Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is igaz, hogy a...

Szerintetek is igaz, hogy a gimnáziumi testnevelés tanárok közel 90%-a idegbeteg, kiégett ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp az előbb töltöttem ki egy, a testnevelés fontosságáról szóló kérdőívet és eszembe jutottak a régi emlékek.

Jelenleg 23 éves vagyok szóval már bőven mögöttem vannak a gimis évek de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről. Soha sem szerettem a tesit egyébként, de nem vagyok kövér és egészségügyileg sincsenek gondjaim (rengeteget biciklizek, igazából más testmozgást nem végzek de nem is érzem hiányát), szimplán csak értelmetlennek találtam az egészet, de szerencsére ebből a heti 5 tesi mizériából épp kimaradtam, de még a heti 2 is sok volt néha.


Szerintem nagyon szánalmas, hogy ennyire nagy hangsúlyt fektetnek jelenleg a testnevelés órákra, miközben a gimis diákok eléggé le vannak terhelve és ezek amúgy is csak "alibi" tesiórák többségében.


És akkor a tesitanárok... Nem azt mondom, hogy mind olyan, de nekem is mind a három tesitanárom gimiben azt hitte magáról valami katonai kiképzőtiszt aztán majd ő jól megmutatja... :D Gőgös volt, idegbeteg és égett benne a versenyszellem.


Aztán most, hogy egyetemet is elvégeztem és néha ráláttam, hogy milyen emberekből lesznek a jövő tesitanárjai...

Hát úgy nagy általánosságban elmondható róluk, hogy nagyon buták, semmi máshoz nem értenek (amúgy meg miért mennének tesi tanárnak?) de arra a semmire nagyon jól tudják verni a mellüket - miközben a legkönnyebb szakok között van, azért a fizikai teljesítményt ne vessük már össze a szellemivel. Nyilván én nem tudnám megcsinálni az akrobatikus cirkuszi mutatványokat amiket talán ott elvárnak de ahhoz nem is ész kell.


Szerintem ezzel a heti öt tesivel semmit nem érnek el. Okosabbak nem lesznek tőle a diákok, maximum csak frusztráltabbak azt a pár paprikajancsit kivéve aki 20 perc focitól érzi királynak magát. Aki akar mozogni úgyis fog, aki nem annak meg nyűg az egész. Ráadásul ami még szánalmasabb, hogy még egyetemen is van kötelező testnevelés, FELNŐTT embereknek konkrétan megmondják hogy márpedig te igen is mozogni fogsz.


És ne gyertek azzal, hogy jaj de hát nagyon fontos mert ennyi meg ennyi elhízott ember van. Alkoholistából is rengeteg van (1 millió alkoholista országa? :) ) mégse látom a prevenciós órákat felbukkanni a gimnáziumokban (esetleg csak elvétve, évi egyet.)


2018. okt. 11. 23:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy egyetemen kötelezővé teszik a tesit miközben azzal az idővel amit arra tosztam el mehettem volna helyette inkább a munkahelyemre dolgozni. :D
2018. okt. 12. 00:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem minden esetben van így. 3 tesi tanarom volt gimibe

-1 : földrajz tanár is volt heti 2 tesi óra nem volt az aki kielte magát rajtunk , inkább játszottunk kötelező felméréseket csináltuk csak meg

-2: foci csapat edzője is volt nem csak tesi tanár. Az élete a sport reggel 4kor már éberedt ment futni,egésznap iskolába "tanit" délután külön edzések (most utólag akikről tudok 3an leigazolgak csapatokhoz tolunk legalább 100kmre ,és ők most ebből élnek)

3.: Inkább kézilabda edző volt.

Na nála 45percbol 20perc futás volt.

Utaltuk,és nem hazudok volt legalább 100kg a nő!!!! De neki is a kezis lányok akkor sikereket értek el.


