Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz ha 21 évesen akarok...

Gáz ha 21 évesen akarok alapszakra felvételizni? (Olyanra, ami nem is fizet jól)

Figyelt kérdés
Érettségi után nem tanultam,tovább,elmentem egy 2 éves OKJ-t tanulni.Olyan szakmát tanultam,amivel nem lehet elhelyezkedni.Közben rájöttem,hogy tovább akarok tanulni.Jelentkeztem idén egyetemre,2 helyet jelöltem meg.Azonban nem vettek fel az első helyre megjelölt szakra.A második helyre felvettek és el is kezdtem.Mondhatni jó lehetőségek vannak vele,de nem tetszik.Újra meg akarom próbálni az első helyen megjelölt szakot,ezt meg itt akarom hagyni.

2018. nov. 24. 00:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? Én 27 voltam.
2018. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázni kell ezzel, mert van, aki rákap erre a "nem tetszik ez a szak" dologra. Ott áll 25 évesen, a harmadik BSc szak első félévében, 2 tök eltérő területű, félbehagyott képzés után és még a harmadikat sem képes elvégezni vagy csak 5-7 év alatt, a 3-4 helyett. Ismerek pár ilyen embert. Én úgy gondolom, hogy nem baj, ha elvégzed azt a szakot, amibe belekezdtél, ha ezzel el lehet helyezkedni. Lediplomázol, dolgozol a szakmában, közben összegyűjtöd a pénzt az álom BSc szakra és elmész levelezőre. Egyből lesz 2 diplomád.
2018. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

BA szak mindkettő.És ez egy FOSZK ahova járok.

Ha ezt befejezem és utána jelentkezek az álomszakra,akkor mégegy évem elmegy és 22 évesen megyek 21 helyett

2018. nov. 24. 00:36
 4/20 A kérdező kommentje:
Ja és álom szakra nem mehetek levelezőnn!Csak az mehet levelezőre,aki már azon a területen dolgozik vagy van ilyen irányultságú végzettsége.
2018. nov. 24. 00:37
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Milyen szakon vagy most? És mire szeretnél majd átmenni?
2018. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Gazdálkodás és menedzsment FOSZK-ra járok jelenleg.

Biztonsági alapszakraszakra akarok menni vagy közigazgatásszervező alapszakra.De inkább az elöbbire

2018. nov. 24. 03:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
És úgy gondolod 21 évesen már kiöregedtél rendszerből?
2018. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 év nyelvszakról mentem át nemzetközi gazdálkodásra... 1 évet voltam azon is, most meg orvosira készülök ezerrel.

Nem mintha büszke lennék erre, sőt, csak szemléltetni akartam, hogy nem vagy egyedül, hogy nem tudod mit akarsz az élettől. Én is 21 vagyok, 22 leszek, mire elkezdhetem. Én is nagyon hezitáltam, hogy mit tegyek. Családi, baráti támogatásokat kezdetben egyáltalán nem kaptam, ami 2 befejezetlen szak után érthető is, és persze én sem voltam büszke magamra. A kérdés, amit ilyenkor nagyon át kell rágni, az az, hogy "tényleg akarod?", "van esély arra, hogy azt a szakot is otthagyod majd?". Alapos megfontolás után vágj bele csak most már. Az én esetemben az említett szakok sosem érdekeltek különösebben. Bánom, hogy jelentkeztem rájuk, inkább elmentem volna dolgozni, míg rájövök, mi érdekel igazán. Az eltelt éveket is bánom, de többen vannak, mint gondolnánk, akiknek 18 évesen még fogalmuk sincs, mit akarnak kezdeni.

2018. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 vagyok, már van egy Bsc diplomám, most vagyok gólya a másodikon, nappalin. Egyáltalán nem érzem magam öregnek.
2018. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem gáz
2018. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!