Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Még változhat a véleményük...

Még változhat a véleményük rólam az osztálytársaimnak?

Figyelt kérdés
Már 4. éve ebbe az osztályba járok, de nincsenek barátaim. Amikor idejöttem nagyon felénk és önbizalom hiányos voltam (most is az vagyok, de nem annyira durván mint régen) és senkivel nem mertem beszélni, barátkozni. Önértékelési problémáim vannak egyébként és ez még mindig tart. Valamiért csúnyának látom magam másokhoz képest,és így nem tudom szeretni, elfogadni magam. És így csesztem el 3 évet (ezt az évet még nem, mert lenne időm változtatni) hogy tök egyedül voltam senkivel nem beszéltem pedig ők mindig odajöttek hozzám csak nem éltem a lehetőséggel, nem barátkoztam velük. Most már nagyon megbántam. Nagyon elegem lett ebből az egész napos egyedüllétből, ez az utolsó évem velük és még szerettem volna 1-2 emberrel összebarátkozni akikkel eddig nem mertem de amúgy szimpatikusnak találom őket már kezdetektől fogva. De félek hogy már nem menne ez az egész, mert ennyi idő alatt már kialakult bennük egy rólam alkotott vélemény, benyomás, amit nem tudnék megváltoztatni. Egy csendes, visszahúzódó, félénk, barátságtalan lánynak "ismertek" meg. De én valójában nem ilyen vagyok és nem is szeretnék ilyen lenni, csak ezt mutatom, vagy sugárzom magamból ha ismeretlenek körülvesznek. Mert mint mondtam ez is az önbizalomhiány oka hogy nem merek önmagam lenni mások előtt. De szeretnék ezen változtatni, csak nemtudom hogyan. Szóval a lényeg hogy nem tudom hogy menne e ez a dolog hogy megváltoztassam a véleményüket rólam és hogy megismerhessék azt aki valójában vagyok. Vagy ez már nem változna? Igazból az lenne a jó ha az egész osztály előtt sikerülne ez nem csak akikkel barátkozni akarok. Tudom hogy ehhez nekem önbizalmat kell szereznem, anélkül nem megy de azért az évek során én is változtam és sokkal könnyebben megy a beszélgetés másokkal. És szerintem még lenne időm hogy változzak és szerezzek 1-2 barátot, csak nem tudom hogy ez menne e ezek után. Szerintetek? Mi a véleményetek erről? Ti mit tennétek a helyemben? És lehetséges ezt a benyomást megváltoztatni? Kérlek segítsetek! Bocsi ha nagyon hosszú lett!

2018. nov. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, ballagáskor nem akarjátok elengedni majd egymást!
2018. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, mi lett azóta?
2019. nov. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!