Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha felvesznek egyetemre, de...

Ha felvesznek egyetemre, de nem kapnék kollégiumot, akkor miből fizetem az albérletet? Mások hogy oldják ezt meg?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szülői segítség, munka vagy diákhitel. A tanulók közül a jobban teljesítők ösztöndíjból is megélnek de ez csak kis réteg.
2018. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

+ diák munka

+ korrepetálás

+ fiatal vagyok kell a pénz jó a testem melók.

2018. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Játszható az is, hogy nagyanyádhoz jelentenek be és az egyfőre jutó így kevés lesz, meg vállalkozóként nem jelented be a teljes vagyonod, stb... szóval beállsz a szokásos szociális ösztöndíjra hajtó csalók közé (mert ott nagyjából 70% csaló, a 30% valóban rászorul).
2018. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha tudnak a szülők segíteni, amíg találsz diákmunkát, vagy nem kapod meg a fizetésed az szuper! Albérletet pedig nyilván ne egyedül vegyél ki, hanem több hasonló helyzetben lévő diákkal, barátokkal, stb. Könnyebb, ha csak az albérlet (meg kaució) harmadát vagy negyedét kell fizetned.
2018. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Lepontozhatsz, ettől ezek még mai napig járt utak.
2018. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván munkából tudod kifizetni az albérletet, nem is értem ezt a kérdést. Esetleg, ha a szüleid megengedhetik maguknak, hogy kifizessék az albérletet, akkor az is egy opció, illetve valaki írta az ösztöndíjjal csalást, nos az is egy létező dolog, bár nem feltétlenül ajánlanám.
2018. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Leginkább szülő/család segítsége, pl. nekem is a szüleim fizették volna az albérletet ha nem kapok kolit, illetve az összes albérletben élő ismerősömnek és barátomnak is a szülők fizetik. Esetleg diákmunka, de kérdés, hogy egyetem mellett mennyi pénzt tudsz megkeresni (pl. nekem már első félévtől kezdve minden nap vannak óráim, szóval annyit nem tudnék dolgozni, amiből minden költségemet fedezném). Valamint diákhitel. Én ösztöndíjra annyira nem hagyatkoznék.... Legalábbis nálunk max. szociális alapon lehet ösztöndíjat nyerni első évesként, de aki nem kap kolit, akkor az a szoctámról sem álmodhat. Valamint nem túl magasak ezek a juttatások, pl. a tanulmányi ösztöndíj is 6-10.000 forint, ami nem elég semmire sem. Valamint nyilván, ha már albérlet, akkor érdemes összeköltözni valakivel és együtt bérelni, mert úgy olcsóbb. Én vidéken járok egyetmre, de egy normál állapotú lakás (semmi exra, csak szimplán higiénikus, komfortos és nem egy düledező, retkes, putri a város legrosszabb környékén) itt is 100-120 ezer forintnál kezdődik és akkor arra még rájön a többi költség is.
2018. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Első évben még önkormányzati segítséget is kaptam. 20 éve havi 5k-t kaptam fel évig. Akkor 23ból kijött egy negyed szoba.

Ma kB 40ből jön ki. Nem hinném, több a támogatás, de ha tényleg rászorulsz kapni ilyet is.


Aztán vannak egyházi kolik. Azok olcsóbbak pénzben.


Vannak városon kívüli albik is, amik olcsóbbak, mert nem szívják az egyetemisták vérét.


De ezek is csak ötletek.

2018. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#3 Én nem láttam még egyetista vállalkozót.
2018. okt. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 és amit még nem láttál az nem is létezik?
2018. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!