Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen tulajdonságokkal bír...

Milyen tulajdonságokkal bír az a valaki, akire rámondják, hogy stréber? Mármint oké, hogy betegesen aggódik a jegyeiért, de azon kívül? Van stréber osztálytársatok? Hogy jellemeznétek? Szívesen barátkoztok vele?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy az őt lestréberező lusta malacok, csak irigykednek, meg lesnek. De a tenger melóra amit befeccöl az illető a tanulásba, és utána látszik az eredménye -az már szerintük stréber:D
2018. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy aki a lusta malacok számára "stréber", az felnőtt korban a lusta malacok számára "szerencsés" lesz.


Mindig azt mondják, hogy a fiatalok közt ott vannak a jövő mérnökei, orvosai, szakemberei. Csak azt nem teszik hozzá, hogy ott vannak köztük a jövő munkanélküli, lezüllött egyedei. És ők vannak többen.


Én régen strébernek voltam bélyegezve, bántalmaztak is szóban és fizikailag is emiatt. Gyakorlatilag azért voltam kiközösítve, mert nem voltam olyan sötét idióta mint a korosztályom nagy része. Azt hozzá tenném, soha nem aggódtam betegesen a jegyeimért. Egyszerűen nem voltam hülye és könnyen ment a tanulás plusz amit kellett azt meg is tanultam.


Ismertem olyanokat akiknek lehet több esze volt, de lassabban tanultak, vagy éppen csak szartak bele az egészbe.


Persze felnőttként nem is vitték semmire, és önnyugtatásként olyanokat mondanak, hogy "szerencsés vagyok". Szerencsés vagyok, hogy egyetemre jártam, szerencsés vagyok mert jó munkám van, holott ez marhára nem szerencse, hanem egy élet folyamatos munkája, egy hosszú befektetés eredménye.

2018. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Naa, azért igenis vannak igazi stréberek is.

Nekem annó volt durván kényszeres osztálytársnőm, akinek amikor ugyan ötös lett a dolgozata, de nem 100%-os, akkor odament óra után a tanárhoz, és próbált pluszpontokat kisírni. Egy négyes röpdolgozat után sírógörcsöt kapott. Beszélgetni csak a házi feladatról lehetett vele. És bár fel volt mentve tornából, de csakazértis bejárt, és amikor osztályozták a bukfencet a többieknek, és nem ment neki, hisztérikus hangon zaklatott minket, hogy segítsünk neki gyakorolni...

2018. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
76%
Általában kimerül abban hogy jól tanul. Általánosban én voltam a stréber az oztályban, mert nekem voltak a legjobb jegyeim. Mindig elvették a házimat és lemásolták de eszükbe sem jutott hogy amúgy lehetne velem pl. beszélgetni is. Akkor pl. megtudhatták volna, hogy egyébként nem szeretek tanulni csak otthon megvernek ha négyest kapok. Nagyon sokáig ez volt az egyetlen motivációm a tanulásra, hogy féltem hogy kapok. Később pedig már azért tanultam hogy felvegyenek jó gimibe és el tudjak menni a szar családomtól. Illetve gimiben volt egy osztálytársam aki ún. stréber volt, neki az apja iskolaigazató egy másik suliban és nagyon szigorúan vette a tanulást, mindenből különtanárhoz járt a csaj hogy csak ötös dogái legyenek. Ha ellentmondott, apuci elvette a telefont és nem mehetett bulizni, szóval inkább csinálta. A csajnak van egy 2 évvel fiatalabb húga, ugyanezekkel a szabályokkal küldte az apa a suliba de ő viszont belázadt, nem volt hajlandó különtanárhoz járni meg halálra tanulni magát csak azért hogy apuci fürödhessen a dicsőségben, nem is kapott onnantól kezdve semmit. Szóval sok oka lehet ha valaki látszólag stréber, van akinek csak simán jól megy minden, van aki tényleg kényszeres de ezek vannak kevesebben. Szerintem a nagy részük a szülő elvárásai miatt töri magát hogy a legjobb legyen.
2018. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Többnyire annyi, hogy jól tanul:D

Van egy gyerekes osztálytársam és van egy srác akit nem kedvel. Nagyon jól tanul, a viselkedése kifogástalan, egyáltalán nem kihívó vagy megbotránkoztató. Mikor megkérdeztem az előbbitől hogy miért nem kedveli a másikat csak annyit válaszolt hogy "Hát mert nyomorék.".

Nahh, én az ilyen emberekre gondolom azt hogy hamisítatlan tajparasztok ;)

2018. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem aki gyerekként "cikis stréber" később ő a jól menő, munkájában sikeres valaki.

Erre 30 éves koromra nem kevés példát láttam.

2018. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!