Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire gáz az, ha az egyetem...

Mennyire gáz az, ha az egyetemen több másodéves tárgyat is felvettem elsőéves tárgyak helyett? Nem néztem a tantervet.

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább az egyetemre nézve gáz ugyanis normális helyen első félévben felvennék neked az összes kötelező tárgyat automatikusan, a másodéves tárgyak pedig az elsőre épülnének, tehát ha akarnád se tudnád felvenni őket.
2018. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Énszerintem mindegy, amíg nem hagysz ki olyat, amire majd a következő évben épül rá valami; de mondjuk akkor meg utólag is fel tudod venni, szóval rendben van. Énszerintem a lényeg, hogy minél kevesebb ütközés legyen az órák között , tehát, hogy ne fedjék egymást. Ne csinálj oda is problémát, ahol nincs. Legyen meg mindened; majd a kövi évben/ félévben felveszed az olyanokat, amikre esetlegesen épül majd egy harmadikéves tantárgy. Szóval nem baj a sorrend, csak legyen meg. És tényleg amúgy majd az előkövetelményeket nézzed; hogy melyik minek a követelménye; hogy tudjad azért rendesen folytatni.
2018. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,hogy van tanterv,ami alapján fel kell venni.Ezt nem mondta nekem senki.Ott voltak a Neptunban a tárgyak,fogalmam sem volt,mit kéne felvenni.Úgy vettem fel,hogy jó legyen az időbeosztás meg legyen elég kredit
2018. nov. 21. 21:30
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ha nem előfeltételes a tárgy, akkor lényegében tökmindegy. Ha előfeltételes lenne akkor nem is engedte volna felvenni, meg az olyanoknál ott van hogy mittudomén Biokémia 1-2-3, tehát a számokból látszik hogy mivel kell kezdeni. Meg a neptun is jelöli hogy melyik az ajánlott félév. Következő félévben viszont szedd össze az elsős tárgyakat mert ha van ráépülős akkor csúszhatsz ha nem vagy kész minddel időben.
2018. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tartottak a régebbi egyetemisták tájékoztatót az újaknak nálatok? Ez nagyon fura...
2018. nov. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tartottak semmiféle tájékoztatót.Először majdnem felvettem az összes neptunban lévő tárgyat,csak észrevettem hogy egy időpontban 3 is van.Szóval gondoltam akkor nem kell az összeset felvenni,választhatok.Olvasttam hogy mennyi az ajánlott kredit,annyi tárgyat vettem fel,hogy az meglegyen.
2018. nov. 22. 03:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A neptunban jelzi, hogy melyik 1-1 tárgy esetében az ajánlott félév, illetve hogy kötelező-e az adott tárgy - szóval ezek alapján "kitallálhattad volna" hogy melyik tárgyakat kell felvenned. Nem tudtál volna pár csoporttársat megkérdezni? Szinte mindenhol az van egyébként, hogy az első héten még le lehet adni tárgyakat/felvenni, megbeszélhetted volna velük.


Egyébként HA az első féléves tárgyakból minden kötelező tárgyat felvettél, akkor nincs probléma. Ha nem vetted fel őket /nem mindet, akkor van esély rá, hogy csúszol egy félévet/teljes évet (nálunk nem indulnak keresztféléves tárgyak pl, így egy teljes évet csúszik az ember) az esetleges ráépülések miatt.

Egyébként nálunk a Neptun nem engedi felvenni azokat a tárgyakat, aminek az előfeltétele nem teljesült, sőt, szerintem sehol sem engedi ezt a Neptun, úgyhogy ezzel sincs gond szerintem.

2018. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!