaikat/jó játékosokat válasszák be a csapatba, ha pedig a tanár osztaná be csapatokba az embereket, ez lenne a baj, hogy nem XY-nal kerültek egy csapatba..

Szóval igen, szerintem inkább arra kérd a tanárt, hogy a többiek közül is válasszon csapatkapitányt, vagy aki nem szeret csapatban játszani, az csinálhasson valami mást, mondjuk nyújtás, vagy gyakorlatok, tollas, stb.

2018. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
78%

Átérzem a helyzeted, a tesiórák nekem is mindig a nap mélypontjai voltak. Első körben mindenképpen a tanárral beszélj, ha kicsit is normális, ezt meg fogja tenni. Nem lógást kérsz, ez teljesen vállalható kérés.

Nálunk akik még problémásak voltak, átkérhették magukat gyógytestnevelésre, ahol egyébként mindenki olyan gyakorlatot csinált, ami a képességének megfelelő. Nálad erre nincs lehetőség?

Egyébként nálunk még úgy volt, hogy akármennyire is egymásnak ugrasztott 2 embert tesin, hogy utolsó vagy éppen az ellenfél csapatban van, kicsengetés utáni órán már senki nem emlékezett rá.

Kitartást!:)

2018. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanár vagyok (igaz, nem tesi), és én is a négyszemközti beszélgetést javaslom. Ha nem változtat rajta, akkor szerintem említsd meg az osztálytársaidnak a következő ilyen kiválogatáskor, hogy nem akarsz mindig utolsó lenni. Egy próbát megér, csak lazán. (pl. "Nemár, srácok, mindig ugyanazok maradnak utoljára, most legyen már véletlenszerű, úgy izgalmasabb a dolog.")


Egyébként megértem, hogy rosszulesik. Ebbe még bele sem gondoltam, de köszönöm, hogy leírtad, biztosan nem fogok ilyen módszert alkalmazni, ha esetleg egyszer helyettesítek tesin.

2018. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
17%

szerintem ez nem nagy dolog, ha valahova szándékosan osztanak be akkor a társaid nem fognak jobban szeretni...

kezdj el javítani a soprt teljesítményen

mikor általános iskolás voltam nekem is ugyan ez volt, utolsók között választottak, nem tudtam kötélre mászni, ha sorsolva lett a csapat akkor is az összes csapattársam fogta a fejét, hogy minek került ez ide?? meg nem lehet átadni??

középsuliba meg jobbára a futás volt az egyetlen gyengém, függeszkedésbe másztam kötélre, fél perc alatt 60fekvő stb

mindenbe remekeltem :D

neked is inkább a gyengeségeidet kéne fejleszteni, hogy ne legyen ilyen, ne legyél kiközösítve és az önbizalmadnak is jót tenne :)

2018. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 nemaRendőrség ***** válasza:
9%

Én is mindig utolsó voltam gimiben de sosem érdekelt. Egyetemen egyszer első voltam akkor vertem a mellem.

Nem értem miért baj, hogy vannak gyengébb és erősebb képességei valakinek. Ha te rossz csapatjátékos vagy, akkor ne a csapatot akard megváltoztatni, hanem magadat

2018. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nem játszom rosszul,nem vagyok túlsúlyos. Nem is utálnak,csak kevesebb barátom van

. Es ha egyszer kétszer csapatkapitány vagyok,attól még a többi esetnél ugyanaz van.

2018. okt. 7. 17:55
 10/36 A kérdező kommentje:
Valaki segitsen.. nem tudom mitévő legyek!
2018. okt. 7. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!