Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy magyar embernek egy...

Egy magyar embernek egy magyar bentlakásos iskola mennyire nem életszerű?

Figyelt kérdés

Igen, a Blanche-os kérdést is én tettem fel. :)


Könyvet írok, ami egy bentlakásos iskolában játszódik, ahova a főhős és kistestvére kerül. Magyarországon van, fiktív iskola, de felötlött bennem a kérdés; bár országunkban vannak bentlakásos iskolák is, Ti mennyire éreznétek életszerűnek, ha egy magyar lány 2018-ban ott élne és naplót vezetne róla?


Változtassam meg Angliára vagy Spanyolországra inkább?


Attól félek, hogy, ha valakihez eljut, megkapom, hogy azzal vágtam haza az egészet, hogy egy külföldi elemre erőszakoltam rá a magyar kultúrát, de közben vágyom magyarnak a szereplőket.


Bár pl olvastam magyar bentlakásos iskolákban játszódó könyveket, de a történetben nem 2018-at írtak.


Szóval, mi a véleményetek, ha egy ilyet olvastok, még belefér a Magyarország (azon belül amúgy Orosházára gondoltam :) ) vagy legyen külföld?


Kérlek, az "én ilyen könyveket nem olvasok" meg hasonló, nem a kérdésrmre választ adó kommentárokat mellőzzétek; ha kérdésem felbosszantott vagy nem érdekel, amit kifejtek benne, térjetek át egy másikhoz, amire szívesen válaszoltok.



2018. okt. 30. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon
2018. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kár :'( akkor külföldi lesz. Köszi a választ, ment a zöld kéz!
2018. okt. 30. 10:23
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Eléggé. Mi lenne ha magyar főszereplő lenne aki külföldre költözött a családjával és ott jár ilyenbe? Vagy pl. meghaltak a szülei és külföldi rokonhoz került aki sz-rik rá és inkább beadta egy bentlakásosba.
2018. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A gond, hogy én mindenkit magyarnak akartam :( De akkor lesznek spanyolok, velük is tudok mit kezdeni :)

Köszönöm a válaszaitokat! <3

2018. okt. 30. 18:37
 5/9 Metionin ***** válasza:
Lehetne ilyen jövőbeli Magyarország is ahol bizonyos szempontok szerinti bentlakásos sulik vannak. Meg lehet azt oldani, légy kreatív. Attól hogy létezik egy valós ország még írhatsz annak az országnak az alternatív változatáról.
2018. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem csak annyi a gondom, hogy nagyon be vagyok görcsölve az olvasók véleményétől, ráadásul a magyarok eléggé szkeptikusak.


De szerintem felfogom inkább úgy, hogy megírom a könyvet, mert írni szeretek és olyannak írom meg, ahogy a fejemben megalkottam a karakterek sorsát és világát és próbálok valami alternatívát alkotni, hogy az "közönségnek" azért ne szúrja a szemét, amit a kérdésemben is kiemeltem és lesz, ami lesz.

2018. okt. 30. 20:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam!
2018. okt. 30. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna. Egyrészt vannak ilyen iskolák ma is, csak ritkák (épp ez tenné érdekessé a regényt), másrészt ha nem is lennének, attól a regényedben még lehetnek, nem kell mindig a színigazat írni... Külföldről csak akkor írj, ha tényleg ismered az adott országot, mert sokszor kilóg a lóláb, hogy a szerző csak az egzotikus hangulat kedvéért tette a sztorit Amerikába vagy Franciaországba, és a környezet érzékeltetése kimerül abban, hogy százszor leírja, hogy most Amerikában vannak.
2018. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi érdekel?

Fiktív szereplők, fiktív iskola, fiktív a város is (pl Szentlópatavár), lényegében fiktív Magyarország.

Magyar környezet, kultúra, emberek, de teljesen általad megcsinált közvetlen környezet.

2018. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!