Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Anyagi helyzet titkolása?

Anyagi helyzet titkolása?

Figyelt kérdés

Abba a furcsa helyzetbe kerülte, hogy egyetemistaként relatív sokan az anyagi helyzetemmel vannak elfoglalva, holott az tulajdonképpen a szüleim anyagi helyzete.

Előre leszögezném semmivel nem szoktam kérkedni, mégis kapok beszólásokat.

Az anyagi helyzetünk egyébként bár olyan jó lenne, hogy piszkálódásra adjon okot, nem panaszkodom de azért a gazdagságtól messze vagyunk.

Amik miatt eddig kaptam megjegyzéseket: a sulibüfében vásárolok, nem a menzán kajálok, űzök egy sportot ami nyilván pénzbe kerül (semmi drága technikai sport vagy ilyesmi), szoktam taxizni ha késésben vagyok, néha eszek étteremben stb.

Ezek valakinek biztos nagy dolgok, valakinek ez pedig semmiség. Én tudom, hogy ezek nem feltétlen olcsó dolgok, de nem viszem túlzásba a költekezést.

Ennek ellenére rendszeresen hallom a "gazdagéknál.." "bejött az élet mi?" "akinek könnyen megy..." és társai beszólogatást, nem sok csak pár "kedves" iskolatárstól.


Én pedig nagyon rosszul reagálok az ilyenekre, nem tudom kerek-perec megmondani, hogy senkinek semmi köze ezekhez húzzon mindenki a ... és foglalkozzon a saját dolgaival. Hanem én inkább elkezdek magyarázkodni, holott tudom, hogy nem kéne. Volt, hogy megmondtam valakinek, hogy nekem ez fontos és ez bizony pénzbe kerül, akkor meg elkezdte magát sajnáltatni, hogy ő nem tud miből ilyenre költeni, mert számítógépre gyűjt.


Egy ideje már van jogsim, dolgoztam is és még fogok is, na meg szüleim is terveznek segíteni benne, így a közeljövőben vennék/vennénk egy autót. Itt se a legújabb S Mercire kell gondolni persze. El se tudom képzelni, hogy mit szólnának ha egy autóból szállok ki nem a szokásos busszal megyek.


Ti, hogy kezelitek azokat az embereket akik az anyagi helyzetetek miatt szólogatnak be, tesznek megjegyzéseket?

20/F



2018. okt. 24. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán csak nem foglalkozom az ilyen emberekkel.

Elvégre miért kéne emiatt rosszul éreznem magam? Tehetek én az ő anyagi helyzetükről?

2018. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Engem is piszkálnak fiatalabbak, 30 felettiek, hogy van merszem saját ingatlanra gyűjteni, én nemes egyszerűséggel az orruk alá tolom hogy ha tanultál volna, nem szórakoznád el a megtakarításod, akkor közel ott tartanál ahol én.


Kiderült hogy még az elején hogy a jogsi miatt, néha szabadságon voltan, és ezt is némelyik gyökér proli, felhozza témának, szülőkkel lakva könnyű jó kocsit venni stb... csak tudnám mi a nagy dolog egy 1,5 milliós szívóbenzinesben, ami luxussá tenné, én csak egy sportos megbízható gépet vettem.



Neked más a helyzeted mert csak addig kell lenyelned a marhaságokat míg ott tanulsz, gondolom értelmiségibb közeg fog körbe venni, mint engem, ahol még a magyar is értelmesebb létére, hamarabb vállalta a gyereket, mint hogy meglegyenek annak feltételei... Így meg albérleteznek, épp hogy kijönnek stb, egyszer úgy felhúzott a szemétláda amikor mondta hogy nekem könnyű ha van segítség. Erre a válaszom csak az volt hogy, Ti szúrtátok el a gyerekkel ezzel legyél tisztában, 25 évesek se voltatok, alig dolgoztatok valamennyit és rögtön családosak lettetek, pedig csak gondolkodni kellett volna.

26F

2018. okt. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy kezelem, hogy megtanultam, hogy a szüleim tanult emberek, olyan munkákkal amiért jó fizetés jár. Nem föltétlenül egyszerű ezt elfogadni, én is voltam vagy 18 mire rájöttem erre. de mivel nincs miért szégyellnem magamat, nem szégyellem. Tisztességes munkát végeznek, amiből eltartanak engem és az öcsémet, és nem kérünk érte senkitől bocsánatot.
2018. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!