Szóval nem neveznem annak hogy kiégett emberek csak az életük a sport . Lehet valami miatt fel kellett adjak az ő palyafutasukat,de a sport maradt így akinek tudjak tovább adjak. Lehet van olyan akinek valóban "más nem jutott"

De a többség szereti ,(ha mast nem a fiatalokat is szívatni )

A heti 5 óra (én meg utolsó evbe élvezhettem) meg a tanárom szerint is hülyeség volt ! Persze fontos a mozgás bevallom én is csak ott szaladgáltam órán, iskolán kívül maximum séta.


A mozgás jó, mióta nem járok iskolába magamtól járok el edző terembe és napi 4-5km séta megvan! Az volt a baj az iskolába hogy annyira erőszakosan kellett csinálni mindent, hogy aki szereti meg az se szerette.

2018. okt. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a 90%-a idegbeteg, kiégett-e de azt tudom, hogy az én jelenlegi tesitanárom szerintem nagyon jó fej,és nem azért gondolom így mert mindig elengedi a tesi órákat(mert amúgy nem engedi), hanem mert megtud tartani egy egészségesen közvetlen, barátságos kapcsolatot tanár-diák között, amellett, hogy a követelményeket becsülettel megköveteli. De ez a korábbi tanáraimról szintén el mondhatom, egy kivételével. Tehát nálam ötből négy nagyon jó volt. Szerintem gimiben azért is szuper a testnevelés óra, mert számomra (és valószínűleg nem csak én vagyok így evvel) kikapcsolódás, egy nehezebb tantárgy után, vagy előtt. Valamint a heti 5 tesi óra azok számára is kedvező akik egyébként szívesen sportolnának, de nincs idejük/lehetőségük rá(tanulnak, külön órákat vesznek, esetleg dolgoznak, ami már a gimiseknél sem ritka..) Avval egyet értek hogy egyetemre már tényleg fölösleges testnevelés órákat tartani, mert ott azért (gondolom) sokkal több a tanulnivaló, elfoglaltság..., ahogy te is írtad nem gyerekekről van szó, akiknek a fölösleges energiájukat kell lekötni, és fittségüket megőrizni hogy nagyok legyenek, és erősek,hanem felnőttekről,akik már inkább dolgoznának szabadidejükben,kezdenék felépíteni a karrierjüket, életüket, mert a szülői támogatás nem mindenkinek adatott. Tehát pont az a korosztály ahol az ember már eltudja magának dönteni hogy ő akar-e sportolni vagy sem.Mert aki akar az ígyis-úgyis fog sportolni, aki nem az az egyetem után úgyis "eltunyul" mert nem sportol, tehát semmi értelme arra a pár évre szinten tartani, amikor amúgy sem foglalkozik vele.. Véleményem szerint kétségtelen hogy sok olyan stílusú, személyiségű tesitanár van amiket te leírtál, de a kérdésedben írt százalék mennyiség túlzás.. Valószínű a rossz tapasztalataid miatt, mert pont olyanokkal találkoztál, tanítottak akik nem a legalkalmasabbak olyan munka végzésére ahol emberekkel kell foglalkozni,de ne feledkezz meg arról hogy akikkel te talákoztál, az csak egy töredéke a jelenleg testnevelést oktatóknak.
2018. okt. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az általad leírt tesitanár létezik de biztosan nem 90%. Nálunk nagyon rendesek a tesitanárok. Lehet hogy ami Te kiképzésnek érzel az csak egy egyszerű futás. Viszonyítás kérdése. Nem ismerlek Téged de egy nagyon sarkított példát írtál. Mi van ha Te egy gép előtt ülő gamer vagy akkor elhiszem hogy kiképzésnek tűnik az 1km-es ismolakör.

Az 5 tesit a törvény ìrja elő. A szándékot jónak tartom de a megvalósítást az infrastruktúra miatt rossznak vélem.

A mozgás valamilyen szinten egészséges embert jelent ami kevesebb beteg emberrel egyenértékű így már van értelme.

