Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Töltőtollal lehet írni iskolában?

Töltőtollal lehet írni iskolában?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem magamnak egy töltőtollat. Nagyon szépen lehet írni vele csak azt nem tudom, hogy iskolában magyar órán lehet e használni. Az irodalom tanár nagyon hirtelen haragú, hogyha rossz kérdést reszel fel neki. Hogyha megkérdezem úgy, hogy nem lehet írni vele akkor meg rögtön leordítja a fejeket. Szóval lehet írni vele vagy sem?

2018. okt. 15. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne vele írni? Nem neki kell tanulni a te füzetedből, hanem neked.
2018. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne? Nem hiszem, hogy a tanárod előírhatná, hogy nem használhatod. Jegyzeteléshez pedig nyilván jogod van szinte bármit használni, hiszen az neked van, dolgozatnál már toll kell, nem ceruza, de a töltőtoll OK.


Ha érdekelne a tanár válasza, én simán megkérdezném, most nehogy már releváns kérdéseknél is féljek tőle, ha felkapja a vizet, az az ő egyéni problémája. Teljesen normális kérdés. Ha ezt se kérdezheted meg, akkor mit?

2018. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, én anno azzal írtam egy időben. Folyton tintás is volt a kezem, mert eresztett az a szar.
2018. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lehetne? Nekem is volt egy időben, de állandóan elfolyt.
2018. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"dolgozatnál már toll kell, nem ceruza, de a töltőtoll OK"


Az érettségin ki van kötve, hogy csak kék vagy fekete golyóstollal lehet írni, mert a töltőtollal írott részre ha rádől véletlenül egy pohár víz, nyomtalanul eltűnik, hogy mi volt odaírva. Úgyhogy a mindenféle dolgozatokat is érdemes golyóstollal írni. De jegyzeteléshez simán lehet használni, igaziból semmi köze hozzá a tanárnak. Úgyse szokta megnézni, hogy miket jegyzeteltek, gondolom... Vagy beszedi a füzetet időnként?

2018. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Dolgozatot írj golyóssal de jegyzetelni lehet töltővel is. Meg bármivel, a jegyzet a tiéd, nem kell 5 évig olvashatónak lennie.
2018. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is, a dolgozatot írd golyoós tollal, töltővel írd akkor, hogy ha nem kened el.


Én rosszul fogom és fogtam is a tollat ezért folyton elkentem az írásaimat :D

2018. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat:D
2018. okt. 16. 14:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Adok egy szívecskét, tessék oitt van <3


Szeretlek!

2018. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

"töltővel írd akkor, hogy ha nem kened el"


Ha te nem kened el, az még nem elég ok arra, hogy esélyt adj a tanárnak arra, hogy véletlenül rálöttyintsen némi vizet, amitől lemosódik a papírról, amit odaírtál. Ami nem fog látszani, arra nem fog tudni pontot adni akkor sem, ha az ő hibájából löttyent rá a víz. Szóval mindenképpen az a te saját érdeked, hogy ha dolgozat, akkor golyóstollal írd, és csak akkor használd a töltőtollat, amikor saját magadnak jegyzetelsz.

2018. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!