Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csúnya dolog egyetemről...

Csúnya dolog egyetemről ellógni két napot, azért hogy legyen időm tanulni?

Figyelt kérdés
Jövőhétre elég sokat kell és csak úgy megy, úgy van rá időm, ha a hétfői és keddi napot kivételesen ellógom. Mert eléggé messziről járok be és az egyetem mellett elég sok időt elvesz egy napomból az utazás is oda és vissza.
2018. nov. 18. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te leszel az első a világtörténelemben, aki ezt teszi. Ha semmi súlyos következménye nincs (nem lépsz át hiányzást valahol pl), akkor simán.
2018. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha olyan óráid vannak, amiket "kihagyhatsz", tehát úgy is meg tudod tanulni ami az adott órán volt hogy nem vagy ott, akkor nyugodtan maradj otthon. Már csak azért is, mert tanulsz, nem pedig csak úgy otthon maradnál. (Azzal azért számolj, hogy pótolnod kell, de reméljük az már nem lesz túl sok idő.)

Egyébként az is hasznos, ha utazás közben is átlapozod párszor a tanulnivalót. Nyilván nem olyan mintha otthon leülnél, de lehet hogy segít. Plusz hasznosan tudod tölteni az utazást is.:)

2018. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez teljesen megszokott.
2018. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én előadásokra azért nem járok be hogy szemináriumokon való minden heti számonkérésre tudjak tanulni. Fogalmam sincs hogy átmegyek-e majd. De egyetem és munka mellett így se jövök ki az időből.
2018. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Durván 3 hetet lógtam el egyhuzamban, lelki problémák miatt. Hallgattam, hogy "hát te hol voltál?", illetve pótolhattam, mint az állat, de ezen kívül semmi hátrányát nem éreztem.
2018. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan óráknál ahol van nincs jelenléti ív vagy van, de gond nélkül meg tudsz kérni valakit, hogy írjon már be pls, az se gond, hogy fél éven át egy órára se mentél be.


Nekem konkrétan volt olyan, hogy pénteken 1 db órám volt és nem volt kedvem vonattal kimászni egy db tanórára majd visszautazni, amikor am is egy rahedli tanulnivalóm volt köv hétre, szóval akit ismertem, hogy felvette ugyanazt a kurzust és be is ment, mert neki nem csak az az egy órája volt vagy érdekelte a tárgy, akkor megkértem, írjon be. Semmibe nem került neki; cserébe ha engem kértek meg ugyanerre, én is megtettem más tárgyból másnak.


A többi tárgynál ahol névsorsolvasás van vagy kislétszámu csoportban konkrétan kiszúrja a tanár, hogy Te fizikailag nem ülsz ott, van egy x óraszám meghatározva, amikor hiányozhatsz. Ez tanáronként változik, de általában 2 vagy max 3 szokott lenni.


Így az első óra elején feltüntetett hiányzási lehhetőségeidet te bármikor, bármiért felhasználhatod és indokolnod sem kell, sőt, bejelenetened sem (kivéve, ha plaz adott napon Te adnál elő vagy ZH-t írtok.).


Ha a tanár 2 hiányzási lehetőséget adott, amit felhazsnáltál, de mondjuk nem tudsz részt venni még egy órán, akkor felveheted a kapcsolatot a tanárral és leírhatod az indokot. Most, ha azt írod, hogy temetésre kell menned és a tanár jófej, akkor megengedi, hogy ne legyen érvénytelen a féléved a kurzusból, elnézi a +1 hiányzást. Ha a tanár jófej és betegség miatt hiányzol, igazolást bemutatva nem írja be érvénytelennek a félévre a kurzust.


Ha a tanár nem elnéző a komoly indokod ellenére sem vagy csak simán a +1 hiánzás nem komoly indokkal történik, akkor joga van a tanárnak érvénytelennek beírni a kurzusod és hiába volna már csak 1-2 hét kurzus zárásig, hiába volt kiváló a magatartásod, hiába adtál egy csillagos ötös előadást, akkor is újra fel kell venned.


Azért, hogy a tanár adott pl 3 hiányzási lehetőséget és Te abból hármat felhasználtál, hogy otthon maradj tanulni, nem vagy rossz ember; ez nem csúnya dolog.

2018. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Javítás;

Az olyan óráknál ahol van nincs jelenléti ív vagy van = Az olyan óráknál ahol VAGY nincs jelenléti ív vagy van

2018. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Sokan csinálnak ilyet. Általában én is kimaxolom a lehetséges hiányzásokat. :)
2018. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!