Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, mitől lesz ellenszenv...

Tanárok, mitől lesz ellenszenves egy diák?

Figyelt kérdés

Nem mostani eset, régi emlékek már, csak eszembe jutottak, valójában sosem tudtam rá magyarázatot adni. A jelenben pedig igenis zavartak.


Az egyik esetben 12. osztályról van szó, amikor új matektanárt kaptunk, aki le se tojta a fejem. Komolyan, az egész csoporttal (az osztály ketté volt szedve) jóban volt, hozzám meg egyszer sem szólt, táblához sem hívott ki meg semmi. Ettől függetlenül talán annyira nem voltam neki ellenszenves, ugyanis év végén megadta nekem az ötöst, pedig egyértelműen 4-esre álltam...


A másik eset még régebbre nyúlik vissza (vagy 6. osztályra), az nem is volt rendes tanár, csak amíg erdei iskolában voltunk, de akkor kábé egész nap ő volt 1 hétig és ez a tanár sem szimpatizát velem, holott én semmilyen okot nem adtam rá.


Kérdésem, elsősorban tanárokhoz, hogy van olyan, hogy egy diák ruházata/haja/vagy bármilyen más külső tényező alapján elítéltek egy diákot és akkor ő róla onnantól nem vesztek tudomást? Mert szerintem a fenti 2 esetben ez történt, más magyarázatot aligha tudok.


Egyébként csak azért jutottak ezek az esetek eszembe, mert elkezdett érdekelni a pedagógia és kívácsi lettem, hogy a tanárképzés során vajon tanítanak-e ilyet, hogy hogy találja meg a tanár a közös hangot a diákkal vagy mittudomén'...


Köszönöm előre is a válaszokat.

21/L



2018. nov. 15. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy tanár egyáltalán nem foglalkozik veled, az nem azt jelenti, hogy utál, hanem azt, hogy az ő megítélése szerint neked nincs problémád az anyaggal, jó eszed van, nem szorulsz segítségre, gyakorlásra, és a magatartásod is rendben van. Azokkal foglalkoznak többet, akik gyengébben teljesítenek vagy esetleg magatartásproblémájuk van. Épp ezért van az, hogy a figyelemhiányos gyerekek szándékosan rendetlenek és rosszul teljesítenek, hogy velük foglalkozzanak a tanárok.
2018. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem attól ha láthatóan lenézi a társait vagy gúnyol valakit. Egyetemen tanítok, azt hinné az ember hogy ezt a viselkedést ilyen korban már kinövik, de sajnos van aki nem. Volt már néhány diák, akikkel el kellett beszélgetnem emiatt.
2018. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem ez nem igaz, volt pl. egy német tanárunk, aki szinte állandóan engem szólongatott, ha fel kellett olvasni valamit, vagy meg kellett oldani egy feladatot, pedig csak 5-öseim voltak és a nyelvvizsgám is nekem lett meg leghamarabb az osztályból, az érettségim is az egyik legjobb lett az évfolyamból. (Szóval nem az volt, hogy igazából tök szar voltam németből és csak a tanár kivételezése miatt kaptam jó jegyeket)

Amúgy szerintem tanárfüggő, én mindig is viszonylag jobb tanuló voltam és órán sose beszélgettem (nem is lett volna kivel, mert legtöbbször egyedül ültem), szóbeli felelésknél viszont látszott rajtam, hogy lámpalázas vagyok az egész osztály előtt. És a legtöbb tanár vagy nagyon szeretett, vagy nagyon utált, volt, aki folyton szekált a csendességem miatt és direkt mindig engem szólongatott, de ha válaszoltam, egy csomószor visszakérdezett, hogy "miiii???? Az előtted ülők se hallják, mit motyogsz", meg ilyesmi..Ez a tanár pl. mindig is az olyan emberekkel volt jóban, azokkal beszélgetett szünetekben is, akik bukásra álltak egy csomó mindenből, végigpofázták az órákat, stb.

20L

2018. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!