2018. okt. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2 tesitanárom volt gimiben. Utaltam a tesit. Az egyik nő volt, vele voltunk, mikor a másik (férfi) nem volt, ilyenkor csak játszottunk, tingli tangli volt az egész, értelme nem sok volt de legalább addig se kellett tanulni :D a másik tanárom elég szigorú volt de nem mondanám idegbetegnek.. jófej volt és őszintèn szólva felnéztem rá. Tisztában volt a képességeinkkel így a gyengébbektől nem is várta el, hogy mondjok 8 perc alatt lefussák a maratont meg ilyenek :D dr azt elvárta, hogy igenis küzdjünk, próbálkozzunk, magunkhoz képest nyújtsuk a legjobbat. Ha valaki egy fekvőtámaszt sem tudott megcsinalni (mert volt ilyen), nem várta el, hogy szabályos legyen az a fekvő de azt igen, hogy erőlködjön.. hogy lássa rajta, hogy megakarja csinálni.
2018. okt. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"még egyetemen is van kötelező testnevelés, FELNŐTT embereknek konkrétan megmondják hogy márpedig te igen is mozogni fogsz."


Parancsolsz? Milyen szakon?

2018. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó :


minden szakon? Én nem tudok olyan karról ahol nem kötelező a tesi. (Debreceni Egyetem.)

2018. okt. 12. 17:17
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
A 90%-os arányt nem tudom, de alapvetően egyetértek veled. Az biztos, hogy nem a gimis tesi az, ami megszeretteti a mozgást azokkal a gyerekekkel, akik alapvetően nem érdeklődnek a sportok iránt kiskoruktól kezdve. Azok meg, akik érdeklődnek, jellemzően a jól sportoló, buta gyerekek. Nem véletlenül találták ki a jó sportoló, jó tanuló díjat, mert elég kevés van belőlük. Az is eleve gáz, hogy van 10 perced átöltözni egy zsebkendőnyi helyen, minden cuccod esik le a földre, a koszba, edzés utáni zuhanyzásra nincs idő, mosakodásra sem nagyon, de ha lenne is, nincs szappan, meleg víz, van viszont sor. Aztán leizzadva, büdösen ülheted végig az összes többi órát. Akkor már inkább eljárok egy kulturált edzőterembe, ahol be tudom zárni a cuccomat, meg tudok mosakodni, van időm átöltözni. Vagy elmegyek kocogni, úszni a saját kedvem és igényem szerint. És igen, most tanárként úgy látom, hogy a tesitanárok azok, akik elfelejtik, ha beosztják őket érettségi ügyeletre, és ügyelhetsz helyettük, ha mégis ott vannak, elrontják a jegyzőkönyvet, képtelenek az e.naplót kezelni vagy megjegyezni a gyerekek nevét és tényleg azt írni be, aki hiányzott, és persze, dolgozatot sem javít, pofára osztályoz. Tisztelet a kivételnek, van normális is, de jellemzően a fiatalabbak között, illetve azok között, akiknek van másik szakja is, amit tanít.
2018. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok tornatanár sportkarrierre vágyott, csak nem jött össze (tehetségtelenség, sérülés), ezért elmentek tanárnak, és ennélfogva borzasztóan frusztráltak.


a gimis tesitanárom pl. tehetséges focista volt, csak térdsérülés miatt abba kellett hagynia, aztán rászokott a piára is.


ez egy összetett téma, igazából az egész poroszos oktatási rendszer en bloc egy rakás trágya.


fősulin egyébként simán megúsztam a tesit, mert volt felmentésem.

ne röhögtessenek már, h ott fogok még pluszban bohóckodni, mikor rengeteget biciklizem meg otthon edzettem is.

2018. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

", jellemzően a jól sportoló, buta gyerekek."


Igen, ez is egy nagyon jellemző dolog, hogy általában aki jó valamilyen sportból az elég s*gghülye. Persze van kivétel is. :D

2018. okt. 14. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!